Pamiętacie niedawną prośbę o pomoc pani psycholog ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Pamiętacie niedawną prośbę o pomoc pani psycholog ?

przez Klaudus20 04 sie 2009, 22:52
Test może tylko powierzchownie określić problem, tj. tylko go zarysować.
A przecież sami chyba dobrze wiemy co nam jest, żyjemy z tym, każdego dnia się z tym zmagamy i było by bardzo nie w porządku określać "nerwicowca" wyciągając wnioski z kilku pytań w dodatku nie szczególnie związanych z problemem.
Gdzie jest ta szminka,którą kocham
Na moich ustach zostawia ślad
Gdzie jest dziewczynka,która szlocha
Po wieczny czas

przez namiestnik 05 sie 2009, 16:30
To chyba coś z tym testem na poziom lęku było nie tak. Albo z samą testująca - może ten test nie jest w 100% pewny?

Nie za dobrze to świadczy. Bo jeżeli to miały być badania statystyczne to jak się zacznie dobierać przypadki to potem jakieś cuda a nie wnioski z tego wychodzą. No chyba, że się uwzględni to, że bierze się tylko tych lękowców których wykrywa taki a taki test. No ale to już nie Twoje zmartwienie.

Ogólnie nie przejmuj się może wynikami pojedynczego testu. Takie "leczenie" na telefon to nieskuteczne jest.

przez Jadis 06 sie 2009, 13:34
to nie miało być leczenie ani przez mejla, ani przez telefon. to była zwykła ankieta, gdzie trzeba było udzielić odpowiedzi zgodnie z prawdą. takie ankiety nie mają nam w niczym pomóc. to jest jak statystka: czy lubisz ser topiony? zaznacz na skali od 1 do 7. Czy jadasz sery z orzechami? tak/nie. Załóżmy, że nie jadasz serów z orzechami, bo nie lubisz orzechów, a ktoś serwuje Ci taki ser. Wyplułbyś orzechy? itp, itd. ;)
czy taka ankieta to ma być leczenie? to jest zwykła sonda socjologiczna. dziewczyna bada pewne zależności na temat osób z lękiem. jesteśmy tylko od udzielania informacji, my z tego nic nie mamy ;)
Jadis

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ewelina1986 06 sie 2009, 19:18
Moim zdaniem cele życiowe oraz ich realizacja(bo na takim pytaniu "oblałaś"Magdo) nie mają tak naprawdę nic wspólnego z lękiem(bo o to chodziło).Ja mam codziennie ogromne lęki z którymi staram sie walczyć(z różnym skutkiem) jednak mam wiele celi, które chcę zrealizowac.Na takie zadane pytanie odpowiedziałabym tak samo jak Ty, co wg mnie nie powinno wpłynąć na wynik testu odnoszącego się do poziomu lęku.Pozdrawiam.

przez Jadis 06 sie 2009, 21:56
pytania w tescie byly bardzo ogolne, ale tez mowily o tym, jak postrzegamy siebie. jezeli masz problem z okresleniem swojej wartosci w spoleczenstwie, to piszesz o tym. jaka jestem? w styczniu bede doktorem nauk humanistycznych. jestem ladna dziewczyna:

http://i23.photobucket.com/albums/b391/pusshito/lol.jpg

http://i23.photobucket.com/albums/b391/ ... 841117.jpg

itp, itd.

ale wcale nie uwazam sie za atrakcyjna osobe. mam mase kompleksow i mowie o tym... trzeba byc szczerym wobec innych i samego siebie jesli chodzi o nasze problemy, szczegolnie, jesli to jest anonimowe...
Jadis

przez scrat 06 sie 2009, 22:54
Napisz to Natalii Magda...
Poza tym publikowanie maili bez zgody drugiej strony... No cóż, niby jest legalne, ale jak dla mnie nie do końca fair.
Przyjaciel forum

przez namiestnik 06 sie 2009, 23:31
Eee... a w którym to niby miejscu nie jesteś atrakcyjna?

przez Jadis 07 sie 2009, 08:31
nie znoszę siebie tak naprawdę :( jestem tłustym kluskiem pokrytym cellulitem. ale to jest osobny temat, na który nie chcę się właściwie wypowiadać...
Jadis

Sortuj wg