Męty ciała szklistego - pomocy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Męty ciała szklistego - pomocy

przez Marazmad 06 maja 2009, 19:55
Witam!
Mam 15 lat. Ponad pół roku temu pojawiły mi się latające wężyki, punkciki itp. Byłem u wielu okulistów i każdy zapewniał mnie, że nie ma się czym przejmować, że wystarczy nie patrzeć na jasne obiekty. Przez kilka miesięcy żyłem spokojnie, nie zwracałem uwagi na owe punkciki. Ale od paru miesięcy nie dają mi one żyć, denerwują mnie i często mnie boli głowa, oraz pogorszył mi się wzrok na lewe oko. Byłem u lekarza rodzinnego, który przepisał mi magnez. Ból ustąpił na kilka tygodni. Teraz gdy go biorę pod wieczór odczuwam lekki ból głowy, zawsze wracając ze szkoły jestem wykończony. Badania, które zlecił mi lekarz wyszły znakomicie. Okulista badając moje oczy nic nie widział niepokojącego. Tych latających punkcików jest bardzo dużo, przeszkadzają mi one w nauce. Często o nich myślę i nie dają mi spokoju. I tutaj pytanie. Czy można w jakimś stopniu pozbyć się tych latających punkcików?

Dziękuję za pomoc.

Re: Męty ciała szklistego - pomocy

przez Venus 06 maja 2009, 21:13
Te punkciki czy tam wężyki to zmętnienie lub też rozbicie ciała szklistego. Też to mam. Na to nie ma lekarstwa, z tym trzeba po prostu żyć. :smile:
Bla bla bla...

przez LucidMan 06 maja 2009, 21:29
To nic strasznego. W tym wieku co Ty pojawiła się pierwsza kropka w moim prawym oku. Z czasem tego przybyło, a teraz jest ich tyle samo cały czas.

Poczytaj:
http://swiatmetow.fm.interia.pl/
Lucid life

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marazmad 07 maja 2009, 15:08
Czytałem, że krople z jodem w pewnym stopniu mogą pomóc. Czy to prawda?

przez Dorot 07 maja 2009, 22:30
jak przestaniesz sie skupiać w te punkciki , to nawet tego nie bedziesz zauwazac i zapomnisz
Pośród Kłopotów znaleźć SENS!!!!

przez vercettivicecity1 07 maja 2009, 22:40
Witam

Ja mam te menty w ciele szklistym od 2001 roku. Najpierw były to tylko pojedyncze "wężyki" w prawym oku. Pomyślałem sobie może przejdzie. Byłem z tym u okulisty. Okulista nie wiedział co mi jest. Po kilku miesiącach przybywały nowe, i nowe. W 2004 roku w nastepnym oku się pojawiły. I już mam w jednym i w drugim "piękne" obrazy :( . I tak te męty mi przybywają do dnia dzisiejszego. Mam krótkowzroczność. W lewym -2 dpi w prawym -0,5 dpi. Męczę się z tym ale co zrobić. Do tego doszedł mi jeszcze mieniące się punkciki przed oczyma, tak jakby przed oczywma mienił mi się śnieg. I to też się pogarsza. Lekarze mówią mi tylko że się tego nie da wyleczyć bezinwazyjnie. A inwazyjna metoda jest niestety ryzykowna i stwarza bardzo duże ryzyko powikłań. Także wyleczy mnie z tego tylko...... (wiecie co). Przez te męty moja nerwica była silniejsza, nie mam ochoty na nic. Ciągle to widzę. Najgorzej jak mam czytać gazetę w pokoju przy świetle słonecznym. A mam dopiero 24 lata :(. Do kitu.

Pozdrawiam Wszystkich tych co mają tę męty :(
vercettivicecity1

Sortuj wg