FAGOFOBIA - lęk przed połykaniem, czy ktoś wyleczył się ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fagofobia- lęk przed połykaniem, czy ktoś wyleczył się ?

przez becia-1990 20 maja 2012, 19:08
Bardzo mnie pocieszyłaś, aż chce już iść do lekarza i zacząć leczenie :) bałam się właśnie tylko tego żebym nie przestała być sobą jak po anafranilu ;) teraz tylko muszę poszukać jakiegoś innego psychiatry bo ten u którego byłam ostatnio to jakaś tragedia dał anafranil i tekst do mnie: podjadaj sobie widzimy się za 3 tygodnie i ma być 2 kg więcej :| widać, że nie zrozumiał mojego problemu. Wiem, że już nudzę i może to być denerwujące ale chciałam jeszcze zapytać jak Ty połykasz te tabletki?!:) Można je rozkruszyć ?

przez karolin-a1 20 maja 2012, 20:17
tak rozkruszam i pije ze soczkiem :) też miałam jazdy z kilkoma psychiatrami - trzeba szukać takiego który nie będzie bagatelizował choroby , ja się spotkałam niestety z wyśmiewaniem i głupimi tekstami zanim dotarłam do kobietki która zaczęła mnie leczyć.

przez pixi107 22 maja 2012, 22:02
Ja to sobie chyba strzelę w łeb. Jak już się robi dobrze to trwa to max 2 tygodnie. Potem koszmar od nowa. Lekarze mówią, że może jestem na coś chora, i że to niebezpieczne, ale nie wiedzą na co. A inni że to nerwica. Szlag mnie trafi. Siedzę i własnej śliny nie mogę przełknąć. Nienawidzę tego wszytskiego.
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez karolin-a1 23 maja 2012, 19:43
jak nie wiedzą co to ja mogą stwierdzić , że niebezpieczne. Niebezpieczne jest niejedzenie. U mnie też nie wyskoczyło to od razu, jakiś rok raz się pojawiało raz znikało by potem dowalić jeszcze mocniej

przez pixi107 23 maja 2012, 23:15
Nie wiem ja już mam dość. Nie mam po prostu siły przełknąc. Staje mi wszystko w gardle. Do tego boli mnie non stop szyja. Koszmar, a lekarze twierdzą, że nic w tej szyi nie ma.

przez karolin-a1 26 maja 2012, 15:53
będzie dobrze, głowa do góry ....

-- 26 maja 2012, 22:31 --

ten lęk mija

przez pixi107 27 maja 2012, 14:45
Racja. Mija na 2 tygodnie, a potem powraca na kolejne dwa. Wcozraj miałam wesele siostry i nie zjadłam ani grama...masakra. Poszłam spać i płakać, bo nie mogłam znieść tego wszytskiego...

przez karolin-a1 27 maja 2012, 19:13
a przyjmujesz jakieś leki?

-- 27 maja 2012, 19:21 --

też się już trochę z tym męczę ale wiem , że to zaburzenie przechodzi , rozmawiałam z kilkoma osobami które przez to przechodziły i mówiły że im przeszło, a póki co trzeba łykać tabsy żeby nie było tak trudno. u mnie wczoraj minęło 3 tyg jak zaczęłam brać cipramil i już jem.... nie wiem jak ten lek działa ale działa. Wiem przez co przechodzisz bo też tak miałam.

przez pixi107 28 maja 2012, 00:06
Karolino nie biorę żadnych leków, bo Setaloft powodował kurcze kręgosłupa szyjnego i umierałam z bólu. Właśnie siedzę i nawet śliny nie mogę łykać a wcale się nie denerwuję :/ mam sucho w buzi eh. Poproszę neurologa o ten Citabax, bo mnie szlag trafia. A nie myślałaś, że to może jednak jakieś chorobowe jest? Bo mi się ciągle wydaje, że może mam coś z jamą ustną ;/ niby robili mi gastroskopię i nic nie wyszło, ale teraz ciągle mi się odbija pustką lub jakąś flegmą i nie mogę łykać, choć mama twierdzi, że to pewnie bekanie na tle nerwowym (łykam powietrze więc jakoś to musi uchodzić). Próbuję walczyć od lutego bez leków, ale nie daję rady. A masz jakieś leki typu Afobam? Bo mi on absolutnie nie pomaga na przełykanie, wręcz pogarsza!!!

