Nerwica a ciśnienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a ciśnienie

przez skarb80 27 sty 2010, 12:21
witaj Isabello:)
Faktycznie jest bardzo ciężko z nerwica w ciązy ale niektóre kobiety przechodza ten stan całkiem normalnie, a niektóre biora leki przez cały czas trwania ciąży.
Nie powinnas zakładac,ze Ty tez bedziesz sie czuła okropnie, a gdyby nawet to psychiatra zawsze cos moze przepisac co mozna brac w ciązy.
Powiem Ci jeszcze, ze ja mam juz jedno dziecko( synka w wieku 8 lat)-jest swietny, rozsmiesz mnie, dla niego chce mi się zyc nawet jak czasem nie mam siły na nic. Wychowuje sie w normalnym domu, myslę, ze za bardzo nie odczuwa skutków mojej choroby.Ma duzo kolegów, teraz jedzie na zimowisko, w maju idzie do komunii, jezdzimy co roku na wakacje-jakoś dajemy sobie radę. A na nerwicę choruje bardzo długo (problemy z dziecinstwa- alkohol w rodzinie i takie tam) ale dopiero od kilku lat sie leczę. Bardzo pragnęłam miec jeszcze jedno dziecko i mam nadzeję, ze je donoszę.
Pomyśl o tym i nie zakładaj najgorszego, ze mogłabys zniszczyc dziecku zycie.

:)

przez jay007 28 sty 2010, 17:34
Witam dzis zakupiłem nowy cisnieniomierz na ramie i pokazuje mi cisnienie takie jak mam w osrodku ok 150/90-100 a cisnieniomierz na nadgarstek pokazuje 120-130/60-70 mam pytanko czy w nagdarku moze byc inne cisnienie ?

przez jacas 28 sty 2010, 18:07
z tego co wiem to nie, ale nadgarstkowe cisnieniomierze nieraz oszukuja, duzo czynnikow moze zmylic pomiar z tego co mi mowili w szpitalu to m.in. przeplyw powietrza, ulozenie reki itp. ja bym bardziej ufal temu na ramie
jacas

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez skarb80 28 sty 2010, 21:45
kardiolog zalecił mi pomiary cisnienia tylko cisnieniomierzem naramiennym:widocznie coś w tym musi byc

przez milky5 30 sty 2010, 21:03
hej
ja sie dopisuje
zawsze mialam za niskie cisnienie i niskie tetno...zwykle 96/55 puls 45 lub 55
zaspana, bez sil...ziewalam non stop
pamietam jak bylam w ciazy lekarz mowil ze mi cisnienie sie podniesie i bedzie normalne...niestety na ostatnich nogach do cesarki cisnienie mialam 90/45 ;-( lekarze bali sie w sumie dac mi znieczulenie... :oops:

odkad przyjechalam do UK-3 lata temu- moje cisnienie zrobilo sie normalne..a raczej odkad mam nerwice /czyli jakies ok 2 lata / jak zaczelam znowu mierzyc...wiec rano mam niskie a wieczorem normalne...w rychu tez mam normalne ale jak mam ataki mam wysokie i stale sie nakrecam mierzac cisnienie;-( :roll:
"NIGDY, NIGDY, NIGDY NIE PODDAWAJ SIE" W.CHURCHILL

Obrazek

Obrazek

przez terka 01 mar 2010, 09:46
A ja mam pytanie - czy ktos miał tak że unormowało mu się cisnienie- bez leczenia na cisnienie-a jak wyleczył nerwice?

przez kasia081 05 mar 2010, 17:15
terka napisał(a):A ja mam pytanie - czy ktos miał tak że unormowało mu się cisnienie- bez leczenia na cisnienie-a jak wyleczył nerwice?

Ja też podpisuję się pod tym pytaniem

przez VasqueS 05 mar 2010, 23:21
kasia081, I ja też chciałbym dowiedzieć się jakichś sposobów na, uspokojenie serducha i niepokoju, siedzącego w klatce.
VasqueS

przez skarb80 12 mar 2010, 16:45
Przy nasilonej nerwicy ok 3 lata temu miałam cisnienie 220/140 (miałam wtedy jakies 26 lat) lekarze zbijali mi cisnienie lekami ale ono znowu po chwili było wysokie. W koncu odpusciłam sobie mierzenie cisnienia powiedziałam co ma byc to będzie. Poszłam do psychiatry po leki, a w miedzy czasie robiłam rozne badania kardiologiczne. Po jakims czasie samo sie unormowało, brałam duzo leków ale chyba najbardziej mi pomógł propranolol, który działa przciwlękowo i obniza ciśnienie, chociaż brałam dawki minimalne efekty leczenia były bardzo dobre. Teraz znowu mam skoki cisnienia, a jestem w ósmym m-cu ciązy i nie mogę za bardzo nic brac. Lezałam kilka dni w szpitalu na ginekologii ale sobie nie poradzili z tym cisnieniem dostałm relanium na uspokojenie i tyle.

