Nerwica a ciśnienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a ciśnienie

przez skarb80 26 lis 2008, 10:18
hej witam ponownie
Miło mi że wątek tak się rozkręcił, fajnie ze ktoś czyta te posty i czasami nawet cos mądrego napisze.
Zapomniałam dodać, że miałam robione badania neurologiczne, tomografię głowy-ale nic nie wykazała.Teraz leczę sie u kardiologa, robie rozne badania:holtera i probe wysiłkową mam za sobą, wyniki ok, teraz czekam na echo serca, po tym badaniu jak nic nie wykarze lekarz powiedział, że sie pożegnamy. (co ciekawe jak wzielam przed wizytą tabl. Afobamu to cisnienie miałam niższe 140/95 pomimo tego ze czułam zdenerwowanie).
leki jakie teraz przyjmuję To: Cital, Xanax SR, Propranolol, doraznie Afobam i od niedawna Axtil (na cisnienie)i Ignatia Amara homeopat.
Cisnienia narazie nie mierze bo mam doła a jak zobacze ze jest wysokie to juz w ogole depresja murowana.
Skoki cisnienia zdarzały mi się wczesniej jak lezałam w szpitalu w ciązy to tez tak sie nakreciłam ze cisnienie miałam 180/120 pamietam to dobrzo chociaz to było 8 lat temu, bo lekarze biegali wokol mnie i nie wiedzieli co robic (chyba od tamtej pory zaczelam tak się nakrecac) skonczyło sie tak ze wyszłam ze szpitala na własne żadanie i w domu sie wyciszyłam. na szczescie urodziłam zdrowego synka.
A teraz wszystko zaczyna się od nowa.
Chciałbym cos z tym zrobic ale nie bardzo wiem co...

pozdrawiam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie

przez namiestnik 26 lis 2008, 11:15
Katarzynka35 napisał(a):PS. Też macie zawsze zimne stópki, ręce i czubek nosa???

Oj niestety też. Zawsze zimno we wszystkie wystające czułki. Ale ja wysokociśnieniowiec.

przez terka 12 gru 2008, 09:18
czarna** napisał(a):przypadek nerwicy mozna poznac zazwyczaj po gornym cisnieniu

Można wiedzieć skąd o tym wiesz?powiedział ci jakis lekarz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez skarb80 12 gru 2008, 20:57
u mnie to raczej dolne jest zawsze wysokie, a tez mam nerwicę

przez jacas 14 lip 2009, 19:28
ja mam moze glupie pytanie - na ktorej rece mierzycie cisnienie?
jacas

przez Suchy 26 sie 2009, 09:03
Pytanie wcale nie głupie... Ciśnienie mierzymy zawsze na tej ręce, którą NIE pracujemy. Czyli praworęczni mierzą na lewej a leworęczni na prawej. Nasza "główna ręka może być inaczej ukrwiona i bardziej umięśniona co może zafałszować wyniki.

A w ogóle to mój pierwszy post, więc witam wszystkich umęczonych nerwicą. Zarejestrowałem się tu po wczorajszych bojach z ciśnieniem nie wiadomo skąd. Normalnie mam około 130/80 ale czasami skacze mi do 200/110. I czasami takiemu skokowi towarzyszy napad panicznego lęku a czasami od strony psychiki nie czuję zupełnie nic. Mam 39 lat, jestem bardzo szczupły, w miarę wysportowany. Do wystąpienia pierwszych tego typu objawów pół roku temu w miarę regularnie biegałem po 6-10km a na rowerze bez problemu robiłem 150km dziennie. Do tego jestem całkowitym abstynentem od wszelakich używek i bardzo dbam o dietę. Niestety miałem ciężki rok w pracy, non stop zarwane nocki, dużo stresu. No i pół roku temu nagle łupnęło minie takie ciśnienie z napadem panicznego lęku. Zrobiłem wszystkie badania. Przy EKG wysiłkowym kardiolog mnie wyśmiał i uznał za histeryka i hipochondryka. Oczywiście wszystkie wyniki były bardzo dobre za wyjątkiem cholesterolu, który ku mojemu wielkiemu zdziwieniu okazał się mocno podwyższony (267 przy normie do 200). Kardiolog wykrył też minimalne wady zastawek mitralnej i aortalnej serca ale jak powiedział, są one bez jakiegokolwiek znaczenia klinicznego. Wylądowałem więc u psychiatry, biorę pramolan, doxepin na nerwicę i concor na uspokojenie serca i lekkie zbicie ciśnienia. Tylko efektów na razie brak...
Ale fajnie wiedzieć, że wiele innych osób boryka się z podobnym problemem.

