Skocz do zawartości
Nerwica.com

F 43 Reakcja na ciężki stres i zaburzenia adaptacyjne


Gość Lili-ana

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam diagnozę F.43.2 zaburzenia adaptacyjne - Stan subiektywnego distresu i zaburzeń emocjonalnych zwykle przeszkadzający w społecznym funkcjonowaniu i działaniu, pojawiający się w okresie adaptacji do istotnych zmian życiowych lub do następstw stresującego wydarzenia życiowego (włączając wystąpienie poważnej choroby fizycznej lub zagrożenie tą chorobą).

Objawy są różnorodne i obejmują: nastrój depresyjny, lęk, zamartwianie się (lub mieszaninę tych objawów), poczucie niemożności poradzenia sobie, zaplanowania czy pozostawania nadal w obecnej sytuacji oraz w pewnym stopniu ograniczoną zdolność do skutecznego wykonywania codziennych czynności. Osoba może przejawiać skłonność do dramatycznych zachowań czy wybuchów zachowań gwałtownych, ale pojawiają się one rzadko. Cechą towarzyszącą mogą być zaburzenia zachowania (np. zachowania agresywne czy dyssocjalne), szczególnie u młodzieży.

Zaburzenia rozpoczynają się zwykle w ciągu 1 miesiąca od wystąpienia stresującego wydarzenia lub zmiany życiowej, a czas trwania objawów, z wyjątkiem przedłużonej reakcji depresyjnej (F43.21), nie przekracza zazwyczaj 6 miesięcy.

 

czy jest tu ktoś taki? z taką diagnozą? ;)

Ja jestem na początku leczenia Asertinem 50, biore połowę dawki i ogólnie na razie jest dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili-ana,

 

Ja po tym co Ty napisałaś mogę zdiagnozować po sobie, że mam to samo, a mam to od lipca tamtego roku i nie przechodzi... Proszków nie biorę bo się ich przydzę, jak nie przejdzie w tym roku to widocznie jestem za słaby aby żyć i skończę z tą słabośćią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sami panowie napisali w tym wątku, czyli jestem rodzynek jeśli chodzi o taką diagnozę ;)

A ja łykam małą dawkę paroksetyny(15mg) i jest w porządku + oczywiście chodzę na terapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×