Naturalne sposoby na nerwicowy ból głowy.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Naturalne sposoby na nerwicowy ból głowy.

przez Abradab 18 maja 2009, 10:45
Podstawowy problem siedzi w... głowie :)
Nasz umysł jest niesamowity. Kiedy coś nas boli i zaczynamy o tym myśleć ból wtedy narasta. Dlatego najlepszym sposobem na ból jest nie myślenie o nim, a najlepiej zajęcie się czymś, na czym skupimy swoją uwagę, bez skupiania się jednoczesnym na dolegliwości. Mi to pomaga :)
Jeżeli chcesz wspomóc się czymś z apteki to polecam olejek eukaliptusowy do aromaterapii, lekko odpręża i uspokaja :)
Pozdro.

przez Donkey 18 maja 2009, 12:39
Ja polecam dlugą kąpiel w wannie z pachnacymi olejkami albo spacer :)
Mi pomagają

przez Donkey 18 maja 2009, 14:54
Mietowy jest najlepszy ! :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Abradab 18 maja 2009, 15:36
Zdaj relację w jakim stopniu pomogło ;)

przez karolina22 22 maja 2009, 13:58
hmm ... Witam !. od 3 -ch lat zmagałam sie z nerwicą ale po roku zaczęła boleć mnie głowa. Od tamtego czasu 2 lata brałam różne leki ... psychiatra mi je wypisywała .. Risset Velafax itd.. żeby zmniejszyć ból .. lecz bóle nadal sie nasilały. 2 miesiące temu postanowiłam że pomoge sobie w inny sposób i poprostu odstawiłam wszystkie leki Oczywiście stopniowo i w moim przypadku okazało sie że te bóle głowy to były efekty uboczne brania leków bo nagle raptem ustąpiły. .. tak więc okazało sie że było we mnie juz zbyt wiele leków .. :P ale walcz walcz .. JA to mam za soba naszczescie ;D

przez betty_boo 22 maja 2009, 20:57
a mi pomaga Amol na skronie (taka ziołowa nalewka, ale nie do picia:) schładza i ladnie pachnie.

róznież rozlużnienie mięśni twarzy, niezaciskanie zębów (choć taka kontrola jest dosyc trudna).

przez Martin Silenus 28 maja 2009, 21:30
Przez miesiąc zmagałem się z bólem głowy. Przekonany byłem, że to musi być rak mózgu, no bo jak może tak boleć bez powodu. Lekarz podejrzewał zapalenie zatok, ale żadne antybiotyki nie pomagały. Tabletki przeciwbólowe łykałem jak cukierki (nie mówię tu o paracetamolu czy ibuprofenie, ale o trochę silniejszych), czasami pomagały, innymi razy wcale. W moim przypadku pomogło skonfrontowanie się z problemem. Trułem (_|_) lekarzowi o tym moim raku, i za każdym razem uspokajał mnie. Wzór polegał na tym, że po każdej takiej wizycie czułem się lepiej. Niestety wystarczył dzień w pracy sam na sam z myślami i rak powracał w postaci bólu głowy (oczywiście były inne symptomy, ale nie o tym teraz piszę). Jedynym wyjściem wydawało się skonfrontowanie z moim lękiem. Udałem się do okulisty, który przeprowadził dwa badania na obecność guza w mózgu, nic nie znalazł i poczułem się lepiej. Starczyło mi na kilka dni i potem ból powrócił. W końcu skończyło się na CT scanie (tomografia komputerowa) głowy. Tydzień oczekiwania na wyniki był koszmarem, ale okazało się, że wszystko jest w porządku. Ulga była częściowa, bo oznacza to ni mniej ni więcej, że mam do czynienia z nerwicą. Odnośnie samych bólów głowy, zamieniłem je na ataki paniki, które mnie teraz nawiedzają, ale był to transfer udany. W moim przypadku wyjście naprzeciw problemowi - jakkolwiek irracjonalny by się nie wydawał - okazało się skuteczną bronią.
What a Long, Strange Trip This Has Been...

przez agaska 10 cze 2009, 09:24
Czekolaaaada... Do tego pozytywne myslenie i masaz glowy :)
Be the change you want to see in the world

przez agaska 10 cze 2009, 17:14
Oczywiscie, zwlaszcza gorzka albo na goraco... Mhmmm.... :P Ja codziennie wcinam pol tabliczki, czasem cala.

przez agaska 10 cze 2009, 18:50
Mniaaaam... Biala tez pyszota. A laczona biala z gorzka i mlekiem na goraco to dopiero bomba kalorii i szczesliwych fluidow :D

Btw, macie czasem wrazenie jakby cos lazilo wam po skorze (albo tuz pod nia) glowy, brzucha, plecow, nog?

przez agaska 10 cze 2009, 20:02
Pajakow sie nie boje, mnie to lapie od czasu do czasu jak mi bol "przepelznie" :P

przez isj 11 cze 2009, 11:07
Magdalenabmw, wykonaj prosty masaż tkanki łącznej skroni.

Okolice skroni rozciągaj niezbyt silnymi ruchami aż do asady włosów tak, aby skóra wyraźnie przesuwała się do tyłu. Skronie należy masować kolejno, jedna po drugiej.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

Sortuj wg