napięciowy ból głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

napięciowy ból głowy

przez Misiek_NL 28 wrz 2011, 20:13
Mi wróciły napięciowe bóle głowy... takie jak opisane w pierwszym poście po odstawieniu benzo...
Misiek_NL

napięciowy ból głowy

przez linka 29 wrz 2011, 22:24
Serio? Ile można........ :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

napięciowy ból głowy

przez paradoksy 29 wrz 2011, 23:08
jakaś masakra. :roll:

-- 29 wrz 2011, 23:09 --

głowa mnie boli od tego.. :lol: to chyba napięciowy ból głowy.
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

napięciowy ból głowy

przez Byczek88 31 mar 2012, 07:45
Uczucie obręczy na głowie

Witam, od około 1,5 roku towarzyszy mi niesamowicie irytujące uczucie obręczy założonej na głowie(konkretnie na czole). Uczucie to towarzyszy mi każdego dnia(praktycznie od rana do wieczora), zmienia się tylko jego nasilenie(raz jest lepiej, a raz gorzej). Delegliwość ta strasznie mnie ogranicza, a szczególnie trudne jest podejmowanie przezemnie jakiej kolwiek działalności intelektualnej dlatego, że wtedy zazwyczaj obręcz jakby się zaciska(aktywność fizyczna przynosi z kolei niewielką ulgę). Mój neurolog już rozkłada ręce, miałem robione TK głowy które nic nie wykazało, według badania neurologicznego również jestem zdrowy...
Czy ktoś z was miał kiedyś coś podobnego i mógłby mnie naprowadzić co może być przyczyną takiego dziwnego objawu?.Chciałem jeszcze zaznaczyć, że NIE jest to ból głowy! Ja już podejrzewam rożne rzeczy takie jak borelioza, czy na przykład stwardnienie rozsiane (tym bardziej że od pół roku mam parestezję 4 i 5 palca w prawej ręce). Dodam jeszcze, że w walce z obręczą bardzo pomocne okazuje sie nałożenie czegoś na głowę, np założenie hustki...

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny
Ostatnio edytowano 21 sie 2013, 15:59 przez abcZdrowie, łącznie edytowano 2 razy
Powód: przeniesiono z działu Pozostałe zaburzenia z uwagi na treść postu

Uczucie obręczy na głowie

przez Flea 31 mar 2012, 08:10
Strzelam
Może to być ucisk spowodowany napięciem ( podobnie jak ból głowy przy stresie)
Jeżeli TK to wykluczyłeś większe guzy i tętniaki. Może waro pokusić się o MRI ( rezonans magnetyczny) co w stu procentach wykluczy stwardnienie rozsiane.

Nerwicowe rzeczy trochę bardziej pasują bo aktywność fizyczna ( rozluźniasz ciało) pomaga, czy ucisk czoła przynosi ulgę.
Nie jestem lekarzem więc najlepiej porozmawiaj z neurologiem, jeżeli wykluczy przyczyny neurologiczne tak do końca to niech pokieruje Cię dalej.
Ostatnio edytowano 31 mar 2012, 10:26 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono

napięciowy ból głowy

przez *Monika* 31 mar 2012, 10:29
Byczek88, Borykałam się z podobnym problemem około 10 lat temu.
Leki od neurologa pomogły, a także umiejętność redukcji stressu.
Obrazek
Główny Moderator

napięciowy ból głowy

przez Byczek88 31 mar 2012, 10:47
Monika Pamiętasz jakie leki dostałaś? Były to leki działające na psyche, czy jakieś inne? Bo mi przepisał Vicebrol-lek który usprawnia krążenie krwi w mózgu.

