Nerwica a odżywianie, dieta, tycie, odchudzanie itp

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Odżywianie...

przez Abrahams 11 paź 2007, 09:18
Mógłby ktoś jakis dobry czlowiek...podac jakis jadlospis na 7 dni w tygodniu
I najlepiej zeby to bylo dla osoby lekkon znerwicowanej ...
Pozywienie i co najlepiej pic soki, mleko, herbate (ja herbate pije ze 5 razy dziennie )
Najlepiej jakby to byly godziny kiedy najlepiej jesc i co jaki czas i skladniki produkty jak przyrzadcic...Chce zaczac sobie sam gotowac ..matka mnie olewa pod tym wzgledem ...raz jest obiad o 12 a raz o 17
reasumujac chce zeby to wygladalo o tak:
Śniadanie:godz 7
Chleb posmarowany miodem + szklanka mleka
Obiad: godz 13
Ziemniaki+schabowy+cos tam
Podwieczorek:17
.....
Kolacja 20 i tak na 7 dni
mam 184 cm wzrostu 90 kg wagi jadam nie regularnie, i wydaje mi sie ze jednorazowo za duzo jem, az nie moge chodzic...wazne zebyscie podali godziny i jak przyrzadzic dana potrawe skladniki ile jajek czy czegos tam
Abrahams

przez Jovita 11 paź 2007, 16:42
po pierwsze to nie mozna napisac jakies diety ktora masz jesc dokladnie tak jak bedzie napisane!
posilkow powinnas zjesc 4-5 na dzien w malych ilosciach co 2-3 godz , takie regularne jedzenie w malych ikosciach podkreci twoj metabolizm!
powinnas pic duzo niegazowanej wody i herbaty zielonej do tego mozesz kupowac jakies ziolka np melisa czy inne !!
w kazdym posilku powinny sie znajdowac weglowodany , tluszcze i bialka!!
Nie jedz fast foodow i slodyczy bo to tak na prawde nie pomaga osobom znerwicowanym, powinnas jadac duzo owocow i warzyw oraz zamiast smarzyc mozesz gotowac np kurczaka ! unikaj zlego tluszczu zwierzecego , wybieraj tylko tluszcz roslinny i z ryb - np makrele ,lososie , oliwa z oliwek! podjadaj duzo suszonych owocow i rano na sniadanie zjadaj najlepiej platki owsiane (pomaga twojemu mozgowi) lub kukurydziane . Ostatni posilek jedz 2-3 godz przed snem i niech to bedzie tylko posilek z bialka (nie odlozy ci sie tluszcz) np serek wiejski,ser bialy lub makrela albo tunczyk.
Bierz magnez z potasem i pamietaj jedz duzo miesa (zamiast smazyc gotuj) bo w miesie znajduje sie wiele wit z grupy B , ktore pomagaja osobom w depresji i nerwicy!Jedz banany i gorzka czekolade oraz uprawiaj sport- to wszystko wzmaga produkcje endorfin co poprawi ci humor!bierz wit C-pomaga w depresji , lub jedz duzo owocow ktore zawieraja wit C
To na tyle , tak ogolnikowo ci napisalam ;)
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Abrahams 11 paź 2007, 16:53
Po pierwsze czemu piszesz do mnie jak do kobiet skoro nia nie jestem. Po drugie chce taki wlasnie plan na 7 dni zeby juz sobie nie zaprzatac tak przyziemna sprawa jak co mam zjesc i kiedy.
Moze ktos jeszcze pomoze innym uzytkownikom tez by sie to przydalo mozecie kazdy jeden dzien wpisywac
Abrahams

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jovita 11 paź 2007, 17:39
sory abrahams przeoczylo mi sie!!!!

a co do posilkow to nie powinno sie jesc wedlug ulozonego grafiku! ale jak chcesz , ja juz dalam ci rady!
ExModerator

przez myselw 12 paź 2007, 00:25
jovitka sog dla Ciebie bardzo ladnie napisalas..:)

