Stwardnienie rozsiane wkręcanie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Stwardnienie rozsiane wkręcanie

przez aniell 11 kwi 2010, 22:27
Ja w mojej nerwicy tez zaliczylam stwardnienie rozsiane... :zonk:
od kiedy sie lecze (na nerwice) to nie mam juz ani guza mozgu, ani stwardnienia, ani innych tych moich chorob 8)
Nerwica to wlasnie to - wszystkie choroby i nieszczecia swiata, ale tylko w naszej glowie...
Marsz do psychiatry i psychologa no i milego zycia :D
pozdrawiam!

przez m_antoinette 09 kwi 2011, 13:57
A czy ktoś z was bał się stwardnienia głównie z powodu poważnych zaburzeń wzroku? Bo ja właśnie dlatego się boję i bardzo bym chciała z kimś na ten temat porozmawiać - z kimś kto ma podobnie... ;(

przez NoMoreDepression 09 kwi 2011, 20:50
Haha kocham Was ludzie za to co piszecie, dokladnie tak samo i te same choroby sobie wkrecam. Tez zaliczylem stwardnienie rozsiane :)

m_antoinette - ja przez kilka dni mialem wrazenie, ze strasznie bola mnie oczy, poszedlem do okulisty, wszystko było ok i mi przeszlo - przerzucilo sie na co innego ;) Jakie masz te zaburzenia? Ostrosci, czy cos jeszcze?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 09 kwi 2011, 20:53
Ja miałam dwa razy podwójne widzenie
Też sobie wkręcam

-- 09 kwi 2011, 20:40 --

a żem se teraz na wkręcała...
Jeśli mam eeg złe a tomograf dobry tyle, że bez kontrastu?
Anna Maria

przez Badziak 10 kwi 2011, 00:58
A co Ci wychodzi na EEG? Zmiany pseudo-padaczkowe?

Moje prywatne zdanie jest takie, że nie ma co się przejmować złym EEG. Znam sporo osób, które miały nieprawidłowy zapis na badaniach lotniczych i dopuszczali je do latania. Jest dość duży odsetek populacji ze złym wynikiem i bez dolegliwości. Jest też spora rzesza osób z napadami padaczkowymi, którym wychodzi to badanie prawidłowe(!). Czasem wystarczy, że się nie wyśpisz, nie najesz albo że masz za mało magnezu i już zapis będzie niewłaściwy. Nie ma co dramatyzować, ale bagatelizować też nie należy. To badanie w powszechnej opinii po prostu nie jest zbyt miarodajne.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Anna Maria 10 kwi 2011, 13:55
Nie wiem co wyszło w eeg.Robiono mi w szpitalu i tyle się dowiedziałam ,że wynik był zły.Padaczki nie mam.Wstyd,ale nie umiem odpowiedzieć
Przespałam się z tym i wracam do swojego myślenia,że to tylko stres wtedy jest zły wynik.
A kiedyś tam pójdę do neurologa
Anna Maria

przez NoMoreDepression 10 kwi 2011, 14:01
Mi wyszło na eeg kiedys ze cos tam jest na granicy dopuszczalnosci. Ale podczas tego badania bylem sparalizowany lękiem, ku**a jak mi ten obraz zaczal migac przed oczami to myslalem ze zemdeleje i po chwili przerwalem badanie. Wiec nie wiem, jak niby mialoby to wyjsc prawidlowo :D

przez Shadowmere 10 kwi 2011, 14:02
Stwardnienie rozsiane nie wychodzi na eeg tylko na mri.
Shadowmere

przez m_antoinette 11 kwi 2011, 13:25
NoMoreDepression, ostrości też, ale to z powodu wady wzroku. To akurat w ogóle mnie nie martwi. Podwójnego widzenia nie mam. Ale: oczopląs, czarne plamki które pojawiają mi się z nikąd (raczej po bokach), jasne punkciki - takie iskierki małe (też po bokach raczej), jasne "smugi" na polu widzenia, pulsowanie obrazu (choć nie cały czas). Na bokach jego falowanie. A jak patrzę na coś kątem oka to to coś czasem się porusza, jak spojrzę na to, okazuje się, że nie. Nie wiem czemu, ale jak zakładam okulary to jakoś mi lepiej - nie mam aż tak dotkliwych efektów. I dodam, że mam cały czas te zaburzenia, codziennie, tylko że w lepsze dni jest to delikatne, i nie wszystko to, co napisałam. Najgorzej jest w "złe" dni, wtedy to już w ogóle nie wiem co mam ze sobą zrobić...
Czytałam o stwardnieniu, nie mogę przez to spać, np dziś nie spałam całą noc denerwując się. W głowie robię sobie zestawienia argumentów "za" i "przeciw" SM w moim organizmie. Nie słyszałam chyba nigdy, żeby ktoś miał w nerwicy taki zaburzenia widzenia jak ja... Ale z drugiej strony, co mnie pociesza to np fakt, że chorzy na SM mają zazwyczaj zaburzenia w pełnym polu widzenia, a ja właśnie na odwrót. Albo to, że u nich zaburzenia trwają od kilku godzin do kilku dni, epizodycznie, a u mnie cały czas... I tak w kółko, coś sobie tłumaczę, żeby zaraz sobie uświadomić, że to jednak nic nie znaczy.

przez basia1978 22 kwi 2011, 12:49
czyli to mrowienie, drżenie lewych kończyn to kolejny etap nerwicy? po lękach z kołataniem serca i zachwianiem równowagi? haha, mi się też właśnie dziś sm wkręciło:), już dzwoniłam do przychodni, żeby dostać skierowanie na badania, ale zajrzałam tu i proszę :). a co jest następne? bo guza mózgu też już miałam, candidę również.... ;)

przez m_antoinette 22 kwi 2011, 18:10
trudno przewidzieć, co będzie następne :P może być wszystko ;)

przez hania33 26 mar 2014, 18:22
Podbijam temat , kto z Was jeszcze twierdzi , ze ma SM?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Anna Maria 26 mar 2014, 18:24
hania33, ja :mrgreen:
Anna Maria

przez hania33 26 mar 2014, 18:25
kasiątko, Ja tez , rok temu sobie wkrecalam i dzis znow mnie dopadlo ;)

-- 26 mar 2014, 18:27 --

To jest bardzo podobne do nerwicy lękowej , objawy prawie identyczne ..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Sortuj wg