przez karolin-a1 28 maja 2012, 07:51
Pewnie, że myślałam ale dawno dawno temu z początku jak zaczęłam chorować to doszukiwałam się wszystkiego. 2 x gastroskopia, wizyty u laryngologów, tomografia, zrobiłam wszystkie badania , wg wyników jestem okazem zdrowia . Po czym wycieńczona trafiłam do psychiatry dostałam leki i mi pomogły tak więc to samo mówi za siebie. Też mi się odbijało, flegmy też mam sporo w przełyku ale to się bierze od nie jedzenia niestety. Nie myśl o tym zaburzeniu w ten sposób że to jest problem sam w sobie, niestety nerwica objawia się w najdziwniejszy sposób, my nie możemy jeść , ktoś inny będzie miał zupełnie inny problem typu lęk przed wychodzeniem z domu albo palpitacje serducha. Leki z grupy SSRI są pod tym kątem fajne że zmniejszą ci lęk ale zarazem poprawi ci się samopoczucie. Ja mam już za sobą psychoterapię która wcale mi nie pomogła. Pomagają akurat mi tylko leki. Nie przyjmowałam nigdy Afobamu ale pamiętam zanim trafiłam do psychiatry przepisał mi go neurolog, ale jak zobaczyłam ile to skutków ubocznych dałam sobie spokój, tym bardziej że ten lek można stosować doraźnie a w leczeniu naszych zaburzeń potrzebny jest lek który przede wszystkim nie uzależnia. Kiedyś psychiatra zapisał mi relanium wciskając mi kit że mi to pomoże, uzależniłam i nie życzę nikomu przechodzenia odstawienia tego leku. Całe szczęście w porę zmieniłam lekarza bo bym się przekręciła.

przez martusia3117 28 maja 2012, 17:02
Hej wszystkim. Jeśli ktoś chce ze mną o tym porozmawiać, to podaje numer GG: 42926809.
Pozdrawiam. :).

przez becia-1990 04 cze 2012, 16:23
Już niedługo wizyta u lekarza mam nadzieję, że dostane leki i wszystko zacznie wracać do normy ;) Po poście Karoliny, w którym pisze, że zna osoby, które z tego wyszły jestem mega pozytywnie nastawiona ! Takie słowa dużo znaczą ! :D Trzymajcie kciuki i zdrowiejmy !! To jest najważniejsze!!

przez zjebnerwicowy 05 cze 2012, 23:37
Ja się z tym borykałem od połowy marca, problem się pojawił, jak (prawdopodobne) w okolicach świąt Wielkiej Nocy dostałem zapalenia gardła/krtani/whatever co wiązało się z przejściową (lekką w sumie) dysfagią. Skutkiem tego było wytworzenie się nawyku, który objawiał się w pewnych sytuacjach podczas jedzenia związanych ze śliną. I też tak sobie raz występował, raz nie, korelacja sprężona z pogodą.

Parę dni temu wreszcie to przełamałem, problemu już nie ma. Troszkę silnej woli, tyle wystarczy.
Moja walka. Z nerwicą. Nie uznaję kompromisu. Na polu bitwy w starciu o czystość mojego umysłu może zwyciężyć tylko jedna strona, druga musi zostać całkowicie zmiażdżona. Wiem, że wygram. Absolutne unicestwienie nerwicy, oto cel do którego dążę:

http://www.youtube.com/watch?v=6qG1sZhO74A

przez becia-1990 06 cze 2012, 21:26
W jaki sposób tego dokonałeś? Bo ja tłumaczę sobie, że mój przełyk jest normalny jak u wszystkich i wiem, że to siedzi tylko w mojej głowie a nie moge tego przełamać :(

Sortuj wg