napięciowy ból głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

napięciowy ból głowy

przez krystian2222 09 lip 2012, 15:31
Głownie do bezlekowca , obręcz 3dni temu puściła całkowicie, uczucie ciężkiej głowy również, ale zawroty nic a nic nie ustały , mam nadzieje, ze jak obręcz puściła to chyba już jakiś znak na plus ? Bardzo wyluzowałem, prowadze spokojny tryb życia od tego zdarzenia, biorę już 2 tyg CITAL (nie wiem czy to skuteczny lek) vertix, pije melise, zero kawy, zero gazowanego, zero alkoholu i zero papierosów. Przyjmuje duże dawki magnezu, naet diete zmieniłem. Mam nadzieje ze jestem na ddobrej drodze żeby te zawroty się skończyły

napięciowy ból głowy

przez szalonyy 16 lip 2012, 14:04
Z napięciowym bólem głowy zmagam się od lat. Za każdym razem, gdy w moim życiu pojawiają się zawirowania od razu odbija się to na moim zdrowiu. Niestety z racji zajmowanego stanowiska w życiu zawodowym mam sporo stresów. Staram się radzić sobie z nimi naturalnymi sposobami. Odstawiłam kawę i wszelkie używki zawierające kofeinę. Regularnie przyjmuję leki ziołowe (http://www.am24.pl/apteka/22,Ziola-i-leki-ziolowe), staram się codziennie znaleźć, choć 30 minut na relaks: sauna, jacuzzi, odpoczynek na hamaku czy leniuchowanie na trawce. Zrezygnowałam z oglądania telewizji i staram się prowadzić zdrowy tryb życia bliżej natury. Od pewnego czasu jest lepiej, choć ataki powtarzają się to są znacznie łagodniejsze.

napięciowy ból głowy

przez kafka 16 lip 2012, 14:17
Ja ostatnio miewam mega bóle całej głowy, czasem wraz z szyją. Widocznie moja wytrzymałość na stres się skończyła.
kafka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

napięciowy ból głowy

przez tommy x 19 lip 2012, 15:55
Jak rano walisz kafke a wieczorem żubra to twoja "wytrzymalosc na stres" jest rowna 0

napięciowy ból głowy

przez QueenForever 19 lip 2012, 20:33
Mam w zasadzie non stop bóle napięciowe głowy od kilku lat-kilka dni temu zapisałem sie do neurologa bo mam juz tego dość ,internista polecił mi zrobic przeswietlenie zatok -wszystko OK więc zapewne cos nie tak z głową :mrgreen:
QueenForever

napięciowy ból głowy

przez lula221 22 sie 2012, 20:03
Czy moge łączyć Aspiryne z pramolanem?

napięciowy ból głowy

przez TheCandyMan 22 sie 2012, 22:06
Ja miałem bóle po intensywnym myśleniu (nie mogłem przestać mysleć i sprawiało mi to jakby ból), ale pomógł mi seroquel.
Życie sen krótki.
gg44364882

napięciowy ból głowy

przez Paweł Gaweł 03 lis 2012, 22:22
Mam od kilku lat te bóle napięciowe.Wiem że mają one podłoże stresowe.Ciekawa rzecz że po przeczytaniu tych wszystkich postów i uswiadomieniu sobie że nie jestem odosobnionym przypadkiem napiecie ustępuje(nie wiem na jak długo).Mam objawy raczej typowe sztywność karku i napięcie przy skroniach.Najgorzej w moim przypadku jest gdy zaczynam zbyt dużo myśleć o tym napięciu i bać się że bedzie większe.To jest zamknięte koło: ból powoduje stres a stres powoduje ból.Wiem że to banał ale podstawą jest pozytywne myślenie o tej dolegliwosci i nie uleganie panice gdy ból się pojawia.

napięciowy ból głowy

przez jasaw 03 lis 2012, 23:39
Paweł Gaweł, może jakaś relaksacja by Ci pomogła :?: Na moje napięcia i bóle - działa :!: Mogę zaproponować Ci kilka linków, ale na pw, bo nie chcę już się powtarzać...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

napięciowy ból głowy

przez betty_boo 04 lis 2012, 08:29
na ten ból pomaga mi świeże powietrze, picie chłodnej wody, kiedyś też używałam na noc "Amol" na skronie, no i oczywiście spokój, cisza i sen. także sauna parowa. ale jeśli gorzej się czuję emocjonalnie to też mam go prawie przez kilka dni z rzędu.

napięciowy ból głowy

przez marcol13 04 lis 2012, 08:50
Wszyscy mówicie od nerwicy..tak to prawda.Ale czy zwracacie uwage na zaciskanie zębów w nocy? Poczytajcie o tym bo to bardzo prawdopodobne, u mnie się zgadza i muszę załatwić sobie szynę relaksacyjną.

napięciowy ból głowy

przez Nenneke 04 lis 2012, 14:22
Mi napięciowe bóle pojawiają się od pracy przy kompie. Kiedyś ładowałam w siebie tony leków przeciwbólowych. Teraz staram się robić przerwy, w miarę higienicznie żyć, ale jak już rozboli pomaga mi ciepło. Mam taki woreczek to podgrzewania w mikrofalówce, owinięty w polar. Przykładam go na kark, włączam muzykę i staram się posiedzieć spokojnie przez jakiś czas. W większości przypadków pomaga....
Bądź zmianą, którą chcesz widzieć...

napięciowy ból głowy

przez niosaca_radosc 04 lis 2012, 18:00
Ja z bólami głowy zmagam się od kilku lat. Są to ponoć napięciowe bóle głowy, choć mam także niewielkie zmiany w odcinku szyjnym. Jest to tępy, uciskający i nieustanny ból, do tego takie jakby napięcie skóry głowy i całego karku. Piszę tutaj, bo bóle się nasiliły i nie wiem jak sobie z nimi radzić. Znam przyczynę, ale obecnie nic mi nie pomaga. Chwilową ulgę daje jedynie gorąca kąpiel, ale nie mogę przecież spędzić życia w wannie. Macie jakieś pomysły?
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

napięciowy ból głowy

przez Siddhi 04 lis 2012, 18:22
Jest to tępy, uciskający i nieustanny ból, do tego takie jakby napięcie skóry głowy i całego karku. Piszę tutaj, bo bóle się nasiliły i nie wiem jak sobie z nimi radzić. Znam przyczynę, ale obecnie nic mi nie pomaga. Chwilową ulgę daje jedynie gorąca kąpiel, ale nie mogę przecież spędzić życia w wannie. Macie jakieś pomysły?
Miałem tak bezprzerwy kilka lat, pomogło przede wszystkim - poza lekami, choć one jakoś specjalnie nie zmniejszały bólu - relaks, medytacja, dużo bezcelowego leżenia i relaksacji (bez tv). U mnie to było tak, że kiedy pozwalam sobie - tak to ujmę - zrelaksować się w tym bólu, to napięcie, które jest jego przyczyną maleje, często z chwili na chwilę i ból znika. To nie jest jednak takie proste, mi zajęło dziesiątki miesięcy, żeby ból w ogóle czasami choćby na moment znikał, teraz jest już dużo lepiej. Musisz być cierpliwa, bo z dnia na dzień to raczej nie zniknie.
Siddhi

Sortuj wg