czy można samemu sie wyleczyc??

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

czy można samemu sie wyleczyc??

przez igo444 15 maja 2009, 12:37
witam choruje na nerwice lekowa i od dluzszego czasu wszystkie objawy znikły :) bylem kilka razy u psychologa ale nie zaczynałem żadnej psychoterapii, czy mozliwe jest wyleczenie bez lekow i tych terapii ?? :)

Re: czy można samemu sie wyleczyc??

przez Donkey 15 maja 2009, 13:03
Niestety ale obawiam się że samemu będzie Tobie bardzo cięzko z tym walczyć!

przez agusiaww 15 maja 2009, 13:12
Nerwica ma to do siebie ze znika aby pozniej powrocic, dlatego maloprawdopodobne ze to jest wyleczone, bez terapii i lekow raczej sie nie obejdzie, chyba ze jestes w poczatkowej fazie nerwicy.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 15 maja 2009, 13:19
Jeju, dlaczego dołujecie kolegę? Jak nie ma objawów, to się należy cieszyć i czym prędzej się brać za życie, a nie zachowywać się jak moja 80letnia ciotka, co jak mierzy ciśnienie i wyjdzie, że ma dobre to mówi "nieszkodzi, że jest dobre, na pewno zaraz skoczy".....
Korba

przez agusiaww 15 maja 2009, 14:27
Korba ja nie doluje, ale znam nerwice i znam mechanizm jej dzialania, trudno okreslic w jakim on jest stanie co napisalam wyzej, a nerwica ma to do siebie ze wraca w roznych momentach naszego zycia, wiec nie zamierzam mu pisac ze nie wroci, bo byc moze tak ze wroci i bedzie gorzej choc oczywiscie mu zycze aby wiecej nie mial objawowo nerwicowych.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Donkey 15 maja 2009, 14:37
No właśnie - ja wiem po sobie że to wraca jak bumerang za zdwojoną siłą. I ja bardzo żałuję że rok temu nie zabrałam się za leczenie tylko czekałam aż tak mnie powaliło że wegetowaam jak roślinka!

przez Venus 15 maja 2009, 14:49
Zależy co się rozumie pod pojęciem leczenia nerwicy. Zreguły farmakoterapią i psychoterapię. Farmakoterapia złagodzi objawy, ale nie wyleczy przyczyny. Psychoterapia pomoże znaleźć przyczynę, zrozumieć ją, jak i zrozumieć samą nerwicę. Wskaże także to, że aby się z niej wyleczyć musimy wprowadzić pewne zmiany w nas samych i w naszym życiu, a to możemy zrobić tylko my, więc tylko my sami możemy samych siebie wyleczyć.
Pamiętajcie-NERWICA TO NASZE EMOCJE, A ONE BĘDĄ Z NAMI ZAWSZE, BO NASZE EMOCJE TO WŁAŚNIE MY!!!
Bla bla bla...

przez Victorek 15 maja 2009, 15:42
Oczywiście że można się samemu wyleczyć :)
I popieram żeby nie dołować się na zapas, jeżeli nerwica znikła być może czynnik który ją wywaływał też znikł, w ogóle WYLECZENIE nerwicy to pojęcie względne :)
Wcale nie powiedziane że jak się łyka tableteczki i ma się terapię to ta nerwica nie wróci, równiez może, ale nie o to przecież chodzi.
A więc jak znikła to korzystaj z życia! :)
Pozdro
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez offtopic 15 maja 2009, 18:33
Można się samemu wyleczyć, o ile ktoś ma taką predyspozycję. cóz innego robicie na terapiach? Jak ktoś w końcu wyjasni sobie wszystkie problemy i dojdzie do rozwiązania i przyczyny swoich leków, to jest już o krok od wyleczenia... ale często właśnie samemu ciężko jest to zrobić, więc korzysta się z pomocy psychoterapeuty...
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

przez betty_boo 15 maja 2009, 21:20
mi sie wydaje ze raczej nie da sie samemu wyleczyc, dlatego ze przy nerwicy włacza sie mechanizm błednego koła które bardzo trudno jest przerwac nawet z czyjas pomoca, a co dopiero samemu.

wydaje mi sie ze ja sama bym z tego nie wyszla a problemy tylko by sie dalej nawarstwiały, zamiast sie rozwiązywac.

chyba ze przyjmiemy ze nerwica to tylko zaburzenia w chemii mózgu, wtedy moze mogłaby sama przejsc?

przez iwoneczka5 16 maja 2009, 23:05
Witam ja tez mamnerwicę lekowa jak mozna sobie samemu pomóc Może ktos z Was poradzi Mi coś

Sortuj wg