AGORAFOBIA - lęk przed opuszczaniem "czterech ścian".

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Michal8282. 28 sie 2016, 11:07
Trzeba być szczęśliwcem żeby u niego antydepresanty zadziałały na lęk. Pregabalina jest lekiem którego generyki w normalnej cenie wyszły w tym roku, ma wskazania na lęk uogólniony, tyle że to stosunkowo nowy lek nie do końca zbadany i ma szersze zastosowanie w terapii lęku niż to jest oficjalnie podane. Mi bardzo pomaga. Bez terapii ciężko jest wyjść z agorafobii, przynajmniej z jakimś podręcznikiem powinno się to robić. Nie rzadko bywa że próby konfrontacji z lękiem tylko go utrwalają, trzeba to robić odpowiednio. Wiem że przy agorafobii wydaje się niemożliwe wyjść z domu a już tym bardziej na terapię, ale trzeba się ratować. Nieraz wydaje się że terapia, albo odpowiednio dobrane leki nie działają, ale po swoim przykładzie wiem że jednak działa. Nieraz tak wolno że nie widać zmian. Tyle że ja przypominam sobie jak kilka miesięcy temu siedziałem w samochodzie na parkingu przed biedronką i bałem się z niego wyjść. Dzisiaj już wchodzę do marketów, fakt że jeszcze z lękiem i mdłościami nieraz, ale żyję coraz bardziej normalnie i wieżę że jeszcze kilka miesięcy i będzie już normalnie.

przez nerwa 28 sie 2016, 12:37
Dokladnie - i wiecie co... to trak trudno stwierdzic, ze "terapia nie dziala". Bo dzialanie terapii bardzo zalezy od pacjenta, niestety. Jak on bedzie wycofany, nie bedzie działał, przelamywal lękow itd. no to faktycznie marna szansa, bo sama terapia nie zmieni czlowieka "na siłę".
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez ryska 28 sie 2016, 16:27
Mojego chłopaka nie dotyczy, że nie chce, że nie próbuje, nie stara się, ma złe nastawienie, że nie próbuje się przełamywać. On wszystko robi, wszystkiego się chwyta, ciągle ma nadzieję i za każdym razem nic z tego nie wychodzi. Inne lęki, kompulsje, zaburzenia chociaż na pewien czas się zmniejszają, ale akurat agorafobia nigdy.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Acilya 28 sie 2016, 16:29
Michal8282. napisał(a):Trzeba być szczęśliwcem żeby u niego antydepresanty zadziałały na lęk. Pregabalina jest lekiem którego generyki w normalnej cenie wyszły w tym roku, ma wskazania na lęk uogólniony, tyle że to stosunkowo nowy lek nie do końca zbadany i ma szersze zastosowanie w terapii lęku niż to jest oficjalnie podane. Mi bardzo pomaga. Bez terapii ciężko jest wyjść z agorafobii, przynajmniej z jakimś podręcznikiem powinno się to robić. Nie rzadko bywa że próby konfrontacji z lękiem tylko go utrwalają, trzeba to robić odpowiednio. Wiem że przy agorafobii wydaje się niemożliwe wyjść z domu a już tym bardziej na terapię, ale trzeba się ratować. Nieraz wydaje się że terapia, albo odpowiednio dobrane leki nie działają, ale po swoim przykładzie wiem że jednak działa. Nieraz tak wolno że nie widać zmian. Tyle że ja przypominam sobie jak kilka miesięcy temu siedziałem w samochodzie na parkingu przed biedronką i bałem się z niego wyjść. Dzisiaj już wchodzę do marketów, fakt że jeszcze z lękiem i mdłościami nieraz, ale żyję coraz bardziej normalnie i wieżę że jeszcze kilka miesięcy i będzie już normalnie.

Nie o to chodzi, że ciężko wyjść z domu; to też, ale dałabym radę. Po prostu na NFZ czeka się 2 lata, a nie mam pieniędzy...

przez nerwa 28 sie 2016, 16:59
Acilya, no wlasnie, to jest w tym wszysktim najgorsze :( Prytwanie to kupe kasy, a na NFZ tyle oczekiwania, nie wiem jak to potem jest z regularnoscią spotkan, no i nie wiaodmo na kogo sie trafi (czy dany terapeuta nam podejdziE). Prywatnie można przebierac, wybierac i doposowac sobie jakiegos... ale kasa, kasa, kasa :(
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Michal8282. 29 sie 2016, 17:40
Na NFZ chodziłem, nastawienie pani psycholog było takie że ma w dupie tą całą terapię i pacjenta. Kilka miesięcy chodziłem i w sumie nie wiem po co i jaki był zamysł tej pani na moje leczenie, chyba taki żeby przesiedzieć z pacjentami do południa i fajrant. Niestety to jest nasza ułomna służba zdrowia jak się nie leczy komercyjnie to nie ma leczenia, stwierdzam po własnym i znajomych przykładzie. Lekarz zupełnie inaczej rozmawia jeśli wie że po wizycie dostaje stówkę.

Ryska nie wiem co powiedzieć, trzeba naprawdę dobrego lekarza i psychologa, i współpracy między nimi. Benzodiazepiny mu pomagają?

przez Acilya 29 sie 2016, 22:17
Michal8282. napisał(a):Na NFZ chodziłem, nastawienie pani psycholog było takie że ma w dupie tą całą terapię i pacjenta. Kilka miesięcy chodziłem i w sumie nie wiem po co i jaki był zamysł tej pani na moje leczenie, chyba taki żeby przesiedzieć z pacjentami do południa i fajrant. Niestety to jest nasza ułomna służba zdrowia jak się nie leczy komercyjnie to nie ma leczenia, stwierdzam po własnym i znajomych przykładzie. Lekarz zupełnie inaczej rozmawia jeśli wie że po wizycie dostaje stówkę.

Niestety, często tak jest... Czasem nawet prywatni lekarze olewają. A zdarzają się i tacy, co na NFZ dobrze leczą. Ja aktualnie czekam na psychoterapię w Zachodniopomorskim Instytucie Psychoterapii, przyjmują także na NFZ, a kilku psychiatrów już mi go polecało. No ale niestety, już parę miesięcy czekam na choćby wizytę kwalifikacyjną, a od niej jeszcze 1,5 roku na terapię...

przez ryska 30 sie 2016, 13:43
Michal8282., wcześniej bywało różnie, ale od dwóch lat ma bardzo dobrego lekarza i terapeutę. Widać, że dobrze im się współpracuje we trzech, naprawdę kombinują, słuchają siebie nawzajem. Ale to nic nie daje. Od 8 miesięcy bierze anafranil, wcześniej coś innego, nie pamiętam co a w życiu już wiele próbował i nic nie pomaga
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Sortuj wg