Potrzebuję słowa otuchy od Was Kochani

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Potrzebuję słowa otuchy od Was Kochani

przez cleo31 15 wrz 2009, 22:28
Kaska....po pierwsze myśl RACJONALNIE-zostałaś przebadana bardzo dokłądnie,zarówno rezonans jak i tomograf wykryłby Ci guza mózgu.
PO drugie- guz mozgu daje potworne bole głowe i mdłosci jak jest juz mega zaawansowany i uciska na inne tkanki,,oprócz bolu dchodzi rowniez falowanie obrazu,rozmywanie się,traci się np ostrosc wzroku,są zaniki pamięci iinne sensacjie a bol pfrzychodzi juz chyba w zaawansowanym stadium tak wiec u ciebie jest to NIEMOŻLIWE abyś miala guza mozgu bo przy tych objawach co Ty masz byłby on w 100% widzialny zarowno na tomografie i rezonansie tak więc kaska daj sobie spokoj ,twoja głowa jest ok,jestes zdrowa ,masz typowe objawy nerwicy i nic wiecej,zajmij sie męzem bo on długo nie wytrzyma jak bedzie tak na to patrzył.Niestety meżczyżni nie mają w sobie tyle wspłólczucia co kobiety.

przez Kaska22 16 wrz 2009, 08:35
Staram się myśleć racjonalnie i niby to wszystko rozumiem,niby wiem jaki jest mechanizm działania nerwicy,wiem że miałam zrobione bardzo dobre badania na głowę,że innych lepszych już nie ma,wiem że poza tym tym po 8 latach złego samopoczucia i posiadania raka dawno byłabym już martwa ale wiem to wszystko tylko tak jakby powierzchownie,a głębiej w sercu nadal kołacze się myśl że może badania były źle przeprowadzone albo że do tej pory coś mi wyrosło itd itp, mam takie myśli o każdej porze dnia i nocy.Tak więc w moim przypadku racjonalne myślenie zostało już dawno zepchnięte na dalszy plan.
cleo piszesz o innych objawach guza mózgu poza bólem i tu zaczyna się problem bo ja poza tymi bolami głowy posiadam inne objawy,właśnie jeśli chodzi o oczy to czasami widzę za mgłą,dopiero jak mrugnę powiekami to przechodzi, mam wrażenie zaburzeń mowy,mówię tak jakbym sepleniła,mylą mi się wyrazy,poza tym mam wrażenie chwiania się podczas chodzenia,piski i szumy w uszach,choć oczy i uszy mam przebadane, poza tym mdłości i jeszcze kilka innych objawów by się znalazło. Problem tkwi w tym że jak już się pogubiłam i nie wiem czy te objawy są realne,rzeczywiste czy już się do tego przyzwyczaiłam i mam wrażenie że dzieje się ze mną tak a nie inaczej
Sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
Kaska22

przez cleo31 17 wrz 2009, 13:07
KAska to nerwica i nic więcej,te wszystkie objawy ,ktore opisujesz ten obraz za mgłą,JA TEZ TO MAM,tez czasem brakuje mi słow jak chce coś powiedziec....newrica swietnie nasladuje inne choroby ,ale to TYLKO nerwica.Ty masz te objawy,nie wymyslasz ich sobie,ale one nie pochodza od jakies konkretnej choroby w Twoim organizmie ,tylko są generowane przez nasz umysł.Nasz umysł potrafi z nami robic takie rzeczy i wprowadzic takie jazdy,ze klękajcie narody....tak wiec kaska głowa do góry przez 8 lat gdyb cokolwiek miala w tej swoje głowie to dawno bys juz martwa była:-((((((

A jakie masz cisnienie?
CZy masz prosty kręgosłup szyjny?
Niektore z objawow ktore masz moga byc powodowane przez niedocisnienie badz ucisk kregosłupa na tetnice szyjną.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gunia86 17 wrz 2009, 13:12
Kaska22 napisał(a):Problem tkwi w tym że jak już się pogubiłam i nie wiem czy te objawy są realne,rzeczywiste czy już się do tego przyzwyczaiłam i mam wrażenie że dzieje się ze mną tak a nie inaczej
Sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

