z nasza nerwicą trzeba sie nauczyc panować nad emociami

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

z nasza nerwicą trzeba sie nauczyc panować nad emociami

przez adam 18 14 lip 2009, 19:10
wiecie co dzisiaj mialem,wielki przelom w moim życiu z ta walką nad nerwicą,przede wszystkim trzeba zapanowac nad sobą,mi sie nic niechce nonstop sie boje ale co robie teraz nie ze mi sie niechce zmuszam sie do działań tak wiem jest to bardzo trudne ale efekty tych działań sa oszałamiajace,najwazniejsze jest to żeby robić na przekór sobie tzn niechce ci sie isc do sklepu to ic,boisz sie jechać autobusem to jedz.
bo najwazniejsza rzecz która zrozumiałem to to że to gó*** siedzi w naszej głowie nie zę nam coś dolega tylko ta nasza wyobraznia sama sobie sprawia problemy, i powtarzam przedewszystkim trzeba sie zmuszac,wiem jest to trudne i bolesne ale efekty sa oszałamiajace i powiem tyle zmuszajcie sie ,wiem strach jest ogromny ale trzeba wierzyc w to ze sie wyzdrowieje i tym sie kierować i przedewszystkim nie użalac sie nad sobą tylko myslec ze inni maja gorzej,jak bedziemy sie uzalac to bedzie tylko gorzej ,wiecie o co mi chodzi dla nas wyjscie w miejsce publczne jest takim osiagnuieciem jak dla kogos wejscie na mont everest .

i pomyście tak kiedys nikt znas nerwicowców nie do ceniał tego co miał a teraz kazdy dzien bez lęków jest dla nas jakby darem od bogów i to jest ta motywacja zeby zmienic swoje zycie na lepsze pozdro dla wszystkich :P

Re: z nasza nerwicą trzeba sie nauczyc panować nad emociami

przez agusiaww 14 lip 2009, 19:45
Masz racje ale zyc bez tej nerwicy jakby bylo cudownie :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez beatrice 14 lip 2009, 19:58
Świetny tekst!!!

Tak, masz rację! Musimy się na siłę mobilizować co dzień, by żyć...
Ale to pomaga!!!

Pozdrawiam wchodzących dzień w dzień na Mount Everest ;)
Gdybym miał haftowane srebrem szaty nieboskłonu[...]Wówczas rozłożyłbym szaty wszystkie u stóp twoich|Lecz ja, biednym będąc, mam tylko marzenia|Więc rozłożyłem sny swe wszystkie u stóp twoich|Krocz ostrożnie, bo stąpasz po moich marzeniach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adam 18 15 lip 2009, 19:47
hej wiecie co juz drugi dzien stosuje moja metode i jest naprawde super niejest tak całkiem doskoonale ale widze dużą poprawe nawet postanowiłem odstawic piwko teraz jade na coca coli hehe

przez namiestnik 23 paź 2009, 14:14
No tylko czasami znowu robienie wbrew sobie wyzwala w nas inne złe emocje. Choć masz rację. Ja po sobie widzę, że jak czegoś bardzo chcę, a emocje nie pozwalają (lęk czy wstyd) to jak zrobiłem to tylko podniesione do kwadratu, zaszalałem innym słowem to potem już problem z tym duuużo mniejszy albo nie ma wcale. Ale to jak widzę nie jest recepta na wszystko ani dla wszystkich.

przez magdalenabmw 23 paź 2009, 14:38
Najwazniejsze to zrozumiec mechanizmy dzialania choroby. Dzis mialam atak, pierwszy od czerwca.. Ale staram sie go pokonac, bo wiem ze to przejdzie. Poltora roku temu przy takim ataku juz bym chodzila po scianach.
magdalenabmw

przez millennium 10 sty 2010, 23:12
beatrice napisał(a):Świetny tekst!!!

Tak, masz rację! Musimy się na siłę mobilizować co dzień, by żyć...
Ale to pomaga!!!