przez Szanil 14 mar 2010, 21:47
Ja też mam niskie ciśnienie towarzyszące mojej nerwicy lekowej..... Nie jakoś bardzo niskie, ale przeszkadza trochę... Zawroty głowy, ciągła sennosc itp. Choć ostatnio jest już z tym lepiej, po prostu przestalam o tym myslec i samoistnie sie poprawilo... Podobnie mialam z przedluzajacym sie stanem podgoraczkowym... chodzilam z tym po lekarzach, robilam nadania, az w koncu ktoras lekarka z bezsilnosci powiedziala zebym przestala mierzyc, przestalam....i kiedys przypominajac sobie o tym calkiem przypadkiem zmierzylam i przeszlo, wrocilam do normalnej temperatury :)

czasami az strach ze nasza psychika jest az tak silna.... Pewno dlatego tak trudno sobie z nia poradzic :)

przez Anonymous 15 mar 2010, 15:19
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

przez plugins 25 mar 2010, 19:20
Witajcie :) Ciekawe co piszecie :/ Ja mam następujący problem ale pewnie nie ja jeden ! Poszedłem do lekarza z bólami głowy z tyłu i zawrotami , wtedy też dodatkowo ziewam i mam spłycony oddech oraz wrażenie " bycia w słoiku" Lekarz dokonał pomiaru 130/80 ale dla pewności bo wkrótce będę miał 30 lat dał mi książeczkę i kazał pisać pomiary ciśnienia przez 2 tyg . Przed wyjściem do pracy ( ciśnieniomierz omron dość drogi i bardzo dokładny nie nadgarstkowy ale ten z rękawem ) 126/77 puls 55 czasem udało mi się pomiar zrobić dwa razy przed wyjściem i drugi np 130 /80 puls 64 . Wracam z pracy i znów 126 /82 puls 70 a już całkiem wieczorem 110/68 puls 48 ! Wracam z tymi pomiarami po 2 tyg lekarz mówi że wszystko jest ok a ja ciągle zmęczony i ciągle źle się czuję ( zwłaszcza w pracy ) druga wizyta i lekarz tym razem każe zabrać ciśnieniomierz do pracy a tam :( 157 / 89 puls 67 drugi raz 162 / 93 puls 70 . Teraz pytanie jak długo organizm to wytrzyma ? Jestem tydzień już w domu na urlopie w tej chwili i moje ciśnienie 125/77 najwięcej mam 130 górne a to jest ciśnienie książkowe wręcz . Nie wiem teraz co lepsze tabletki na uspokojenie czy tabletki na ciśnienie :/ Boli mnie w klatce , boli mnie żuchwa , ramiona , ręce w tamtym roku robiłem wszystkie badania na serce echo , ekg 24 , wysiłek , ekg , krew ! nie mogłem przejść więcej niż 100 m miałem wszystkie objawy choroby wieńcowej ! Miałem :/ mam do dziś . Wczoraj miałem zakładany holter dziś rano wysiłek który zrobiłem z palcem w d...e u lekarza ciśnienie 150 /100 . Obijam się w domu na kanapie a rwie mnie w tym czasie lewe ramie , boli szczęka no dosłownie książkowa choroba wieńcowa . Co się dzieje ? Pomóżcie proszę :(
ZASTANAWIAJĄC SIĘ NAD SENSEM SWOJEGO ŻYCIA , SAM FAKT ŻE JESZCZE ŻYJE NAJBARDZIEJ MNIE ZADZIWIA !

przez Anonymous 27 mar 2010, 16:59
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

przez magdalenabmw 27 mar 2010, 17:11
Ja całe życie mam niskie ciśnienie krwi, wiecznie zimne dłonie i stopy... Trudno, tak musi być :? A czy ma to związek z nerwicą? Skoro tyle osób z tego forum tak ma... To musi coś być na rzeczy.
magdalenabmw

Sortuj wg