AGORAFOBIA - lęk przed opuszczaniem "czterech ścian".

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 28 lip 2015, 21:52
Co do ubokow, to zacznij moze od mniejszej dawki? (jesli mozna dzielic)
Ja zawsze tak robie, bo tez sie boje ;)

A co do odwoywania, no mi sie niestety zadarzylo i tez czulam sie strasznie... taka pokonana jakby, ze przez glupie lęki nie moge czegos zrobic, czy wywiazac sie z jakichs obowiazkow.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez alu 28 lip 2015, 22:03
nerwa, właśnie siedzę i dumam czy dzielić czy nie ;]
alu

przez nerwa 28 lip 2015, 22:07
Kiedys jak bralam wenlafaksyne, tam w kapsulce byly takie male kuleczki. Wysypalam i wzielam polowe. A potem rano.... mega panika!!! ze to pewnie nie mozna dzielic, ze one zamiast sie rozpuszczac 24h, to uwolnily sie od razu, wiec pewnie bede miala przedawkowanie itd. Hehhehe :)))) Bylam juz niemalze umierajaca. A nagle przzeczytalam na necie, ze jak sa kuleczki to mozna otwierac kapsulki i jesc je niezaleznie. O razu mi sie wtedy polepszylo :P
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niebieskatruskawka 19 sie 2015, 20:04
Witajcie ja zmagam się z agorafobią od prawie 5 lat, powiem szczerze, że nie ma co się opierać na lekach (chyba, że na stałych czyli takich, które bierze się codziennie a nie doraźnie) jedynym lekarstwem jest stawianie temu czoła. Ja jeszcze rok temu bałam się wyjść przed bramę od domu a dzisiaj sama jeżdżę komunikacją miejską i załatwiam własne sprawy . Jest to ciężkie, okropne i straszne ale skuteczne, wyjść po prostu z domu, atak paniki murowany, ale im więcej wytrzymacie w czasie ataku samotnie poza domem tym mniejsze będą one w przyszłości aż zupełnie znikną. Pamiętam, że rok temu gdy z partnerem wsiadałam do autobusu w momencie kiedy zamykały się drzwi dostawałam problemów z oddychaniem i cała zalewałam się zimnym potem... A dziś tak już nie jest, jestem niespokojna ale oddycham normalnie i drżę ze strachu :-)
Wygranym jest ten kto pokonał samego siebie. :105:

przez kasik31 09 paź 2015, 17:17
hej pomocy, ten lęk, ta bezradnosc jest bezgraniczna

przez alu 09 paź 2015, 23:09
kasik31, jakiej pomocy oczekujesz? Niestety, jeśli Ty nic z tym nie zrobisz to nikt nie pomoże - to trzeba przełamać, a najgorsze co można zrobić to zamknąć się w 4 ścianach. A wiem co mówię, bo ja właśnie ocknęłam się, że jest październik, a od kwietnia liczyłam, że już jutro na pewno obudzę się zdrowa i bez problemow. To ciężka i żmudna praca. Lęk to straszne ścierwo, ale to jest tylko w głowie.
alu

przez Michal8282. 26 lis 2015, 23:07
Macie tak że w miejscach publicznych czujecie mdłości i wrażenie że zwymiotujecie? To jest dla mnie najgorsze, pokonałem wszystkie inne objawy zawroty głowy, napady paniki, lęk przed zwariowaniem, ale leku przed zwymiotowaniem w miejscu publ. nie potrafię pokonać. Teraz nawet na terapię nie mogę pójść przez to, bo nie wysiedzę na niej.

przez dr. Psycho Trepens 04 lut 2016, 02:46
Jaki antydepresant najlepiej działa na agorafobię ?
Ja mam lęk przestrzeni jakby, a także lęk wysokości.

Z góry dzięki za info.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Acilya 27 sie 2016, 11:56
Michal8282. napisał(a):Macie tak że w miejscach publicznych czujecie mdłości i wrażenie że zwymiotujecie? To jest dla mnie najgorsze, pokonałem wszystkie inne objawy zawroty głowy, napady paniki, lęk przed zwariowaniem, ale leku przed zwymiotowaniem w miejscu publ. nie potrafię pokonać. Teraz nawet na terapię nie mogę pójść przez to, bo nie wysiedzę na niej.

Miałam takie lęki (i mdłości) przez parę lat, bardzo mocne. Nie wiem co mi pomogło, chyba po prostu skończenie szkoły :P Potem odzywały się sporadycznie. Teraz mam za to lęk przed omdleniem...

przez Michal8282. 27 sie 2016, 21:04
Hey, ja już pokonuję agorkę. Dzięki lekom i dzięki terapii, u mnie obie te rzeczy są ważne. Terapia tylko poznawczo behawioralna jest skuteczna w agorafobii, a z leków biorę wenlafaksynę która sama działała tylko na depresję na lęk już nie. Dopiero po dodaniu pregabaliny odczułem poprawę. Leki same rzadko zdają egzamin w agorafobii, trzeba powoli przyzwyczaić psychikę że pewne sytuację nie są niebezpieczne i można poczuć się komfortowo np w sklepie. Tyle że to najlepiej robić pod kierunkiem terapeuty, wtedy idzie dość szybko. Moja terapeutka chodziła ze mną po marketach, stosowaliśmy pewne techniki no i powoli udaje się, czuję coraz mniejszy lęk i somatyka coraz słabiej uderza.

przez nerwa 27 sie 2016, 21:31
nie tylko poznawczo behawioralna jest skuteczna :) Mi przeszlo po analitycznej, i to bez treningu i chodzenia po marketach. Po prostu z czasem, w trakcie terapii poczulam, ze lęki odchodzą i sama mam ochote isc na zakupy czy wejsc do autobusu (a mialam taką agorke, ze nie bylam w stanie wyjsc z domu).

przez Michal8282. 27 sie 2016, 21:51
Ja mam chęć wchodzić do sklepu, ale psychika tak się nauczyła że reaguje mdłościami w tych miejscach już nawet bez większego odczucia lęku. U mnie powiązane jest to z fobią społeczną i depresją, a te związki odkryłem dopiero na bieżącej terapii. Wcześniej chodziłem na psychodynamiczną około rok i nic mi nie pomogła traciłem tylko czas. Teraz jak na terapii pracuję nad fob. społ., samooceną, depresją to dopiero powoli przechodzą zab. lękowe i somatyczne.

przez Acilya 27 sie 2016, 23:17
A myślicie, że da się bez terapii? Planuję wizytę u psychiatry, by wrócić do leków, może coś doraźnego też, bo wydaje mi się, że gdy lek pomoże i zobaczę, że wychodzę z domu i nic się nie dzieje, to mi przejdzie powoli... Terapię też bym chciała, ale nie mam możliwości niestety.

przez ryska 28 sie 2016, 09:20
A na mojego chłopaka żadna terapia nie działa. Leki niestety też nie. Od wielu lat się zmaga z agorafobią i próbował już chyba wszystkiego. I nic nie pomaga.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Sortuj wg