Nerwica- straszna utrata wagi, mdłości/wymioty- co robić?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez George 03 lip 2012, 13:41
kajka85,
Po latach odgrzebuję temat... Jak się dziś czujesz kajka85?
Ad maiora natus sum

przez ladywind 03 lip 2012, 14:00
Mam takie mdłości od ponad miesiąca spowodowane nerwicą, rano jak wstane nic nie moge tknąć, bo mnie cofa, najwcześniej jem ok 18 i to jest jeden posiłek. Nikne w oczach, boje się tego...
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Ferdynand k 03 lip 2012, 14:21
Mdłości mogą być spowodowane nerwicą hormony stresu blokują dział ukł pokarmowego
co w konsekwencji może prowadzić do wrzodów
inną przyczyną mogą być leki np pseudoefedryna na kaszel
efedryna w przeciwbólowych SNRI DNRI z antydepresantów.
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 03 lip 2012, 20:29
Mam takie mdłości od ponad miesiąca spowodowane nerwicą, rano jak wstane nic nie moge tknąć, bo mnie cofa, najwcześniej jem ok 18 i to jest jeden posiłek. Nikne w oczach, boje się tego...

Nie sądzę by były to objawy nerwicy . To uboki od leków- za dużo! Spróbuj brać z rana 1/4tabletki( nie więcej) bromergonu. Bromergon tylko w większych dawkach powoduje mdłości ,w niskich je niweluje.Wydaje mi się ,że od tego "leczenia" masz nadmiar prolaktyny ,który trzeba zbić.
A apetyt rzecz zmienna. Ja już od trzech lat na lekach jem raz wieczorem ...idzie się przyzwyczaić.I nawet teraz mi ztym lepiej i wygodniej.
Pozdro. ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez George 03 lip 2012, 22:06
wykończony napisał(a): hormony stresu blokują dział ukł pokarmowego
.

Konkrety poproszę... Jaki hormon, co blokuje, niby czemu blokuje?
Ad maiora natus sum

przez Ferdynand k 03 lip 2012, 22:42
Adrenalina noradrenalina kortyzol wydzielane podczas stresu blokują układ pokarmowy bo w sytuacji stresu
np zagrożenia życia potrzeba krwi aby dotleniała mięśnie i mózg dlatego mniej krwi prowadzona jest do jelit
walczysz o życie - to nie trawisz. ;)
Naczelny Użyszkodnik

przez George 03 lip 2012, 23:04
wykończony napisał(a):Adrenalina noradrenalina kortyzol wydzielane podczas stresu blokują układ pokarmowy bo w sytuacji stresu
np zagrożenia życia potrzeba krwi aby dotleniała mięśnie i mózg dlatego mniej krwi prowadzona jest do jelit
walczysz o życie - to nie trawisz. ;)

Obawiam się, że to tylko wyrwane z kontekstu zdania... Kortyzol, hormon stresu.... Poczytaj o zespole Chushinga... Adrenalina - podnosi się jej poziom chwilowo; nie dotyczy przewlekłych zaburzeń psychicznych. Noradrenalina - podobnie jak adrenalina wiąże się ściśle z chwilowym oddziaływaniem na układ nerwowy... Ale co tam... Nie jestem lekarzem...
Ad maiora natus sum

przez Ferdynand k 03 lip 2012, 23:17
Przewlekły stres może to spowodować podwyższony kortyzol można mieć długo
adrenalina działa chwilowo, ale nerwicowcy częściej mają powody do stresu.
Naczelny Użyszkodnik

przez Kalebx3 04 lip 2012, 00:04
Wykończony ,
słusznie napisałeś ,MOŻE ...ale nie za bardzo rozumiem jaka rada płynie z Twoich bardzo ogólnikowych wypowiedzi.
Takie bajdy ,że jak ktoś jest "zdenerwowany " to jeść nie może ,to już dzieci w trzeciej klasie podstawówki wiedzą.
Jak chcesz się wypowiadać,to się wypowiadaj ,ale nie jak jakiś uczony . Prosiłbym Cię o konkrety poparte naukowymi dowodami ,ew. własnym doświadczeniem .Wtedy to i ja i inni na tym skorzystają. a tak to każdy gadać może sobie a muzom...
Ja też mam wykurwistą nerwicę,(ADHD ,zab.schizotypiczne i jeszcze inne badziewia,że nie będę wyliczał)może nawet większą niż Ladywind ,zżarłem wanny całe leków a nigdy nie miałem nudności z rana w dodatku przez miesiąc. Jestem znerwicowany jak h*j ,i zapewne mam więcej kortyzolu we krwi niż niejeden Kowalski. I co z tego ?
Chcesz pomóc ,masz prawo ,ale dla mnie nie jesteś żadnym ekspertem . I nie mówię Ci tego po złości ,czy ,żebym Ciebie nie lubiał,ale jak słyszę takie teksty:

to nie wiem już jak Cie odbierać?Płakać ,czy się śmiać...a zresztą.