przez mariusz1979 12 gru 2009, 21:14
Witam
To, że mam nerwice to wiem już od dawna jednak problemy z nadciśnieniem mam od roku kiedy
przez przypadek w trudnym momencie (dużo stresu i nerwów) zmierzyłem ciśnienie i okazało się że jest 170/100
a tetno 125. W czasie pomiaru tak się denerwowałem, że aż ciężko mi się oddychało. A więc szybko do lekarza i 160/100 no
i wtedy się zaczeło codziennie mierzenie po 20 razy i wyniki cały czas złe. Nawet próbowałem tabletki brać ale miałem jeszcze wyższe bo się denerwowałem jeszcze bardziej. W mojej pracy badania mam robione bardzo często i nigdy
nie miałem problemów z nadciśnieniem a teraz jak zakładam ciśnieniomierz to nogi mam jak z waty. A więc odstawiłem mierzenie na kilka miesięcy i się tym nie przejmowałem jednak jak musiałem iśc na okresowe badania to w nocy już spać nie mogłem. U lekarza
180/100 dlatego teraz boję się tych badań i tego, że kiedyś ich przez tą nerwice nie przejdę.

przez DirtyDiana 27 gru 2009, 22:32
Pomiar ciśnienia brrrr na samą myśl dostaję gęsiej skórki :( Panicznie się tego boję .Nie wiem jak mam sobie wiarygodnie zmierzyć ciśnienie,skoro to dla mnie taki stres? Tętno też mnie prześladuje ,ciągle się łapię na tym,że trzymam palec na szyi i sprawdzam czy nie jest za wysokie:( Ktoś z Was tak ma ?

przez jay007 27 gru 2009, 23:42
Witam jestem tu nowy i chciałbym podzielic sie moimi problemami i prosic o pomoc
na nerwice choruje juz ok 2 lata mam 19 lat i od miesiaca zauwayłem ze jak sie denerwuje robi mi sie słabo kiedy w tym stanie zmiezyłem cisnienie było ok 160/110 puls ok 100 jak jestem spokojny to cisnienie jest w normie moja pasja jest cwiczenie na siłowni lecz od miesiaca juz tam nie chodze bo sie boje przy byle jakim wysiłku co chwile sprawdzam puls i mieze cisnienie boje sie ze na siłowni dostane zawał robi mi sie słabo mam pytanko czy moze mi sie cos stac czy to tylko moja wyobraznia dodam ze jak uprawiam sport moj stan psychiczny jest lepszy bardzo prosze o odp

[Dodane po edycji:]

DirtyDiana z tym tetnem mam podobnie tez co chwile łapie sie za szyje i sprawdzam czy zyje ciagle to robie lecz wiem ze to bez sensowne

przez Majster 27 gru 2009, 23:46
A byles z tym u specjalisty? Czy sam sobie zdiagnozowales?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez jay007 27 gru 2009, 23:54
Byłem w osrodku tam zawsze cisnienie mam wysokie juz z samych nerwów miałem robione badania krwi lecz wszystko jest ok pani doktor powiedziała mi ze mam przez ok 30 dni mierzyć cisnienie i przyjsc na wizyte wtedy poszedłem prywatnie do innego lekarza powiedział mi ze to spowodowane jest nadpobudliwością i przypisał mi cos na uspokojenie jak bym miał wysokie cisnienie w domu lecz zapomniałem mu sie spytac czy moge biegac cwiczyc itp

przez mariusz1979 30 gru 2009, 11:52
DirtyDiana napisał(a):Pomiar ciśnienia brrrr na samą myśl dostaję gęsiej skórki :( Panicznie się tego boję .Nie wiem jak mam sobie wiarygodnie zmierzyć ciśnienie,skoro to dla mnie taki stres? Tętno też mnie prześladuje ,ciągle się łapię na tym,że trzymam palec na szyi i sprawdzam czy nie jest za wysokie:( Ktoś z Was tak ma ?

Dokładnie mam tak samo , zastanawiam się jakie mam ciśnienie w rzeczywistosci bo nie jestem w stanie zmierzyć sobie bez emocji. Tętno mierzone na szyi bez ciśnieniomierza około 80 a wynik przy pomiarze tym wspaniałym urządzeniem nawet 145 uderzeń na minutę.

przez jay007 30 gru 2009, 15:52
Byłem u lekarza powiedział mi ze puls przy nerwicy jest wyższy a szczególnie jak o tym myślisz

przez paradoksy 31 gru 2009, 00:10
ja na wskutek ptsd miałam ciśnienie ciągle 140/120, nawet jak siedziałam.. normalnie mam 70/60
teraz mi się uregulowało.
wiadome, że puls idzie w górę przy nerwach.
paradoksy

Sortuj wg