Pozdrawiam wchodzących dzień w dzień na Mount Everest ;)

beatrice, chyba czytamy te same książki ;)

pozdrawiam
millennium

przez bardziej_plejer 11 sty 2010, 12:25
Dla mnie jedna ze wskazowek jest dzielenie emocji na trzy. Dopiero jedna trzecia emocji moze byc brana pod uwage.
Tylko spokoj nas uratuje! :)
Tylko spokoj nas uratuje.

http://www.ambientmusicguide.com/pages/radio/audioPage.php
Polecam zatopic sie w dobra uspokajajaca muzyke :)

przez Donkey 11 sty 2010, 13:17
Tylko dlaczego właśnie o ten spokój tak ciężko!

przez Misiula12345 15 sty 2010, 13:09
Zgadzam się w całości z tekstem. Ja atak miałam przed wczoraj- bardzo silny. Chodziłam skołowana, a raczej leżałam w łóżku przez kilka godzin. Pech chciał, że tego dnia miałam wolne i siedziałam w domu. Wieczorem jednak zapanowałam nad sobą, wyszłam na spacer oraz zrobiłam w domu, co miałam zrobić.
Wczoraj również miałam atak, ale zdołałam nad nim zapanować. Wczorajszego dnia miałam przełom. Dotarło do mnie kilka rzeczy, co mogło spowodować mój stan. Ja to nazywam, że coś mi się odblokowało, bo przez ostatnie kilka miesięcy starałam się zapanować, ale czułam się zagubiona i nie wiedziałam, dlaczego to wszystko się dzieje- trudno to wytłumaczyć :D

Mi bardzo pomaga, kiedy dopada nie strach przeanalizowanie stopnia ryzyka- zagrożenia, bowiem wtedy okazuję się, że to wszystko są tylko moje myśli, znajduję się w normalnej sytuacji jak inni i nic się niepokojącego nie dzieję :smile:
Misiula12345

przez magdalenabmw 15 sty 2010, 13:59
Masz rację, ale trzeba umieć wyczuć swoje granice. Bo jesli przez jakieś wyjście wiesz że dostaniesz MEGA ataku i potem pół roku będziesz cierpieć to to jest bez sensu.
Ja sie właśnie idę przełamać, jadę na zakupy i na zaliczenie do szoły jak sie uda.
magdalenabmw

przez Donkey 15 sty 2010, 14:04
Powodzonka!
Tylko spokój nas uratuje

przez magdalenabmw 15 sty 2010, 16:46
Nigdy więcej... relacja w 'Mój dzisiejszy dzien'.
magdalenabmw

przez niemamweny 15 sty 2010, 17:01
magdalenabmw napisał(a):Najwazniejsze to zrozumiec mechanizmy dzialania choroby. Dzis mialam atak, pierwszy od czerwca.. Ale staram sie go pokonac, bo wiem ze to przejdzie. Poltora roku temu przy takim ataku juz bym chodzila po scianach.

Zastanawia mnie czym jest ten atak ? Ja póki co jestem na etapie wykluczania różnych schorzeń , wszystko wskazuje na nerwicę , ale jakiegoś spektakularnego ataku nie pamiętam. Chociaż hmm....czasem jest coś takiego , np. czytam że jakiś znany polski aktor ma chore dziecko , wtedy momentalnie czuję , że coś niedobrego się ze mną dzieje , paraliżuje mnie coś , ale ruszać się mogę. Tylko takie uczucie - mega trudne do opisania , nagły wielki stres, od razu odechciewa się cieszyć ze wszystkiego i potem buszowanie po internecie i szukanie objawów chorób, czy np. moje dzieci też są chore. Ale na zewn. raczej wydaje mi się , że nikt nie widzi , żeby coś się ze mną działo.

Tak więc zastanawiam się , czy tak właśnie wygląda atak jak u mnie ? A jeśli nie tak , to znaczy że ja nie mam ataków. Można mieć nerwice nie mając takich ataków ? Już sam nie wiem , czy lekarze mnie nie zbywają. Nikt nigdy mnie nie spytał o atak. Jedyne co mam , to jak wspomniałem , usłyszę gdzieś coś , a potem już koniec....parę dni wmawiania sobie , że jestem chory , że moje dzieci są chore itd....

Sortuj wg