przez carlosbueno 04 lip 2012, 09:31
ladywind napisał(a):Mam takie mdłości od ponad miesiąca spowodowane nerwicą, rano jak wstane nic nie moge tknąć, bo mnie cofa, najwcześniej jem ok 18 i to jest jeden posiłek. Nikne w oczach, boje się tego...

trzeba się jakoś zmusić do jedzenia, jedz chociaż pizze przecież tak ją lubisz czy też już nie potrafisz jej jeść. Jak się je tak mało to później się nie ma siły na nic i depresja nerwica jeszcze bardziej wzrasta, może są jakieś leki, sposoby na wzrost apetytu.
Największy Forumowy Maruda

przez kafka 04 lip 2012, 10:04
dzięki:) tak zrobię. i spróbuję te nutridrinki, bo na normalne jedzenie patrzeć nie mogę:( mam nadzieję, że chociaż po nim nie zwymiotuję...

tylko nigdy, ale to nigdy nie pij tych o smaku kurczaka, horror :?
kafka

przez Ferdynand k 04 lip 2012, 11:25
Kalebx3 napisał(a):Wykończony ,
słusznie napisałeś ,MOŻE ...ale nie za bardzo rozumiem jaka rada płynie z Twoich bardzo ogólnikowych wypowiedzi.
Takie bajdy ,że jak ktoś jest "zdenerwowany " to jeść nie może ,to już dzieci w trzeciej klasie podstawówki wiedzą.
Jak chcesz się wypowiadać,to się wypowiadaj ,ale nie jak jakiś uczony . Prosiłbym Cię o konkrety poparte naukowymi dowodami ,ew. własnym doświadczeniem .Wtedy to i ja i inni na tym skorzystają. a tak to każdy gadać może sobie a muzom...
Ja też mam wykurwistą nerwicę,(ADHD ,zab.schizotypiczne i jeszcze inne badziewia,że nie będę wyliczał)może nawet większą niż Ladywind ,zżarłem wanny całe leków a nigdy nie miałem nudności z rana w dodatku przez miesiąc. Jestem znerwicowany jak h*j ,i zapewne mam więcej kortyzolu we krwi niż niejeden Kowalski. I co z tego ?
Chcesz pomóc ,masz prawo ,ale dla mnie nie jesteś żadnym ekspertem . I nie mówię Ci tego po złości ,czy ,żebym Ciebie nie lubiał,ale jak słyszę takie teksty:

to nie wiem już jak Cie odbierać?Płakać ,czy się śmiać...a zresztą.

O co ci chodzi? A jeśli chodzi o porady to niech taka osoba pije napoje izotoniczne dużo wody, + jakieś pilzy uspokajające z barbituranem.
Naczelny Użyszkodnik

przez Kalebx3 04 lip 2012, 14:08
O co ci chodzi? A jeśli chodzi o porady to niech taka osoba pije napoje izotoniczne dużo wody, + jakieś pilzy uspokajające z barbituranem.

Wykończony przepraszam ,nerwica ścierwo mi się nasila ,dopierda**m się do wszystkich o byle szczegół ,o byle drobiazg ,gdzie normalnie zlałbym to ,albo nawet nie zauważył. W domu jestem pokłócony z żoną i nawet nie mam ochoty się godzić.Nerwowość i drażliwość straszebna i tak od czterech dni. Nerwicowo-emocjonalny dołek,hujoza...a było jeszcze niedawno tak znośnie ,ba fajnie.Może znasz to ,te sam zestaw leków ,nic na zewnątrz sie nie stało ,a "Twojej" Nerwicy odrastają skrzydla,by na nowo znów Cię pognębić. Wczoraj dopieprzyłem się do Ciebie ,sorry,tak wyszło. Jeśli możesz ,potraktuj sprawę jakbym nie napisał tego debilnego i pretensjonalnego posta.
Pozdro.

przez Ferdynand k 04 lip 2012, 14:28
Dobra nie ma sprawy, a jeżeli chodzi o działanie leków i funkcjonowanie organizmu to takie moje hobby.
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg