drętwienie kończyn,walenie serca,uczucie,że zemdleję-pomocy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

drętwienie kończyn,walenie serca,uczucie,że zemdleję-pomocy

przez kinga36 30 lip 2009, 10:11
witam.jestem nowa na forum i nie mogę znaleźć osób o podobnych objawach,jak moje. od lutego źle się czuję; drętwieją mi ręce do łokci i nogi do kolan,serce bardzo mocno mi wali i są chwile,że robi mi się słabo,jakbym miała zaraz zemdleć. szukałam w internecie objawów takiej choroby i wyczytałam,że to może być nerwica. leczę się na nadciśnienie tętnicze. zrobiłam podstawowe badania(tarczyca,badanie krwi, badania serca:echo i metodą Holtera) i wszystko jest dobrze. lekarz rodzinny przepisał mi lek Alprox,na początku pomagał,ale teraz wszystko wróciło i dodatkowo tracę siłę,mam problem ze zwykłymi czynnościami. czy są na forum osoby z podobnymi objawami i na jakim wątku mam ich szukać? bardzo proszę pomóżcie mi:)

Re: drętwienie kończyn,walenie serca,uczucie,że zemdleję-pomocy

przez Jadis 30 lip 2009, 11:09
u mnie objawy, które opisujesz, towarzyszą atakom lęku (oprócz tego mam w chwili paniki ból brzucha, nudności, robi mi się gorąco i zimno na przemian, pocę się, mam zawroty głowy i uczucie duszności). ale drętwienie kończyn do łokci i kolan mam przy bardziej poważnych atakach. nie umiem Ci powiedzieć, czy to nerwica, ale jest to możliwe.
Jadis

przez ewaryst7 30 lip 2009, 12:51
Uwierzysz , że tutaj prawie wszyscy tak mamy? Tak.To może być nerwica.Wyniki masz ok.Więc się ciesz.A znerwicą , da sie żyć.Początkująca jesteś?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kinga36 30 lip 2009, 12:59
tak jestem początkująca. nie wiem , co mam robić,jak mam taki atak.

przez ewaryst7 30 lip 2009, 13:01
ja wtedy muszę się czymś zająć. Chociaż to trudne , bo serducho nie daje.Każdy szuka sam złotego środka.Nie poddawaj się. Idż do lekarza .Sprobuj psychoterapii:)

przez kinga36 30 lip 2009, 13:07
wczoraj bałam się ,że nie dojadę do domu (10km). myślałam,że zaraz umrę. robiło mi słabo i jakoś dziwnie i oczywiście drętwiałam. wzięłam pół tabletki Alprox (na uspokojenie)popiłam kubkiem magnezu musującego,chwilę posiedziałam i jakoś pomału dojechałam. ale dziś od rana znowu mam zdrętwiałe kończyny.

[Dodane po edycji:]

bardzo dziękuję ewaryst7. a do jakiego lekarza mam iść? do psychiatry?

przez Aquarel 30 lip 2009, 13:38
Kinga! Na poczatku mialam identycznie, meczylam sie miesiac z tymi objawami, biegnij do lekarza koniecznie! Im wczesniej tym lepiej. Ja poszlam po tym koszmarnym miesiacu do lekarza rodzinnego. Opisalam dokladnie moje samopoczucie, padla diagnoza - nerwica lekowo- depresyjna. Przepisala lek przeciwdepresyjny i przeciwlekowy. Na efekt dzialania tego typu lekow i na przetrwanie skutkow ubocznych przystosowania sie organizmu do nich, wspomagajaco dostalam leki szybko przynoszace ulge, lecz, ktore mozna zazywac przez krotki okres czasu. Jesli Twoj lekarz rodzinny nie przepisze lekow lub, nie wiem, nie chcesz ich brac, na pewno Toba pokieruje, co masz dalej robic, gdzie sie zglosic. Tylko szybciutko, rob cos z tym cholerstwem od poczatku.

przez ewaryst7 30 lip 2009, 13:46
Tak .Musisz iść koniecznie do psychiatry.bądz cierpliwa , bo leczenie może potrwać.Czasami na efekty , trzba sopro poczekać. I nie boj się. Nerica karmi się , naszym lękiem.A nie mialaś ostatnio jakichś klopotow? Może to , odreagowanie oragnizmu , na stres?

przez kinga36 30 lip 2009, 15:33
ostatnie miesiące miałam trochę bardziej napięte(przeprowadzka,matura córki), ale w lutym, podczas kąpieli zaczadziła się córka mojej koleżanki (w wieku mojej córki) i od tamtej pory cały czas się boję,że coś złego stanie się mojej córce lub komuś z mojej rodziny(córka była na spływie kajakowym-ja się bałam,że się utopi,itp). a od października córka wyjeżdża na studia a ja już się boję o wszystko.czy to się zalicza do tych lęków,o których piszecie i na które trzeba brać leki?

przez Aquarel 30 lip 2009, 15:46
Wszyscy boimy sie o naszych bliskich. To naturalne. Jesli jednak ten strach nie pozwala nam normalnie funkcjonowac, mysli te towarzysza nam przez caly czas i w sytuacjach gdzie nic nie wskazuje na to, ze cos nie jest ok i nie ma do nich podstaw...to juz jest pewien problem. Tymi lekami objawia sie wlasnie nerwica. U Ciebie dodatkowo wystepuja fizyczne objawy tej choroby wiec nie zwlekaj z wizyta u lekarza. To on w porozumieniu z Toba zadecyduje o ewentualnych lekach, poleci tez na pewno terapie.

przez ewaryst7 30 lip 2009, 16:01
Tak.my nerwicowcy , jesteśmy nadwrażliwi.Spadnie kropla , a my już widzimy ulewę.Nie przejmuj się tym , tak bardzo.

przez kasja 30 lip 2009, 16:11
czesc. jestem nowa na forum , mam takie same objawy , dretwienie całego ciała, szybkie bicie serca i mnóstwo róznych innych, chwilami mam dosyc.lekarz mim powiedział za to nerwica somatyczna, lekowa o leku uogólnionym, ma to ktos z was?

przez kinga36 30 lip 2009, 16:32
mieszkam w małym mieście i nie ma u nas psychiatry na stałe. przyjeżdża raz na tydzień lub dwa. chcemy wyjechać na urlop i jeżeli nie zdążę spotkać się z lekarzem przed wyjazdem,to może wiecie, które leki dostępne bez recepty pomogą w miarę spokojnie przetrwać mi urlop. może ktoś próbował?

przez ewaryst7 30 lip 2009, 18:26
Do Kasji.Tak . ja mam to samo.Ale pamiętaj , że zanim postawisz na nerwicę warto zrobić sobie badania.U lekarza ogolnego.Nie jesteś sama.. Pamiętaj .Jest nas tysiące.Kingo , w aptece jest tego multum , i każdemu pomaga co innego.Probowałs pić systematycznie ziola? Melisę naprzyklad? Ale , taką prawdziwą z Herbapolu , nie ten szajs w saszetkach?

Sortuj wg