Pozdro

napięciowy ból głowy

przez *Monika* 31 mar 2012, 10:55
Byczek88, NIe, nie pamiętam, ale to były leki od neurologa, trzeba było je brać wg określonego schematu, schodząc delikatnie do zera. Neurolog prosił o założenie dzienniczka bólów głowy, zapisywanie dzień po dniu kiedy boli, w jakim miejscu, skala bólu od 0-10, co jadłam w tym dniu, jaka była pogoda, jakie sytuacje stresowe, temperatura ciała, czy brałam dodatkowe leki, jakie.
Po paru miesiącach uporałam się z tymi paskudnymi objawami.
Obrazek
Główny Moderator

napięciowy ból głowy

przez Julia6 22 kwi 2012, 16:59
Witajcie, prosze was o pomoc, bo nie wiem do jakiego lekarza pojsc :(
Nie wiem, czy to migrena, czy zatoki.
Odkad pamietam czesto bolała mnie głowa (kilka razy, w tyg, nie budze sie z bolem glowy,najczesciej pojawia sie po poludniu)
Głowa rzadziej mnie boli jak nie wychodze z domu.
Oprocz tego budze sie codziennie z zatkanym nosem, jesli leci mi krew z nosa to tylko z jednej dziurki.
Zauwazylam tez, ze jak jest cicho w domu, to mam szumy w uszach :roll:
Ostatnio edytowano 22 kwi 2012, 18:23 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

napięciowy ból głowy

przez czarnobiała mery 22 kwi 2012, 17:15
ja mam migreny, które pojawiają się u mnie na przemian z napięciowymi bólami głowy. Migrena wygląda u mnie (u innych też często) tak, że boli dokładnie jedna połowa głowy, jeśli przecięłoby się czaszkę na pół, to boli jedna połowa, a druga nie boli. Migrenie często towarzyszą nudności, u niektórych są wymioty, światłowstręt. Ból jest bardzo silny i przechodzi po wzięciu tryptanu (tabletki przeciwmigrenowej) zapisanego przez neurologa.

napięciowy ból głowy

przez Julia6 22 kwi 2012, 17:23
Kurcze :( Mnie boli cała głowa, dosłownie jakby ktos mi przywalił ceglą :?
Jak nie zatoki, to juz nie wiem co, ale musze cos z tym w koncu zrobic.

napięciowy ból głowy

przez czarnobiała mery 22 kwi 2012, 17:28
jeśli boli Cię cała głowa i nie masz przy tym nudności, to raczej nie jest migrena. Może napięciowy ból głowy - taki od stresu? Ale najlepiej, gdybyś poszła do lekarza, najpierw do lekarza pierwszego kontaktu, niech on zdecyduje, do jakiego specjalisty. A potem będziesz pewnie musiała zrobić różne badania. ja miałam TK, rezonans, eeg. Nie wiem, może Ciebie lekarz skieruje na inne badania. A od dawna boli Cię głowa? Cały czas, czy z przerwami?

napięciowy ból głowy

przez Julia6 22 kwi 2012, 17:33
nazywam się niewarto napisał(a):jeśli boli Cię cała głowa i nie masz przy tym nudności, to raczej nie jest migrena. Może napięciowy ból głowy - taki od stresu? Ale najlepiej, gdybyś poszła do lekarza, najpierw do lekarza pierwszego kontaktu, niech on zdecyduje, do jakiego specjalisty. A potem będziesz pewnie musiała zrobić różne badania. ja miałam TK, rezonans, eeg. Nie wiem, może Ciebie lekarz skieruje na inne badania. A od dawna boli Cię głowa? Cały czas, czy z przerwami?

Watpie, zeby to było od stresu.
Boli mnie od dawna od hm 4 lat conajmniej, jak chodziłam do szkoly, to tak srednio 2 razy w tygodniu.
Nie mam przy tym nudnosci, ale to silny bół, biore leki typu x2 apap albo ibuprom i nie pomaga.

napięciowy ból głowy

przez czarnobiała mery 22 kwi 2012, 18:05
Jeśli boli Cię od 4 lat, to chyba byłaś już u jakiegoś lekarza? Co lekarze mówią?
Mnie bolała głowa non stop przez parę lat, codziennie cały czas, od rana do wieczora i jeszcze w nocy, miałam różne badania, byłam u różnych lekarzy, okazało się, że ten ból, który miałam codziennie, to napięciowe bóle głowy i pomogły na to leki psychotropowe. A oprócz tego od czasu do czasu mam jeszcze migreny, na co biorę tryptany. Ani na jeden, ani na drugi ból nie działa paracetamol, apap, ibuprom w jakichkolwiek ilościach.
Ale żeby stwierdzić, co Ci jest, trzeba najpierw zrobić wszelkie badania, bo głowa może boleć z najróżniejszych powodów.

Sortuj wg