Ścisk żołądka

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Ścisk żołądka

przez bez znieczulenia 07 wrz 2009, 10:51
Witam :D

Praktycznie codziennie rano budzę się ze ściskiem w żołądku, który odbiera mi apetyt i uniemożliwia jedzenie. Objawy nasilają się bardziej jeżeli mam uczestniczyć w jakiejś stresowej dla mnie sytuacji. Taki ścisk trwa dość długo po śniadaniu i potrafi nieźle zmęczyć. Znacie może jakiś sposób na złagodzenie tej dolegliwości? Pozdrawiam

Re: Ścisk żołądka

przez magdalenabmw 07 wrz 2009, 18:42
Witaj. Mam trochę podobną dolegliwość. Łapie mnie nie tylko rano, jak wstanę, ale także czasem przy obiedzie (ale to w tych sytuacjach stresujących dla nerwicowa czyli np w większym gronie ludzi, a jak zaczne jeść to oprocz scisku czuję, że i sie cofa...). Mam na to sposoby. Rano, jak wstanę -nic nie jem. Jem dopiero coś lekkiego jak już poważnie zacznie mnie ssać, wtedy nie odczuwam ścisku. A obiady? Przed obiadem 20min łykam 2-3 Nervomixy i czasem Ortanol na żołądek, i koniecznie muszę czuc głód zeby zjeść, nie mogę byc 'nie glodna'. Albo staram sie jesc bez zbyt duzego towarzystwa :) i jest ok.
magdalenabmw

przez bliksa 07 wrz 2009, 20:30
mam podobnie, rano sćiska mocno więc o sniadaniu nie moze byc mowy, robię podobnie, jem jak juz naprawdę mnie ssie w zołądku :roll:
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez berlioz 07 wrz 2009, 21:26
powodem moze byc stres z powodu plytkiego oddechu przez pluca, moze warto sprobowac oddychania przeponowego pocwiczyc

Sortuj wg