Nerwica czy ja juz wariuje:(

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica czy ja juz wariuje:(

przez Venus 29 maja 2009, 14:58
LucidMan napisał(a):Ta dolegliwość jest jak nauczyciel. Chory będzie tak długo dostawał "po łapach", aż zrozumie. Zrozumie siebie.
Nauczającym i nauczanym jest ta sama osoba.

LucidMan
masz rację! dlatego teraz też zrozumiałam, dlaczego pisałeś mi, że z nerwicą nie można walczyć. Bo to walka z samym sobą. Ja właśnie tak walczyłam i dorobiłam się nerwicy. :smile:

Teraz też widzę ile w moim życiu było stresowych sytuacji, ale i takich w których nie okazywałam emocji. Tłumiłam je w sobie, a teraz wychodzą w tak uciążliwy sposób.
Wstydziłam się płakać, udawałam silną osobę, a to sprawiło, że powstało we mnie tyle sprzeczności i konfliktów wewnętrznych. Wiele już się o sobie dowiedziałam. I teraz próbuję zaczynać życie w zgodzie ze sobą. Nie wstydzę się do swoich słabości przyznać-jeśli je lubię to je akceptuję, jeśli nie lubię-próbuję nad nimi pracować. To, że jestem neurotykiem traktuję właśnie jako siebie, jako moją osobowość-przecież to moje emocje. Nie jest lekko, ale jest lżej. :smile: Teraz też właśnie dotarło do mnie, że baaardzo często postępowałam nie tak jak chciałam i zadawałam pytanie dlaczego tak robię. Nie rozumiałam wtedy samej siebie, a właśnie teraz to muszę zrobić.
Przypominam sobie piękną bajkę, jaką na moje pożegnanie na terapii grupowej opowiedziała jedna z terapeutek, ona mnie podnosi na duchu. Ciągle jednak przez te objawy somatyczne nie czuję się bezpiecznie, ale sama to sobie właściwie zgotowałam, więc teraz jak długo się to wszystko zbierało, tak muszę się długo męczyć, by to wszystko z siebie wyrzucić i w końcu być WOLNĄ!!!! :D
Nie dawno znalazłam fajny cytat:"Mowa mózgu za pomocą ciała". Jak to do Nas pasuje! :D
Bla bla bla...

przez garadiela 30 maja 2009, 10:55
:x do kitu :evil:
Pol nocy nie spalam mimo dwoch tablet pramolanu :evil:
Znow mnie jakas panika zlapala,serce chcialo wyskoczyc i za nic nie moglam zasnac :-|
W dzien jest ok a w nocy wszystko wraca :cry: Mam dosc :evil: :cry:

przez Donkey 30 maja 2009, 11:20
Garadiela u mnie jest zupelnie na odwrot.
Ja w nocy super a w dzien katastrofa:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez garadiela 30 maja 2009, 11:51
:oops: To tez nie dobre :cry: Ja nie wiem, w dzien jakos panuje nad tym wszystkim,leki nie sa takie straszne jak w nocy...
Moze dlatego ze w nocy nie czuje sie tak bezpiecznie,mam glupie mysli ze nikt mi nie pomoze czy nie wstane rano zywa :shock: :? Wiem ze glupie ale tak mam 8) Boje sie ze nagle mi serce stanie i nikt nawet nie zauwazy :cry:
Yhh chyba psycholog mi bedzie bardzo potrzebny :cry:

[Dodane po edycji:]

:evil: znow nie spie.Ze strachu weszlam na kompa;/ W nocy umysl wariuje jeszcze bardziej :cry: Jutro ide do lekarza bo oszaleje...

przez garadiela 17 mar 2010, 02:52
:twisted: tego chyba sie nie da pokonac :cry: po pol roku wracam do punktu wyjscia :cry:

Sortuj wg