AGORAFOBIA - lęk przed opuszczaniem "czterech ścian".

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Inga_beta 24 wrz 2014, 18:10
Zastanawiam się czy mam agorafobię czy też to tylko wynika z fobi społecznej.
Bardzo boję się wychodzić z domu. Wychodze tylko wtedy gdy naprawdę muszę. Zaczynam się bać już w przeddzień, gdy wiem że na drugi dzien będę wychodziła. Słyszę przy tym w głowie jak mama mi zabrania wychodzić.
Ale po wyjściu jest trochę lepiej. A lęk mi przechodzi gdy znajduję się z dala od ludzi, gdzieś na łonie przyrody. Nie mam lęku przed pustą przestrzenią.

Strach przed wyjściem z domu, POMÓŻCIE!!!!!

przez dziewczynacienia 05 lut 2015, 02:12
katie124, cześć . przechodzę' teraz przez to samo co Ty. możemy porozmawiać

Re: Strach przed wyjściem z domu, POMÓŻCIE!!!!!

przez cichyczlowiek 07 lut 2015, 17:02
Donkey napisał(a):Jak tylko pomyślę o tym że mam wyjść z domu to zaczynam się denerwować i robi mi się słabo. Jak na razie rano zażywam połówke lexotanu i chodzę na spacery lecz tylko w mojej dzielnicy. I cały czas myślę o tym co się stanie czyli że coś złego mi się stanie. Okropne uczucie.

Mam takie same uczucie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez AddictGirl21 21 lut 2015, 13:47
Po dłuższym okresie wracam do Was. Ostatni miesiąc z kawałkiem przebywałam na Oddziale Psychiatrycznym w Przasnyszu, powód - detoks od benzodiazepin...przy okazji włączono mi nowe leki - Efevelon 75mg i Pernazynę 200mg. Okazało się, że w moim przypadku leki strzeliły w przysłowiową dziesiątkę.
Zniknęły lęki przed przestrzenią i swobodnie mogę wychodzić z domu. Dziękuję Bogu, że stało się jak się stało. Czuję się wolna i mega szczęśliwa, że koszmar agorafobiczny odszedł! Życzę więc Wszystkim, którzy mają ten problem pięknego wyjścia z tej cholernie ciężkiej sytuacji i trzymam kciuki!
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

przez robercik567 24 lut 2015, 00:00
Mam to samo wiele rzeczy mnie irytuje caly czas codziennie siedze w domu sam, Kiedy moi rodzice pracuja. Chcialbym miec normalne zycie rozwijac sie miec prace jakies hobby, dziewczyne, znajomych. Najbardziej brakuje mi w zyciu jakies bratniej duszy z Kim bym mogl sie wygadac wyzalic. Chcialbym miec towarzystwo no ale jak mam to zrobic skoro wiekszasc siedzi w domu I gadaja do siebie na tych facebookach. Odkad jestem w USA moje zycie sie poprostu wali. Kiedys jak bylem malym dzieckiem to wszedzie bylo mnie pelno mialo sie jakos kolegow, mozna bylo pojsc do kogos I sie czulo ze te zycie sie jakos moje rozwijalo. Chce wlasnie poleciec do Polski na kilka miesiecy zebym mogl sie od stress wac od wszystkiego do tego odbudowac kilka znajomosci.

przez Artemizja 01 mar 2015, 06:16
robercik567, kiedy planujesz zjechać do Polski?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez alu 27 lip 2015, 22:00
Dziwne, że dopiero dziś zawitałam do tego tematu. Moim głównym problemem jest emetofobia, której od jakiegoś czasu towarzyszy po prostu permanentny lęk i silna agorafobia. Jutro mam ważne spotkanie w centrum miasta (sic!) i zastanawiam się jak się zabezpieczyć :( Od rana przez to panikuję, bo nie mogę nawalić, muszę dać radę, a nie wyobrażam sobie tego wszystkiego :( Jeśli ktoś z was jeszcze odwiedza ten temat - może coś poradzicie? :(
alu

przez feniksx 27 lip 2015, 22:12
Lyknac od samego rana benzodiazepine... czasami tak robiłem gdy wiedziałem że muszę wyjść A lek mi na to nie pooozwalał...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez alu 27 lip 2015, 22:26
feniksx, no właśnie to rozważam, bo tak się już nakręciłam, że nie ma szans, by gładko to przeszło :shock:
alu

przez nerwa 28 lip 2015, 17:12
alu, I jak bylo???
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez alu 28 lip 2015, 17:52
nerwa, było tak, że o 6 rano napisałam smsa, że niestety, ale jestem chora. Pierwszy raz nerwica tak boleśnie ze mną wygrała :( Nie mogłam się zebrać, cały dzień jestem do niczego, lęk, duszności, mdłości - koszmar. Byłam u lekarki, mam Pramolan, może mnie nieco wyciszy :(
alu

przez nerwa 28 lip 2015, 19:55
alu, no rozumiem, tez wiele razy mialam takie akcje, ze rano odwolywalam jakies spotkania :( ale dobrze, ze masz ten Pramolan. Czasem nawet pomaga to, ze COS masz, nawet jak nie wezmiesz, to wiesz, ze masz przy sobie - i to tez duzo daje.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nerwa 28 lip 2015, 19:58
a nie chociaz ten Promolan to nie jest dorazny, tylko do stalego brania, tak? No ale tak czy siak, na pewno cos pomoze na objawy :)

przez alu 28 lip 2015, 20:10
nerwa, mi odwołanie czegoś związanego z praca zdarzyło się pierwszy raz więc traktuje to jako osobistą porażkę :( Świadomość posiadania leków zawsze mi pomagała (mam na myśli hydroksyzynę), ale od pewnego czasu działa ona na mnie słabo, albo w ogóle więc i stres wzrósł :( ech, ciężki mam czas ostatnio, oby ten Pramolan zaskoczył bez skutków ubocznych, których się oczywiście boję :zonk:
alu

Sortuj wg