Nerwica wegetatywna (somatyczna). Kto ją ma?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez altman 12 paź 2011, 09:54
SZYBKIE BICIE SERCA .PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ .DZIĘKUJE
Witam wszystkich bardzo proszę o jakąś porade czy ktoś z was , też posiada takie dolegliwości jakie zaraz przedstawie od momentu kiedy wróciłam z wakacji , cały czas praktycznie codziennie skupiam sie na swoim sercu , tzn jak ono mi bije ,chodzi o to czy nie bije szybko. Ponieważ pewnego dnia tak sie nakręciłam serce mi waliło jak oszalałe ,pojechałam do szpitala puls miałam 150 a ciśnienie w normie . Dostałam kroplówke z potasem i magnezem uspokoiłam się po 3 godzinach jak skończyła się krplówka wypuścili mnie do domu miedzy czasie ,robili mi 2 razy ekg wyszło dobre . Lekarz kazał zrobić tsh na tarczyce czy jest ok zrobiłam i wynik prawidłowy . Lekarz nim mnie wypuścił dodał że jeżeli wynik ,tsh będzie prawidłowy to ,szybki puls jest spowodowany moimi nerwami .Teraz praktycznie każdego dnia ,myślę o swoim sercu . Skupiam się na biciu serca czy nie bije czasem za szybko . Mam takie dni że bije normalnie , a raz bije szybko .Biorę tylko propranolol pół tabletki na dzień ,żadnych innych leków nie zażywam ,biore magnez i piję sok pomidorowy bo ponoć zawiera dużo potasu .Miałam raz taki dzień że nie wziełam tego propranololu bo czułam sie dobrze i myślałam że nie będę musiała go już zażywać ,serce biło powoli , zresztą cały czas sobie sprawdzam puls i mierze ciśnienie , i wtedy miałam dobre . Ale następnego dnia pod wieczór strasznie mnie zaczeła boleć głowa i znów sięgnełam po tabletkę . I tak biorę je do dziś po pół tabl. Biorę je od połowy lipca do dnia dzisiejszego .Jutro sie umówiłam do kardiologa idę prywatnie ,zobaczymy co mi powie . Aha dodam że takie szybkie bicia zdażają się też , jak kłade się spać , leże w łóżku ,próbuje zasnąć i wtedy dopadają mnie te kołatania serca , wtedy staram sie mówię sama do siebie nic ci nie jest wszystko będzie dobrze i to przechodzi . Nie wpadam w panike bo wiem że w tedy by było jeszcze gorzej . Byłam też parę razy już na rozmowie z psychoterapeutą i nie zalecił narazie żadnej psychoterapi powiedział że jeżeli mam potrzebę to mogę w każdej chwili przyjść porozmawiać , i tak chodzę narazie raz na 3 tygodnie do pani psychoterapeutki. Nie wiem proszę was bardzo bardzo o jąkąś rade ,czy ktoś też tak jak ja myśli obsesyjnie o swoim sercu , czy ja już zwariowałam . Boje sie ze takie szybkie bicie serca moze spowodowac cos groznego ,gdy serce bije caly czas tak szybko , a tak mam . Dziekuje za wszsytkie odpowiedzi .
Ostatnio edytowano 12 paź 2011, 18:07 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez *Monika* 12 paź 2011, 18:09
altman, A co wydarzyło się podczas wakacji?
Miałaś jakieś trudności, z którymi sobie nie radziłaś?

Skoro badania niczego odbiegającego od normy nie wykazały, wszystkie objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe somatyczne (wegetatywne).
Obrazek
Główny Moderator

przez marcja 12 paź 2011, 19:09
Altman, to pewnie nerwowe - tez mi serce tak szybko bije bardzo czesto.
Zrob echo serca i wszystko bedzie jasne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez onyx 14 paź 2011, 15:21
Mam pytanie.
Dostałem niedowładu nerwu twarzowego prawego.
Mam nerwicę i zab. osobowości-chwiejna emocjonalnie borderline.
Tak fatalnie psychicznie ze mną jeszcze nie było. Mam tyle złości i agresji że ledwo powstrzymuje się przed laniem ludzi na ulicy. Dodatkowo silne lęki że nie mogę się na niczym skupic, tylko natrętne chodzenie po pokoju i palenie fajek. Ostatni rok to już całkowite zło. To jest tak ogromny stres i wydatek energetyczny że mam wrazenie że mój organizm się wyniszcza i już nie wytrzymuje tego stresu. W ciągu ostatniego roku byłem kilka razy chory na anginę, gdzie wcześniej byłem chory ostatni raz 14 lat wcześniej. Cały czas zagryzam zęby że już rozwaliłem dwa! w ciągu roku! i palę tyle fajek itak łapczywie że kaszlę bądź duszę się jak stary gruźlik. Teraz to porażenie... Już jestem po rehabilitacji. Neurolog wskazywał na typowe zapalenie nerwu twarzowego wywołane przewianiem, ale ja czuje takie teraz szczypanie w okolicy twarzy i wogóle rąk, czasem nóg jak się denerwuje, a porażoną miałem tylko ponoc prawą częśc twarzy. Czego wcześniej takich rzeczy nie miałem.Mam wrażenie że mój system nerwowy pęka. Nie wiem czy ten paraliż to psychicznie czy fizycznie. Psychiatra mówił że może byc psychicznie a neurolog, że nie ma związku. Co robic ? Nie mam już siły.