Mam identycznie. Czasami wydaje mi się, że tych wszystkich objawów po prostu nie ma, ze one sa moim wymyslem, i potrafie całe dnie spędzać nad myśleniem dlaczego ja to wymyslam, skad to sie bierze... az dochodze do wniosków, że to nie istnieje, ze zycie to iluzja, ze wszystko to tylko moje urojone przedstawienie... to sa takie dziwne, glupie mysli ktorych nie potrafie oddać słowami.
Gunia86

przez tynka92 17 wrz 2009, 22:13
No nerwica, jak nic. Proszę, nie piszcie tej biednej dziewczynie :smile: tych wszystkich objawów (do cleo31). To tylko prowadzi do tego, że nerwicowcy wszystkie je u siebie widzą, a jeśli nawet jeszcze nie, to za chwile będą je miały. Ja np. miałam tak: kiedy poszłam do psychiatry z moimi podejrzeniami. Spytała się m.in czy nie występują u mnie wymioty. Po przyjściu do domu ewidentnie mnie mdliło, normalnie jeść nie chciałam przez kilka dni. Jednak po przekonywaniach babci (która też miała nerwicę) zjadłam posiłek bez problemu. Ale to nie pomagało na długo - przed kolejnym znowu musiałam wysłuchać zapewnień. I tak przez kilka dni. Taki właśnie jest mechanizm u nerwicowców - objawy zasłyszane stają się "realne".

przez Kaska22 27 wrz 2009, 14:54
Pomocy,czuję się od wczoraj wyjątkowo fatalnie,wczoraj dostałam okres i nie wiem czy to dlatego,czy może jestem na cos chora,nigdy nie było aż tak źle podczas okresu,jest mi słabo,kręci się w głowie i do tego ten lęk.Ja chyba zwariuje albo już oszalałam.
Kaska22

przez ewaryst7 27 wrz 2009, 19:10
Odczuwasz lęk? Widzisz sama sobie odpowiedziałaś... To nerwica lękowa.Każdy lekarz ci to powie , że podczas miesiączki , objawy wszystkich chorob (w tym nerwicy) nasilają się.No i pewnie masz jeszcze dodatkowo zespól napięcia przedmiesiączkowego.Trzymaj się:)

przez Kaska22 28 wrz 2009, 10:44
Wczoraj wieczorem trochę się uspokoiło,obejrzałam w spokoju film,położyłam się spać,a a rano tóż to usłyszeniu budzika-przerażający,przeszywający na wylot lęk,sama nie wiem o co, a za chwile doszły objawy,mdłości i lekki ból głowy,cała się telepie.Tak bardzo szkoda mi mojego cudownego męża,ciągle musi wysłuchiwać mojego marudzenia,czuję że nie daje już ze mną sobie rady,pociesza mnie,ale widzę że jest zmęczony.
Nie wiem co mam z tym i ze sobą zrobić.Boję się!
Kaska22

przez Eridanus34 28 wrz 2009, 11:15
Witaj Kaśka.
Ja Cię doskonale rozumiem. Nie mam, żadnych podstaw aby podejrzewać u siebie jakąś poważną chorobę guz mózgu lub tętniak mózgu (zauważcie my zawsze wkręcamy sobie te najgorsze i najpoważniejsze choroby) jednak ogromny lęk powoduje występowanie objawów o których mówisz, kiedy boli Cię głowa "normalna osoba" bierze tabletki na ból głowy i macha na to ręką, my nawet nie pomyślimy że to może być chwilowy ból głowy spowodowany złą dyspozycją, przemęczeniem czy czymkolwiek innym. MY NERWICOWCY HIPO mamy odrazu guza mózgu, tętniaka, udar, SR lub jeszcze inne poważne choroby. Zrobiłem rezonans magnetyczny nie będę cytował opisu wnioski bz. Po jakimś czasie nie pamiętam dokładnie po jakim przenosiłem szafę z kolegą i troszkę jak to przy przenoszeniu mebli bywa musiałem włożyć wysiłku. praca została wykonana, meble przeniesione. A ja za dwa dni zacząłem się zastanawiać czy od dźwigania mebli ie wzrosło mi ciśnienie i czy nie spowodowało to powstania tętniaka w mózgu. Mam naprawdę dość tego wszystkiego chwilami nie daję rady. Praca, dom, kochana córeczka, żona wszystko ok. A ja czuje się jak bym umierał i wiecznie miewam dolegliwości, o których pisałem na początku.

Kaśka 3maj się jestem z Tobą !!! <buziak>

przez Kaska22 28 wrz 2009, 13:05
No ja właśnie też wiecznie czuje swoje objawy i to mnie bardzo niepokoi,nawet jak mnie trochę puszcza to za chwilę wraca z podwójną siłą.Jedyne co mnie pociesza to to, że np."sytuacja z przed godziny- wyszłam do koleżanki,przez całą godzinę kiedy u niej byłam czułam się dobrze,praktycznie zero objawów,teraz wróciłam do siebie i znowu się zaczyna.
Kaska22

Sortuj wg