FAGOFOBIA - lęk przed połykaniem, czy ktoś wyleczył się ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fagofobia- lęk przed połykaniem, czy ktoś wyleczył się ?

przez becia-1990 06 maja 2012, 21:07
Widzę, że temat odżył. Mówisz, że warto cipramil zażywać? Jak pisałam już wyzej wzielam jedna tabletke anafranilu dawka 25 i wymiotowałam, dostałam drgawek, tachykardia... a na drugi dzień czułam sie gorzej niz na kacu !!! i powiedziałam nigdy więcej !!! Co moglibyscie polecic? Myslicie ze da sie jakos zapanowac nad ta choroba? ze jest jakis złoty srodek na który nie udało nam sie jeszcze trafić ? Dzisiaj miałam takiego doła, z powodu tego mojego połykania, że szok. Chciałabym być normalna mam juz dosyc wymyslania wymowek w towarzystwie dlaczego nie chce sie napic, czy zjesc :( Mam ochote powiedziec bardzo chetnie bym zjadla kielbase z grilla i wypila kufel piwa ale ku#wa nie moge ;(

przez pixi107 07 maja 2012, 10:19
Ja mam nawet problem ze śliną. Aż mnie boli wszystko, całe ciało... Totalna pomyłka to głupie zycie ;(
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

przez karolin-a1 07 maja 2012, 22:32
becia-1990 - ja też dostałam anafranil i miałam po nim loty - ale dostałam go jako lek dodatkowy kiedy miałam fazę ostrą - lekarz natychmiast mi go odstawił. Jeśli nie chcecie gubić na wadzę to ja np wspomagam się Nutridrinkami - nie umieram z głodu -
Etap niemożności przełykania śliny mam już za sobą - ale trwał u mnie bardzo długo - niestety ta nerwica doprowadziła mnie do tego, że teraz obawiam się jeść choć mój przełyk działa jak należy - przez te huśtawki niedożywienia niestety dostał po dupsku mój żołądek. Ja również mam wykonane milion badan i jestem okazem zdrowia.
Jak brałam cipramil było lżej nawet do tego stopnia że byłam w stanie połykać tabletki a teraz jak mam okruszek czegokolwiek na końcu języka to muszę go pogryżć. Właśnie wróciłam do przyjmowania cipramilu, nie chcę się dłużej męczyć - trochę to potrwa zanim zacznie działać ale z nim jest o wiele łatwiej.

ps. kiedyś miałam również problem z przełykaniem płynów - dzisiaj już tego nie mam, swobodnie pije, samo ustąpiło.
. ta choroba mnie tak pozamiatała że z 55kg spadłam na 38kg - a dzisiaj mam nieco powyżej 47kg i walczę o kolejne kilogramy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pixi107 08 maja 2012, 01:21
Nieźle... Zapytam lekarza o Cipramil, ale widzę, że jest strasznie drogi. A masz może taki objaw jak odbijanie? Uporczywe? Dość bolesne? Refluksu nie mam, czasem mam zgagę. Lekarze mówią, że zatrzymuje mi się powietrze w przełyku, bo łykam powietrze w trakcie prób jedzenia.

przez karolin-a1 09 maja 2012, 17:18
tak, odbija się bo podczas jedzenia jest się spiętym i połyka się powietrze. Teraz już mniej ale na początku odbijało mi się bardzo mocno

przez pixi107 09 maja 2012, 19:56
Okropne to jest. Aż oskrzela wariują i się ciężko oddycha. Zastanawiam się czemu spotkał nas taki los i cierpimy na takie paskudztwo...

przez karolin-a1 09 maja 2012, 22:37
oj ja wiem skąd u mnie się wzięła, całe lata się na to składają. życie w stresie, problemy. ech... a choroba się pojawiła jak adrenalina spadła i skończyły się problemy

przez pixi107 12 maja 2012, 11:22
Ja nie wiem skąd to paskudztwo u mnie. Może przez lęk przed uduszeniem.

przez becia-1990 12 maja 2012, 15:07
karolin-a1 dziękuje za odpowiedź :* ja waze 43 kg a wzrostu mam 158 cm a waga nie chce ruszyc w góre :( ja mam problem nawet z płynami :( musze sie przejsc chyba po ten cipramil, chociaz bardzo nie lubie tych wizyt, czuje ze wszyscy na mnie patrza i mysla ze jestem nienormalna ze mam takie problemy :( ale skoro Tobie pomagał to moze na mnie tez zadziała, bo anafranilu nie wezme juz nigdy !!! I dokładnie to wszystko życie w stresie i ciągłe nerwy... ehhh... ale co zrobić nie zmienię swojego usposobienia..

przez karolin-a1 12 maja 2012, 22:31
idź jak najszybciej po leki - na początku będziesz czuła się nie najlepiej ale nie przerywaj leczenia, poprawa nastąpi po dwóch tygodniach a w tak zwanym międzyczasie jeśli możesz dużo odpoczywaj, skutki uboczne leków srri przechodzą po około 2 tygodniach. U mnie się objawia kompletnym brakiem apetytu , bólem głowy , trochę sennością ale idzie wytrzymać - potem jest już tylko lepiej. prawie normalnie :) Ja właśnie znowu zaczynam przygodę z ssri ale wiem że bez tego nie dam rady....

przez becia-1990 16 maja 2012, 20:53
Dziękuje za te słowa :) trochę obawiam się leków po tym co przeżyłam z anafranilem ... ehhh A powiedz mi kiedy zazywasz te leki to potrafisz normalnie polykac, nie masz juz problemu czy jest on mniejszy? Kurcze tak bardzo chciałabym tego doświadczyć :(
Aha i jeśli moge zapytać przy wadze 47 kg ile masz wzrostu?:) i jaka dawke cipramilu przyjmujesz?:)

przez karolin-a1 18 maja 2012, 14:31
Hej.

