Lęk przed opętaniem - powolne popadanie w obłęd.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Reiben 21 gru 2013, 03:19
Taaa...ja bym zaczął od tego, że film o Annelise jest żenującym wykorzystaniem jej choroby dla celów tamtejszych klechów. Oczywiście ludzie wciąż wolą wierzyć z diabełka niż specjalistom, którzy orzekli winę egzorcystów, zresztą wystarczy samemu obejrzeć 2 razy film.
Reiben

przez outsiderka. 23 gru 2013, 18:28
Nawet jesli to byla choroba a nie opetanie to polaczenie tych 2 motywow wyszlo przerazajaco, wg mnie ten film sieje spustoszenie jeszcze wtedy gdy psychika jest nieuksztaltowana. U mnie też lek zaczął się po jego obejrzeniu. Pare lat minelo, tlumacze sobie ze nie ma Boga nie ma więc duchow, szatanow itp a gdy robi sie ciemno nie spie. Nasluchuje. Tak jak wczesniej ktos pisal boje sie myslec o tych sprawach zeby nie sciagnac nic na siebie ale te mysli sa natretne. Najwiekszy lek odczuwam u siebie w domu. Gdy mowie o tym komus, to dziwnie na mnie patrza. Taka mala maja swiadomosc tego co moze sie dziac w psychice
Moje ciało murem podzielone, dziesięć palców na lewa stronę, drugie dziesięć na prawa stronę, głowy równa cześć na każdą stronę.
Moja ulica murem podzielona, świeci nadal prawa strona, lewa strona cala wygaszona, zza zasłony obserwuje obie strony

Kult

przez Punx 24 gru 2013, 01:36
dokładnie tego filmu nie powinno sie oglądac w wieku dojżewania.. albo najlepiej nigdy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reiben 24 gru 2013, 01:46
Mi się podoba kawałek Hate z nowej płyty, w której wykorzystano jej głos z taśm, jakiś czas go już nie słyszałem.
Jak się ma takie lęki to lepiej chyba się nie brać za takie filmy...a może odwrotnie, powinno się skonfrontować ze swoim lękiem, tylko w tym wypadu ciężko znaleźć argument, że nie ma się czego bać kiedy nie ma jasnych dowodów a pewnie 90% ludności sra na myśl o opętaniu itp. Jak już ktoś wytłumaczy tą cieżką schizę to chciałbym zamknięcie wszystkich egzorcystów i najlepiej zdelegalizowania kościoła za karę krzywd jakie wyrządził ludziom dla podtrzymania swojej władzy.
Obejrzałem wystarczająco dużo nagrań z egzorcyzmów żeby stwierdzić, że jest to schematyczna choroba i wiąże się z jakąś ciężką paranoją spowodowaną najprawdopodobniej przedawkowaniem religii, lękami z nią związanymi i autodestrukcyjną psychiką, w której to ksiądz 'nakręca'
chorego w tej chorobie, ale jest też jego uwaga jest głęboko pożądana przez chorego. Nie ma miejsca na opisywane przez klechów oszustów łażenie po ścianach, lewitowanie, wypluwanie gwoździ i nie wiem co jeszcze ich żenująca fantazja stworzy.
Zresztą przeczytajcie sobie książkę jaką wydał ten sławny egzorcysta- Gabriele Amorth, dziadzio zamarzyło się zostać gwiazdą na starość i stowrzył zabawny wywiad z demonem, boki można zrywać, nie wiem jak ciężkim głąbem trzeba być żeby nie dostrzec, że autor stworzył sobie postać rozmownego (najlepsze są te długie rozważne wywody) demona, który przekazuje w istocie wszystkie postulaty, za którymi obstaje kościół, m.in. zapłodnienia in vitro itp.
Reiben

przez neopunk 27 gru 2013, 21:15
Raczej się z tym nie konfrontować. Ten cały syf to nasze dojechane dzieciństwo moi mili.

przez Emilly20 29 gru 2013, 22:14
Trzeba pamiętać, że osoba opętana na pewno sama z siebie nie wybrałaby się do egzorcysty ani księdza! Opętanie jest czymś co zniewala.. Nie dalibyście rady po prostu przekroczyć świętej ziemi, ani nawet wypowiedzieć imie Jezusa czy też modlić się, także spoookooojnie!

przez neopunk 22 wrz 2014, 12:38
Emily
Czytałaś Darwina? Jeżeli nie to polecam. Z tą wiarą po prostu zrobili nas w konia.

Sortuj wg