Stwardnienie rozsiane wkręcanie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Stwardnienie rozsiane wkręcanie

przez Margaryna9 29 maja 2009, 20:46
Zwykle nie wkręcałem sobie chorob przynajmniej od pewnego czasu , ale wiekszosc objawow stwardnienia u mnie sie zgadza. Zaburzenie wzroku - 2. Depresja lęki i najwazniejsze drzenie rąk.
Co o tym sądzicie
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Re: Stwardnienie rozsiane wkręcanie

przez Honey_lady 29 maja 2009, 20:50
Margaryna9, u wielu osób z nerwicą występują symptomy podobne do objawów SM. Są to zawroty głowy, zab. równowagi, drżenia mięśniowe, drętwienia kończyn, problemy ze wzrokiem. Jeśli cię niepokoi twój wzrok idź do okulisty, niech obejrzy twoje nerwy wzrokowe i udaj się do neurologa. To cię powinno uspokoić.

przez Margaryna9 29 maja 2009, 20:51
Mialem tomograf i eeg czy to by cos wykazalo.
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Venus 29 maja 2009, 21:02
Margaryna9 napisał(a):Mialem tomograf i eeg czy to by cos wykazalo.

Raczej tak. Tomografia na pewno.

Nerwica może dawać objawy wszelkich chorób świata. Ma ona to do siebie, że daje objawy dość powszechnych, ale poważnych schorzeń, tylko po to zeby nas wystraszyc i nie pozwolic nam zająć sie swoim zyciem.
Bla bla bla...

przez Honey_lady 29 maja 2009, 21:16
Jeśli miałeś TK głowy i nie ma na nim białych plamek to jest ok:)

przez martenekps 30 maja 2009, 00:03
Też w kółko sobie wkręcam tę chorobę pomimo negatywnych badań :(
Ciężko kurcze się pozbyć tego wrażenia gdy boli mnie ciągle prawa strona ciała, mięśnie raz ściągają , raz puszczają... i do tego drętwienie rąk.
Nie wiem czy psychoterapia tu coś pomoże, ja się wybieram ale wątpię w to.

przez Venus 30 maja 2009, 10:19
martenekps napisał(a):Nie wiem czy psychoterapia tu coś pomoże, ja się wybieram ale wątpię w to.

Psychoterapia daje efekty, ale niestety potrzeba tu ogromnej ilości czasu i cierpliwości. To co zbierało się w nas przez lata, musi teraz przez baaaardzo długi okres czasu z nas wychodzić, aby mogło wyjść do końca.
Bla bla bla...

przez lena78 09 cze 2009, 18:25
też byłam/jestem na "etapie" tego schorzenia; mam zaburzenia równowagi, zawroty głowy, lęki, drżenia rąk i nóg, koszmar..................

przez Oliwnica 09 cze 2009, 22:25
jejku, a myślałam że to tylko ja mam fazę na wkręcanie sobie akurat tej choroby... ja się z tym męcze juz chyba ze 2 miesiące... początek był najgorszy... a od czego sie zaczęło??? u mnie od zwykłych "mrówek" które przez kilka dni łaziły mi po dłoniach (mrowienie-lekkie, ledwo odczuwalne) i oczywiście jak zwykle musiałam się dowiedzieć co mi jest, więc przeszperałam cały internet i znalazłam...drętwienie może być objawem np niedoboru magnezu ( co powiedziala moja pani doktor ) ale gdzież tam, ja wybrałam najgorszą opcję -sm. i tak sobie żyję z ta myślą, czasami już nie daje rady... a neurologa oczywiście odwiedziłam; ale co tam przecież lekarz się mógł pomylić... yhh, ciężko się zyje z taką myślą... napiszcie jak to jest u Was? od czego się zaczęło, ile trwa itd itp pozdrawiam gorąco :*

przez another_memory 04 mar 2010, 12:22
szukalam powiazania sm z nerwica w wyszukiwarce i tu nagle ciach! wyskoczyl temat ulubionego forum ;) eeh,wszytskie drogi tu prowadza. No nic w kazdym razie chcialam sie z Wami podzielic moimi obawami bo jestem zrozpaczona... :cry: od jakiegos czasu mam straszny wkret,ze mam sm. Wszytsko zaczelo sie od tego,ze czuje od kilku dni ''bezsilnosc'' w prawej nodze, mrowienie i skurcze. Nie moge spac przez to,ze wydaje mi sie,ze to wlasnie stwardnienie rozsiane. Pisze sobie najczarniejsze scenariusze. Moja ciocia jest neurologiem i nei moge sie zebrac na telefon do niej bo boje sie tego co uslysze...wiem,ze to neimadre ale caly czas mam nadzieje,ze to jest nerwicowe i minie za jakis czas...albo wymieni sie na inny wkret... :roll:

trzy lata temu mialam robiony rezonans magnetyczny glowy i nie wykryto mi zadnej choroby....a czy to mozliwe aby przez ten czas tego rodzaju schorzenie sie rozwinelo?...bardzo Was prosze o jakies krzepiace slowo... alez dół... :(
And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

przez polakita 04 mar 2010, 12:39
another_memory, mi internistka kazała zrobić sobie rezonans, wyszedł prawidłowy, więc nawet jak mnie weźmie lęk przed SM to mam czarno na białym że jest ok :) Jak masz mrowienie i skurcze to może spróbuj brać magnez? No i nie przejmuj się, nerwica z nami robi co chce, ale nie wolno się jej poddawać ;)
polakita

przez christina122 04 mar 2010, 21:43
Ja mam tak samo, zaburzenia równowagi, kręci mi się w głowie, kłuje, uciska w głowie, coś gorącego płynie mi w głowie, zaburzenia wzroku, często mi jest słabo , jakbym miała zemdleć.
Ogólne osłabienie, bóle głowy itd ...

I wkręcałam sobie już padaczke, tętniaka, stwardnienie i guza mózgu
Te lęki są najgorsze, że boję się , że jestem poważnie chora.
Miałam robione kiedyś badanie dna oka, EEG, tomografie wyszło wszystko ok. Ale i tak czasem boję się, że coś poważnego mi jest..

przez another_memory 05 mar 2010, 12:16
dzieki polakita :) od wczoraj starams ie na sile racjonalizowac moje oslabienie nogi i kiedy wrocilam z pracy (kiedy przez caly dzien noga byla sztywna),zrelaksowalam sie w domu i do wieczora nic mi nie dolegalo...podstepna zmija z tej nerwicy. ale pewnie,ze sie nie poddam :D

christina122
, znam to uczucie...przed wkrecaniem sobie MS mialam okres,kiedy wydawalo mi sie,ze mam chore serce- jak arytmia minela, wkrecilam sobie,ze mam wysokie nadcisnienie, od ktorego na pewno dostane wylewu- i to jeszcze w w jakims publicznym,zatloczonym miejscu. Wtedy zmierzylam cisnienie i sie okazalo,ze jest ksiazkowe- 120/80 :D
uczeszczasz na psychoterapie? mnie moja psychiatra wyslala do psychologa i od wtorku zaczynam.

Nie zostawiaj nerwicy samej sobie ani tylko i wylacznie wierze w leki. psycholog Ci pomoze.
And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

przez christina122 05 mar 2010, 15:56
Another_memory nie, nie uczęszczam na psychoterapię, ponieważ ostatnio miałam psycholog, która była do niczego, teraz szukam lepszej. ;)

Sortuj wg