Czy mam nerwice?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy mam nerwice?

przez thomson 01 lip 2009, 19:00
Witam

Jestem tu nowy. Mam 28 lat. Jestem chory na schizofrenie paranoidalną.

Pisze tutaj ponieważ boje się że mam nerwice. Moje kłopoty z psychiką do tej pory polegały na urojeniach. Brałem takie leki jak sulpiryd, fluanxol, tegretol i lorafen. Lekarka kazała odstawić mi tegretol i tak zrobiłem. Od tej pory mam bardzo silne lęki, w ogóle nie wychodze z domu, wszystko mnie denerwuje, w ogóle nie moge się uspokoić, mam też depresje, jestem mało aktywny. Mam do Was pytanie. Czy to jest nerwica?
thomson

Re: Czy mam nerwice?

przez agusiaww 01 lip 2009, 22:18
MOze to efekt odstawienny leku, porozmawiaj z lekarka i jej o tym powiedz, albo bedziesz musial wrocic do tregretolu albo powinna Ci dac inny lek.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez carlos 02 lip 2009, 03:25
Możliwość oczywiście istnieje, że to może być nerwica lub tak jak poprzedniczka napisała - efekt odstawienny lekarstwa. Najlepiej będzie jeśli w tym wypadku skonsultujesz się z lekarzem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez thomson 02 lip 2009, 08:27
Do tegretolu raczej wrócić nie będe mógł(nawet nie chce) ponieważ lek ten obniża poziom innych leków w organizmie. Jak biore sulpirydu 600 i tegretol to tak naprawde mam sulpirydu jakieś 300 mg. A jakie wy bierzecie leki? To pytanie kieruje do osób które mają zdiagnozowaną nerwice.
thomson

przez polakita 02 lip 2009, 09:48
Thomson, nerwica u każdego może wyglądać trochę inaczej (a może i podobnie). Lekarka mi powiedziała że w ogóle już nie diagnozuje się nerwicy tylko ogólnie pojęte zespoły lękowe. Co oznacza że tzw. nerwica, lęki, fobie, depresja, są jednym podobnym schorzeniem. Ja miałam lęk napadowy, ale nie czułam jakiegoś szczególnego lęku, tylko czułam że stracę przytomność, potem miałam zawroty głowy. No i zdawało mi się że niedługo umrę na raka albo coś innego. Inni mają lęki konkretne, boją się czegoś. W twoim przypadku, biorąc pod uwagę że masz schizofrenię, myślę że diagnozę czy masz nerwicę powinien postawić lekarz. Pewnie te osoby co mówią o odstawieniu leku mają rację że to tylko efekt uboczny.
polakita

przez Donkey 03 lip 2009, 08:22
Ja biore Alvente 150 mg i lexotan na uspokojenie.

przez staram się 04 lip 2009, 09:02
polakita napisał(a):Lekarka mi powiedziała że w ogóle już nie diagnozuje się nerwicy tylko ogólnie pojęte zespoły lękowe. Co oznacza że tzw. nerwica, lęki, fobie, depresja, są jednym podobnym schorzeniem .

No schizofrenią jest podobnie diagnozuje sie nie jedną schizofrenie tylko wiele różnych schiozfreni. Jak sobie thomas radzisz ze schizofrenią opowiedz o tym ?

przez thomson 04 lip 2009, 10:35
Jak sobie radze? A tak różnie... Miałem swojego czasu tak silne urojenia że bałem się wychodzić z domu. Obecnie jest lepiej chociaż nie najlepiej. Ale i tak jest duzy postęp. Zobaczylibyście mnie jak miałem 15 lat. To była dopiero katastrofa. Teraz w porównaniu z tamtym czasem to jest jak niebo do ziemi.
thomson

przez staram się 05 lip 2009, 21:47
hmmm bardzo wcześnie dostałeś tą schizofrenie

Sortuj wg