napięciowy ból głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

napięciowy ból głowy

przez Julia6 22 kwi 2012, 18:24
No własnie nie byłam :( Mysłam, ze to migrena (a nie wiedziałam co to tak naprawde jest ta migrena)
Nie wiem chyba pojde najpiewr do laryngologa, bo ta krew z nosa i ten zatkany nos... oby to były zatoki, oby :shock:

napięciowy ból głowy

przez claudu_su 23 kwi 2012, 11:48
Cześć Bąbelki,

ja borykam się z bólami głowy od bardzo wczesnej młodości. Jeden lekarz powiedział, że to migreny, migreny to choroba królewska i będę je miała do końca życia. OK, niech będzie i tak, ale objawy nie bardzo mi pasowały do migreny. No to neurolog, neurolog wysłał na rezonans, na rezonansie (który ledwo przeżyłam) nic nie wyszło. Bóle głowy przeszły po sulpirydzie, a sulpiryd pomaga właśnie w napięciowych bólach głowy. Niestety - mlekotok, anorgazmia i zerowe libido skłoniły mnie do rezygnacji z tego leku. Bóle głowy wróciły i teraz mam je średnio 2-3 razy w tygodniu zwykle ponad 24h. Eto wsio :-)

napięciowy ból głowy

przez czarnobiała mery 25 kwi 2012, 20:41
claudu_su, mi napięciowe bóle głowy mijały po wszystkich neuroleptykach, jakie brałam, bo jak wiadomo leki te likwidują napięcie. Może warto, abyś spróbowała innego leku, mającego mniej skutków ubocznych?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

napięciowy ból głowy

przez claudu_su 25 kwi 2012, 20:49
hm, obecny lekarz twierdzi, że w moim przypadku neuroleptyki to niezbyt dobry pomysł, ale pogadam z nim o tym

napięciowy ból głowy

przez czarnobiała mery 25 kwi 2012, 20:58
porozmawiaj z lekarzem, może u Ciebie nawet neuroleptyki nie będą konieczne, ale jakiś inny lek, który zmniejszałby napięcie. Mi początkowo na ból głowy pomagał antydepresant pramolan, ale później przestał działać i ból powrócił, więc było trzeba zmienić leki.

napięciowy ból głowy

przez pwmo 27 kwi 2012, 10:56
Witam wszystkich mam rozpoznane napięciowe bóle głowy i boję się czy aby to już nie nerwica? Wszystkie badania o.k. a głowa boli i co wicej zaczynam mieć jakieś lęki , których nigdy nie miałem w różnych porach dnia i to w sytuacjach, które kiedyś należały do moich ulubionych, co robić...........................Biorę leki od tygodnia ale jakoś nie pomaga, tylko jeżeli o tym nie myślę to jest o.k. ale nie da się o tym nie myśleć nawet gdy cały dziń mam ostro wypełniony, to w końcu przychodzi noc i wtedy jest najgorzej. Czasem budzę się w środku nocy jakbym miał tracić oddech, a srece wali jak młot! czy to już nerwica?

napięciowy ból głowy

przez ladywind 27 kwi 2012, 12:44
pwmo, wygląda to jaknajbardziej na nerwicę. Niestety :?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

napięciowy ból głowy

przez pisanka 28 kwi 2012, 01:22
ja mam czeste bole glowy, jednak najczesciej jest to migrena, ktora nie pozwala mi zyc jak dopadnie. ale jesli chodzi o napiecia to caly kark mam wiecznie sztywny. odczuwam czeste bole promieniujące i takie palące jakby ktos mnie parzyl ogniem :/ mam wiecznie napiete miesnie szyi. od lat cwicze, chodze na rehabilitacje, fizjoterapie itd. pomaga na troche a potem znowu napiecie przez co musze codziennie cwiczyc. czy ktos sobie z tym poradzil?

napięciowy ból głowy

przez jolziom 01 maja 2012, 10:29
Jestem weteranem z napięciowymi bólami głowy. Nerwice mam od 7 lat i to jest niezaprzeczalne. Do końca nie wiem jak je wyleczyć . Przed braniem leków srii i neuroleptyków byly to straszne bole które trwały nie kiedy cały dzień. Występowały najczęściej po jakiś negatywnych emocjach. Najczęściej z kilku godzinnym opóźnieniem. Nie wiem jak się ich pozbyć . Teraz jest lżej na lekach a biore 100 mg citalopramu i 225 wenli + 50 mg sulpirydu. Pozdrawiam

napięciowy ból głowy

przez czarnobiała mery 01 maja 2012, 10:45
Lekarz mi powiedział, że napięciowych bólów głowy nie da się zupełnie pozbyć, trzeba nauczyć się z tym żyć, można trochę stłumić lekami. ja mam napięciowe bóle głowy, które przeplatają się z migrenami.

napięciowy ból głowy

przez jolziom 01 maja 2012, 11:57
Widzisz co lekarz to opinia. Dla nie których osób same przechodzą po jakimś czasie dla innych niestety nie. Tu chodzi bardziej o pozbycie się lęku co równa się z zaprzestaniem bóli. Ale weś i weś . Ja narazie nie znalazłem złotego środka. Bóle są mniejsze ale są. Dopóki nie pozbędę sie nerwicy dotąd będę miewał bóle. Pozdrawiam.

Ps. Jeżeli Twój lekarz twierdzi że nie da się pozbyć bólów napięciowych jest w błedzie. Wszystko się da tylko trzeba wiedzieć jak. Najlepszym środkiem na pokonanie bólu jest jakiś lek opioidowy. To on pomaga na krótką chwilę podnieść nam nastrój co równa się z zakończeniem bólu. Jedyna wada silne uzależnienie. Z leków srii na takie bóle dobrze dziala amitreptylina. Pozdrawiam.

napięciowy ból głowy

przez czarnobiała mery 01 maja 2012, 12:10
Brałam amitryptylinę, ale w ogóle nie pomagała. ja już się chyba przyzwyczaiłam, że mam wieczny ból głowy, napięciowy ból głowy nie jest aż tak silny, dopiero jak pojawia się migrena, zaczyna się koszmar. napięciowe bóle głowy łagodzi u mnie neuroleptyk, ale cały czas się pojawiają mimo wszystko.

napięciowy ból głowy

przez MARIAN1967 01 maja 2012, 21:41
nazywam się niewarto napisał(a):Lekarz mi powiedział, że napięciowych bólów głowy nie da się zupełnie pozbyć, trzeba nauczyć się z tym żyć, można trochę stłumić lekami. ja mam napięciowe bóle głowy, które przeplatają się z migrenami.

Da się zupełnie pozbyć . Lekarz po prostu nie ma pojęcia jak.http://www.punktzdrowia.pl/choroby-i-do ... bole-glowy. Trzeba tylko wiedzieć jak.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

napięciowy ból głowy

przez czarnobiała mery 01 maja 2012, 21:47
A jak można się tego pozbyć?

Sortuj wg