przez altman 14 paź 2011, 22:33
hej wszystkim po napisaniu ostatniego posta zapomniałam dodać że byłam u kardiologa prywatnie . Zrobiła mi pani doktor kardiolog echo serca , test wysiłkowy , zmierzyła mi ciśnienie i wszystko jak tralala zdrowa jak ryba . Pani doktor powiedziała że moje serce jest zdrowe i że nie mam się czego bać , dodała że mogę przyjść pod koniec tego roku czyli w grudniu to na wszelki wypadek moge sobie zrobić holtera jak chcę . Teraz to już wiem ,że to nerwica , ja zabardzo się skupiam na sobie , mam natętne myśli na temat swojego serca , i tyle , muszę znów się wybrać do mojej pani psychoterapetki na rozmowę . Nie wiem już sama czytam tutaj bardzo dużo postów jakie piszą różni ludzie , może sobie kupię książke tyle tu piszą o różnych ciekawych lektórach na temat jak wyleczyć sie z lęków itd może to też w jakimś stopniu pomaga , jak dotrzeć do żródła nerwicy . Jakie ksiązki byście polecali ? coś słyszałam o książce " Potęga Podświadomości " że jest warta przeczytania . Ciekawe czy po przeczytaniu książek o takiej tematyce , napewno coś pomaga w leczeniu nerwicy. Za tydzień mam urodziny ,będe miała dużo gości , koleżanka powiedziała że kupi dobre winko i wypijemy za moje zdrowie , a ja się już schizuje że jak wypije to znów będe miała takie kołatania serca , bo alkohol rozszerza przecież naczynia krwionośne i wtedy wzrasta puls . Ja już wiem że się nie napiję bo będe się bała , że mi puls wzrośnie , a wtedy nie będe mogła wziąść tabletki na obniżenie pulsu , bo po alkoholu nie wolno brać żadnych leków . :mhm:

przez *Monika* 14 paź 2011, 23:50
onyx, Możesz mieć ten objaw od przewiania.
Czy Ty się leczysz za pomocą psychoterapii?
Obrazek
Główny Moderator

przez onyx 15 paź 2011, 02:26
Właśnie skończyłem grupową na Oddziale Nerwic na Pasteura we Wrocławiu. I większej poprawy ani nawet mniejszej nie widzę :)

-- 15 paź 2011, 01:27 --

A wcześniej chodziłem z 3-4 lata na terapięb psychoanalityczną połączoną z behawioralną.

-- 15 paź 2011, 01:30 --

Od przewiania ale szczypanie na całym ciel które mam od niedawna chyba już nie chyba że mam guza mózgu albo boreliozę.

przez *Monika* 15 paź 2011, 11:29
onyx, zrób może dodatkowe badania.
Na forum jest wątek na temat boreliozy.
:szukam:
post590778.html?hilit=borelioza#p590778

post167970.html?hilit=borelioza#p167970
Obrazek
Główny Moderator

przez tahela 15 paź 2011, 11:36
Ja mam takowa objawia sie mocnym poceniem na całym ciele w jednej sekundzie pot wszędzie , czuje jak cał mokra jestem na plecach, brzuchu , całych nogach, wszedzie i zawsze w sytuacjach stresowych np. na studiach co dziwne nie na egzaminach tylko jak sie oczekiwalo na wyniki jeśli egzamin był pisemny, rozmowa o prace , cos załatawić gdzies z tym ,ze nie zawsze czasem normalnie daje radę czasem dopadnie i klops. Czasem sa jeszcze inne objawy to najbardziej .
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez sebastian86 15 paź 2011, 16:37
tahela, u mnie identycznie z tym poceniem sie, jakby taki nagły atak potliwosci na calym ciele , po paru sekundach mam juz mokra koszulke na plecach.próbuje roznych sposobów na to ale wciaz efekty niezadowalające.
We Are The Champions 2016(L)

przez altman 15 paź 2011, 19:45
a jak to jest napiszcie bardzo mi zależy na szybkim odpisaniu bo chyba zwarjuje zaraz , jak rano wstaje i skupiam się na sobie praktycznie przez cały dzień , jak mi bije serce czy nie bije za szybko , bo boje się bardzo że może ja mam arytmię ,bo przecież jak bije szybko serce to tak się objawia arytmia ? tak czy nie . A przecież tu większość osób na forum ma kołatania serca .To jak się objawia arytmia też szybkimi biciami serca ? proszę o szybką odpowiedz podam swoje gg 4254619 to jest gg mojego męża teraz go nie ma więc bardzo bym prosiła jakby ktoś sie odezwał to bym porozmawiała z kimś na gg bo mój mąż nie lubi jak się skupiam cały czas na swoich problemach , bo on twierdzi że mi nic nie jest . Czekam na gg plisssssssssssssss

przez tahela 15 paź 2011, 19:50
sebastian86,
b na to nie ma sposobów to wywołuje nagle stan stresowy lub nerwowy i to sie dzieje w mgnieniu oka i nic nie poradzisz, ja cął mokra jestem w sekundzie po prostu ,czuje jak pot mnie oblewa w jednej chwil na całym ciele, to nerwica i nie wiem czy na to pocenie coś sie da zrobic
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Noopii 15 paź 2011, 20:01
Mnie robi się słabo,mam mdłości..zawroty głowy,skurcze żołądka,bóle głowy...kołatanie serca,poty,drgawki..kolki...
Noopii

przez tahela 15 paź 2011, 20:06
Noopii,
nie mam kołatania serca i drgawek, nerwówkę takę ze wszystko nie z rak leci to juz mam
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg