AGORAFOBIA - lęk przed opuszczaniem "czterech ścian".

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Artemizja 18 sie 2011, 13:02
Paulinko a rozmawiałaś z kimś na ten temat?Może to w jakiś sposób by Ci pomogło?Rozmowa czasami potrafi zdziałać cuda.Może masz w swoim otoczeniu jakąś przyjazną duszę, z którą mogłabyś szczerze porozmawiać?Może doradziłaby Ci coś w tej kwestii?Ja niestety,jak napisałam, sama mam problem z wychodzeniem z domu, więc zbytnio nie potrafię Ci doradzić.Ale może ktoś inny będzie wiedział, co zrobić, byś się przełamała?
Administrator

przez ballada 18 sie 2011, 21:49
samara22 napisał(a):Paulinko a rozmawiałaś z kimś na ten temat?Może to w jakiś sposób by Ci pomogło?Rozmowa czasami potrafi zdziałać cuda.Może masz w swoim otoczeniu jakąś przyjazną duszę, z którą mogłabyś szczerze porozmawiać?Może doradziłaby Ci coś w tej kwestii?Ja niestety,jak napisałam, sama mam problem z wychodzeniem z domu, więc zbytnio nie potrafię Ci doradzić.Ale może ktoś inny będzie wiedział, co zrobić, byś się przełamała?

Nie mam bratniej duszy, nie mam takiego zaufania w otoczeniu, dlatego też tu jestem Kasiu..
Jeśli chodzi o pasję, nic nie zastąpi seksu, ale złość stanowi niezłą namiastkę - Jonathan Carroll.

przez Artemizja 18 sie 2011, 22:38
Rozumiem.Chciałabym Ci pomóc się przełamać ale nie wiem jak. Sama się zmuszam do tego, żeby gdziekolwiek wyjść.Od października rozpoczyna się jednak rok akademicki i nie będzie wyboru.To co prawda jeszcze daleko, ale może to pomoże skoro będziesz musiała wychodzić na uczelnię.Ciężko się przestawić na bycie wśród ludzi.Zatem chyba razem będziemy się z tym zmagać.A razem zawsze raźniej :smile:
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ballada 19 sie 2011, 08:12
Najlepiej pomagać sobie nawzajem. Najgorsze, że nie ma się nikogo na miejscu, tylko samotność.. chciałabym, aby ktoś mnie gdzieś wyciągnął , żebym miała jakąś chęć..
Jeśli chodzi o pasję, nic nie zastąpi seksu, ale złość stanowi niezłą namiastkę - Jonathan Carroll.

przez Eleni 20 sie 2011, 21:40
Cieszę się że znalazłam ten wątek , powiem otwarcie nie wychodziłam z domu sama przez 2 lata od roku zaczynam wychodzić, ale niestety tylko w obecności innej osoby...wydaję mi się że moja sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana niż innych aerobików ponieważ mam też problemy innej natury niż tylko psychologiczne....od jakiegoś czasu chodzę na psycho i farmakoterapię, ehhh ciężko mi to tu wszystko z siebie wyrzucać , bo piszę do wszystkich a zarazem do nikogo...tak czy inaczej mam nadzieję że ktoś z was się odezwie i będzie miał ochotę pogadać...

Cieszę się że tu trafiłam

Pozdrawiam
Eleni

przez carlosbueno 20 sie 2011, 21:50
ja lubię wychodzić z domu ale nie znoszę jak inni się na mnie patrzą, unikam ludzi, nikomu nie patrze w oczy.
Największy Forumowy Maruda

przez *Monika* 21 sie 2011, 10:36
Eleni, W jakim nurcie masz terapię i jaką diagnozę?
Obrazek
Główny Moderator

przez Eleni 21 sie 2011, 16:55
Monika1974- mam zdiagnozowaną agorafobię i depresję ....a w jakim nurcie mam terapię nie za bardzo rozumiem masz na myśli czy indywidualnie czy grupowo? jeśli tak to odpowiedz brzmi indywidualnie raz na miesiąc psycho terapia i farmako...

przez _asia_ 21 sie 2011, 18:44
carlosbueno napisał(a):ja lubię wychodzić z domu ale nie znoszę jak inni się na mnie patrzą, unikam ludzi, nikomu nie patrze w oczy.

o, to ja mam podobnie... :roll:
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez *Monika* 22 sie 2011, 12:25
Eleni napisał(a):Monika1974- mam zdiagnozowaną agorafobię i depresję ....a w jakim nurcie mam terapię nie za bardzo rozumiem masz na myśli czy indywidualnie czy grupowo? jeśli tak to odpowiedz brzmi indywidualnie raz na miesiąc psycho terapia i farmako...

Chodziło mi o nurt, moja jest w nurcie psychodynamicznym. Indywidualna, raz w tygodniu.
Chodzisz raz w miesiącu? A od jakiego czasu? Wydaje mi się, że zbyt rzadko masz te sesje.
Obrazek
Główny Moderator

przez Eleni 22 sie 2011, 22:18
chodzę na psychoterapię od 2 lat, zawszę miałam raz w miesiącu niezależnie od tego czy była to sesja płatna czy nie...nie wiem czemu tak...

przez *Monika* 23 sie 2011, 10:56
Eleni, Odczuwasz efekty tej terapii?
Wg mnie raz w miesiącu to zbyt rzadko.
Obrazek
Główny Moderator

przez Eleni 23 sie 2011, 21:08
Monika1974-odczuwałam gdy chodziłam prywatnie ...teraz chodzę państwowo i ciężko mi powiedzieć... Moniko mam pytanie jak się dowiedzieć w jakim nurcie ma się chorobę? pierwszy raz słyszę taki zwrot, lekarz nic mi o tym nie wspominał

przez *Monika* 25 sie 2011, 08:42
Eleni, Nie mówimy o nurcie choroby, tylmo o nurcie psychoterapii, masz prawo tego nie wiedzieć, spokojnie.
Po prostu zapytaj terapeutę w jakim nurcie odbywa się Twoja terapia.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg