Nerwica a ciśnienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a ciśnienie

przez ryska 19 mar 2016, 22:24
a ja przeciwnie, mam zbyt niskie ciśnienie, ale bardzo szybkie tętno. To jest wykańczające. Czasem nie mam siły nawet umyć głowy czy ubrać się, zrobić sobie jedzenia, jestem tak osłabiona i wali mi serce.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Nerwica a ciśnienie

przez monapayne 20 mar 2016, 11:08
Mi pomaga kwiatostan glogu, ale to dużo i długo już pije. Robię sobie przerwę teraz a potem znów wracam.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Nerwica a ciśnienie

przez lukasz87 26 kwi 2017, 18:12
Witam wszystkich :)

Mam takie pytanko.
Też borykam się z nadciśnieniem i dość ostrą nerwicą lękowo-somatyczna.

Przez ostatnie 3 lata jadę na paroxinorze, a ostatni rok dołożyłem telmisartan 80 na nadcisnienie i propranolol 1x na zwolnienie serducha.
Paroxinor 10 mg rano, telmisartan 80 mg rano i jak trzeba to wieczorem cała albo pół i rano 1x 10mg propranolol.

Przez dwa lata czułem się idealnie zazywając cały czas Paro.
Telmisartan brałem tylko rano.
Cisnienie utrzymywało się w normie zadko skoczyło wyzej tak do 150/90. Wogole nie zwracałem na to uwagi.
Postanowiłem odstawić paroxinor. Przez 3 tyg przetrwałem te objawy kopania prądem, nudnosci i braku koncentracji.
Wszystko było ok az 2 mce od odstawienia rozboała mnie głowa ostro.
Zmierzyłem cisnienie 160/90 i takie sie utrzymuje raz spada raz rosnie pomimo tego ze biore telmisartan.
Doszedł lęk, przy bólu głowy strach o udar, uczucie opadajacego oka, ból głowy non stop.
Rano cisnienie 120-135/70 a wieczorem i po południu wariowało.
Pojechałem na szpital morfologia, enzymy zawałowe, ekg wszystko git.
Poszedłem do mojego kardiologa i kazał wrócić na paroxinor.
A już tego świnstwa 2 miechy nie brałem i jak tu sie nie wkur...
Mieliście może podobna sytuacje ? Czy to jest nawrot nerwicy i przez to moglo walnac cisnienie ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie

przez Alutka_86 27 kwi 2017, 07:29
monapayne napisał(a):Mi pomaga kwiatostan glogu, ale to dużo i długo już pije. Robię sobie przerwę teraz a potem znów wracam.

Monapayne, pijesz to, biorąc jakieś psychotropy? Też się zastanawiałam, żeby nie kupić np. neospasminy (wyciąg z głogu), ale nie wiem czy można, jak się bierze leki na głowę.

Nerwica a ciśnienie

przez tizziano 28 kwi 2017, 11:45
A czy nie myśleliście/mieliście wrażenia na odwrót? tzn że to choroba nadciśnieniowa powoduje u Was objawy podobne do nerwicowych?? Takie jak" uciski w głowie,bóle, nerwowość, napięcie, dziwne uczucie gorąca...przecież takie objawy też może dawać samo nadciśnienie-to nie prawda że nadciśnienie u wszystkich nie daje żadnych objawów...

Wiadomo jeśli ktoś ma książkowe objawy nerwicy tzn ciągle lęki że coś się stanie wybuchy paniki itp to nie ma co gadać o nadciśnieniu jako przyczynie, ale dużo ludzi ma tylko takie objawy których nie da się jednoznacznie określić jako nerwicowe-a można im przypisać 100 innych przyczyn... Przy tym mają cały czas za wysokie ciśnienie, a nawet skaczące...Wówczas od razu wszystko co dziwne przypisuje się nerwicy... Może to błąd?? Może trzeba najpierw zaleczyc ciśnienie a potem zobaczyć czy to na prawdę nerwica...

Przecież jak komuś utrzymuje się ciśnienie na poziomie 140-160 albo i więcej przez cały dzień (a nie napadowa po stresie albo napadzie lęku...), też może mieć objawy zbliżone do nerwicy...co o tym sądzicie???

Nerwica a ciśnienie

przez mhrps 28 kwi 2017, 12:04
Postulat jest słuszny. Wzmożone ćiśnienie śródczaszkowe może prowadzić nawet do zaburzeń świadomości. Z tym, że 140 to żadne nadciśnienie.
Wszystko, czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.

Nerwica a ciśnienie

przez tizziano 28 kwi 2017, 12:53
No nie wiem zdrowy czlowiek w wieku np jak ja 33 lata powinien miec cisnienie 120 a nie 140-160 i jescze skaczące nawet jeśli nic się nie dzieje...

Sortuj wg