Nie napiszę ci że całkowicie przechodzi bo nie przechodzi po lekach ssri ale jest zdecydowanie łatwiej, spokojniej, napiszę ci tak - leki stłumią wszystkie objawy somatyczne czyli ściskanie w gardle, itp itd ale nie spowodują że przestaniesz o tym myśleć - strach u mnie pozostał ale ze strachem łatwiej sobie poradzić niż z lękiem. i Ważna rzecz aby nie przerywać leczenia. Nie masz się czego bać, ja po anafranilu też miałam loty :) a cipramil hmm jest ok, ma skutki uboczne ale one przejdą , ja teraz właśnie jestem drugi tydz na tych lekach znowu i właśnie mijają mi skutki uboczne , samego działania leku jeszcze nie czuje ale to chyba jeszcze za wcześnie, większą poprawę zauważyłam jak miałam fazę ostrą - w sumie to jak pisałam wcześniej byłam już tylko na kroplówkach. Ja żałuje że wcześniej nie dostałam tych leków, żaden z 5 psychiatrów nie przepisał mi leków z tej grupy i niestety ta choroba ma to do siebie że się rozwija, a można ją było zahamować, a wyobraźnia robi swoje i nawet jak nie czułam dawnego ściskania w gardle bałam się coś połknąć.
Odnośnie wzrostu to mam 165cm.

-- 18 maja 2012, 14:37 --

Ps. kiedy lek już zaczął działać to zaczęłam jeść powolutku rzeczy bardziej miękkie typu jajecznica, serek biały, ziemniaczki z sosem, i potem stopniowo jadłam coraz więcej, może nie wszystko ale jadłam sobie chipsy, płatki kukurydziane, chlebek z jakimś pasztetem, zupki niemalże wszystkie, ale do samego konca miałam opory przed suchymi mięsami i twardymi owocami

-- 18 maja 2012, 14:50 --

jakby co to to mój numer gg 8957811

przez becia-1990 18 maja 2012, 19:14
Ogromnie Ci dziękuję za te informacje :) nawet nie wyobrażasz sobie ile dla mnie znaczy rozmowa z kimś kto rozumie to co przeżywam.. Ja jeszcze póki co nie mam "ostrej fazy" bo zjadam posiłki co prawda są to małe ilości i jedzone w meeeeeega długim czasie ale zawsze to cos.... ;) moim marzeniem jest wyjść gdzieś z moim narzeczonym i zjeść pizze wypić piwko, ale nie wiem czy kiedykolwiek tego doczekam.. Musze w najblizsszym czasie wybrac sie do lekarza ale nie wiem od kiedy zaczne przyjmowac leki, bo poki co odbywam staż w innym mieście i muszę dojezdzać tam samochodem bo innego wyjscia nie ma, a ztego co wiem to po tych lekach nie bardzo mozna prowadzic :( ehhh jestem przyblokowana z wszystkich stron ... Chcialabym juz zaczac przyjmowac leki i żyć normalnie o ile to możliwe... I być normalna w dniu ślubu, żeby był to mój najszczesliwszy dzien w zyciu, a nie tylko dzien, w którym pot mnie bedzie oblewał przed publicznym zjedzeniem czegos.. :(
A powiedz mi jeszcze czy te leki bardzo otępiają? Masz czasem poczucie odrealnienia?

przez karolin-a1 20 maja 2012, 15:03
tylko na samym początku czujesz się trochę rozbita a potem już całkiem normalnie, te leki mają to do siebie, że nie ogłupiają a z tego co wiem cipramil jest w ogóle zalecany dla osób które są młode, uczą się pracują itp itd bo nie wpływają na myślenie. Mi już dzisiaj minęły dwa tyg i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych... tylko początki są takie trudne ale bez przesady nie jest to jakiś odlot tak jak po anafranilu :) bez obaw - :)

-- 20 maja 2012, 15:07 --

ps ja podczas przyjmowania tego leku normalnie jeżdżę samochodem do pracy - nie ma przeciwwskazań do kierowaniem pojazdem.
dobra rada - nie zwlekaj z leczeniem bo wiem że im dłużej to trwa tym trudniej z tego wyjść. Ja codziennie żałuje ze nie dostałam tych leków wczesniej. Też na początku jadłam ale z każdym dniem coraz mniej coraz mniej aż w końcu przestałam jeść i pić i o mały włos się nie przekręciłam

Sortuj wg