Nerwica wegetatywna (somatyczna). Kto ją ma?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ylva 17 maja 2012, 22:33
Ja póki co nie chodzę do psychiatry. Tzn. byłam raz prywatnie i wizyta była niewypałem. Leki antydepresyjne, które zażywam, przepisała mi moja dr neurolog.

Uhh, jeszcze dziś mi wyszły jakieś ketony w moczu, których nie powinno być. Naczytałam się, że to może być od zaburzeń metabolizmu. To by może tłumaczyło, czemu moja tężyczka nie chce się leczyć i przyjmowanie suplementów nie działa, może u mnie się to nie wchłania czy coś - masakra.
Tak w ogóle tu czuję się, jakbym miała ze 39 stopni gorączki a zmierzyłam i mam 36,3...
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez milagros33 17 maja 2012, 22:40
a co to ta tężyczka?pierwszy raz sie spotkałam z tym.ja to czasem był wolała zeby mi jakąs tam chorobę fizyczną wykryli dali cudowny lek i już ,ale nie ja fizycznie jestem zdrowa,chociaz miesiąc temu przeszłam operację ginekologiczną ni i mam nawrót wlasnie od tego czasu taki to stres był dla mnie.

przez ylva 17 maja 2012, 22:49
Mam tzw. tężyczkę utajoną. To takie dziwne cholerstwo. Zaburzenia elektrolitowe w organizmie - za malo wapnia i magnezu w komórkach i wszystko przestaje właściwie funkcjonować. Może dawać dużo paskudnych objawów. Tyle, że ja po blisko 3 tygodniach brania wapnia i magnezu powinnam wg lekarza mieć jakąs poprawę raczej a u mnie coraz gorzej... Nie wiadomo też, czy mam tą tężyczkę tak samą z siebie, ze stresu itp. czy np. od tarczycy - mam to mieć badane. Ogólnie syf.
Asetrin 50 mg 1-0-0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez milagros33 17 maja 2012, 22:56
a wiesz przy niedoborze magnezu nerwica tez się świetnie miewa więc moze u ciebie to własnie ta tęzyczka powoduje te objawy i to chyba dobrze?bo tężyczkę to raczej szybciej wyleczysz niz nerwice.mi juz nogi trochę odpusciły jestem ciekawa która częsc ciała nawali jutro.ja takze powinnam brac magnez i lezy w szufladzie bo ja taka jestem cięzka zeby cos systematycznie brac.ostatnio miałam anemię rodzinny zaaplikował mi 5 zastrzyków b12 to był hardcore ale postawiło na nogi,bo przy anemi to człowiek tez taki byle jaki.

przez ylva 17 maja 2012, 23:03
Podobno aż takich objawów nie powinna powodować i nie powinno być tak, że suplementy biorę a poprawy zero tylko tym gorzej... :cry:
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez pawlik224 18 maja 2012, 11:16
Hej Milagro.Napisz pózniej jak tam wizyta,czy zdołał Cię czymś pocieszyć.Zdradz również jaki lek ci zalecił?

przez milagros33 21 maja 2012, 22:46
hej juz po wizycie jestem trochę rozczarowana,dostałam ketrel + tergetol czyli neuroleptyki,a chciałam antydepresant.tergetol juz 2 dnia odstawiłam dosłownie zwaliła mnie z nóg minimalna dawka,ketrel biorę rano pół i na sen całą tabl.25mg czyli tez minimalna dawka,na razie nie odnotowałam poprawy samopoczucia a skutki uboczne tak.następna wizyta za tydzien i nie wiem co dalej,jest cięzko...

przez ylva 21 maja 2012, 22:49
A jak działają takie neuroleptyki? Uspakajajaco?
Ja po konsultacji z moją neuro, od jutra zwiększam dawkę Asertinu z 25 do 50 mg.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez milagros33 21 maja 2012, 22:55
no ogólnie to lek na schizofrenię jest ale pomocniczo działa też przy stanach lękowych i depresji i nerwicach,nie wiem czemu akurat dostałam taki lek,moze dlatego ze juz tyle ssri brałam i zawsze był nawrót?juz mi w sumie obojętne co biorę chce tylko lepiej się poczuc!własnie wzięłam wieczorną dawkę pewnie za chwilę zwali mnie z nóg,tak się zastanawiam,ludzie piszą ze biorą 600mg tego ketrelu a ja po 25mg czuję się jak po 10piwach,to chyba nie jest normalne?może tylko tak na początku?

przez ylva 21 maja 2012, 23:03
Nie wiem, jak to jest z neuroleptykami. W przypadku SSRI podobno przez pierwsze ok. 2 tygodnie może być znaczne pogorszenie samopoczucia.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez pawlik224 22 maja 2012, 12:38
Witam Cię Milagro,myslałem że coś z tobą złego sie stało bo nie pisłaś.Badz dobrej myśli,może akurat wymysli jakis lek którego jeszcze nie testowalas a Ci pomoze.A ja do Ciebie w innej sprawie, moze bedziesz w stanie mi wyjasnic następujący objaw.Wczoraj będąc sklepie,nagle zrobiło mi się słabo poczułem jakbym miał zaraz zemdleć.Całego mnie sparaliżowało,ledwo wydusiłem co chcę kupić i odrazu do domu.Lecz jadąc rowerem nie czulem tego wirowania i osłabienia w głowie.Dziś znowu jest powtórka,boję sie kroka zrobić bo czuje że polece.W głowie mam taki ścisk i otępienie że wytrzymać nie można.Sporadycznie zmierzyłem cisnienie,lecz norma 130-80 serce 60 i oddech spokojny.Więc głupi sie już robie o co tu możde chodzic?Tak myśle że może ten lek trittico się wdrążył na dobre chociaż biore go wieczorem to czy możliwe że po miesiącu go brania zaczynają się gryżć z tym drugim elicea który biore rano.Wizyte do specjalisty mam przełożoną za tydzień,a i tak bym nie dał rady dojść na dzień dzisjejszy do niego.Jak myslisz może zjechać z tego trittico 150mg,na 100 i sprawdzic czy to od tego??? POZDRAWIAM SERDECZNIE

przez yymleko 23 maja 2012, 22:31
hej, ma ktoś stany podgorączkowe przy tej nerwicy?

przez ylva 23 maja 2012, 22:53
ja mam odwrotnie - nie wiem właśnie z jakiego powodu - ciągle temperatura między 35 a 36, w porywach czasem do 36,4 (rzadko)
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez milagros33 25 maja 2012, 22:34
ja tez mam ni9ską temp.36 norma,pawlik,nie wiem ja tez biorę ten swój ketrel juz tydzien i dalej z domu nie wychodzę a moje samopoczucie w skali od 1 do 10 to najwyzej 2.to co miałes w sklepie przerabiałam z 1000 razy,tzw.stany lękowe.

Sortuj wg