Abrahams
diety zbytnio nie da sie ulozyc ..bo to zalezy na co Cie stac i czy mozesz sam sobie kupywac all..
ale pare porad-pij dzienie 1-2 litry plynow...
zmien chleb na razowy najlepiej ze slonecznikiem(badz bez)
jedz tabliczke czekolady:)serio;p
na kolacjie jedz jogurt naturalny :)
na obiad to co sobie sam zamazysz najlepiej jedz kurczaka (unikaj swinki chociaz od czasu do czasu)
staraj sie jesc egularnie co 2-3 h w malych ilosciach
jedz ryz,kasze,ziemniaki na zmiane
unikaj tlustych potraw i nadmiaru cukrow..;p
jedz duzo ryb,kurczakow i przedewszytkim multum warzyw i owocow;p

przez Abrahams 12 paź 2007, 08:48
no prosze was czy nikt nie umie ulozyc normalnego planu ..ja juz mam dosc zodziennie jesc ziemniaki ze schabowym z domieszka keeczupu :) napiszcie godziny i po jednym dniu narazie moze tak bedzie lepiej albo napiszcie co jedliscie dzisiejszego dnia i tak przez kolejne 6 :)
Abrahams

przez Jovita 13 paź 2007, 18:47
ok ja ci napisze ale pozniej sam sobie radz bo nie mozna jesc wedlug grafiku!!!!

1 posilek : platki owsiane na mleku (lub kukurydziane) + banan(lub inny owoc) + zielona herbata

2 posilek : tunczyk z wody + kanapki z chlebem razowym + pomidor (lub ine warzywa)

3 posilek : obiad czyli jakas zupa lub piers + ryz+ zielona herbata

4posilek : ryba , np makrela + warzywa (albo jakas salatka)

5 posilek (przed snem 2h) : pol kostki sera bialego + miod
ExModerator

przez Sorrow 17 paź 2007, 19:43
Udało mi się wyeliminować słodycze z diety :smile: . Teraz nawet jak widzę słodycze, to nie czuję chęci zjedzenia ich tylko widzę je jako produkty nie-spożywcze.

dieta a nerwica

przez KAYUNIA 30 paź 2007, 22:38
wiecie co zastanawiam sie tak czasem czy sposob odzywiania wplywa na nasze samopoczucie, tzn. na pewno wplywa, o czym trabia wszedzie w mediach, ale konkretnie to mam na mysli czy poprzez jedzenie albo nie jedzenie czegos mozna zlagodzic objawy nerwicy? np jaki wplyw na nasz uklad nerwowy maja tluszcze, cukry weglowodany itp.?czy wegetarianie (czyli i ja tez) cierpia mniej niz inni (ponoc jedzac miesa jestesmy narazeni na wchloniecie hormonow agresji jakie zwierze wydziela podczas zazynania) . wiem ze to brzmi dziwnie ale czasem napadaja mnie takie mysli. czego sie nie zrobi zeby tylko znalezc jakas mala odpowiedz, haczyk na zwaleczenie tego swinstwa.dajcie znac jasli tez was to interesuje.

przez .Tomek 01 lis 2007, 19:16
dżejem napisał(a):a nerwica jest spowodowana problemami emocjonalnymi i basta

Otóż to :) zrozumieć mogę jeszcze, że na depresje dieta może wpłynąć ale na nerwicę? nie bardzo mi się widzi. :)
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

antydepresanty a waga

przez too_sensitive 29 sty 2008, 04:11
Biore effexor xr (co odpowiada polskiemu effectinowi) od blisko roku. Na poczztku brania lekow wszytko bylo w porzadku,apetyt jak zawsze ,nigdy nie musialam liczyc kalorii.Od jakis dwoch miesiecy zauwazylam ze tyje i na dodatek ciezko mi tej nadwyzki sie pozbyc.Jak to wyglada u WAs.Tyjecie czy chudniecie? Jak z apetytem?

przez daniel_chicago 29 sty 2008, 06:38
z tego co wyczytałem to na ogół po SNRI się nie tyje, ale wiadomo że każdy lek może mieć 100 różnych skutków ubocznych, jednym z nich może być zwiększony apetyt. Ja po lekach SSRI przytyłem ale specjalne jadłem więcej, nie wiem czy miałem zwiększony apetyt.
trzeba przetrwać zimę żeby móc poczuć wiosnę...

przez Bad Girl 29 sty 2008, 10:30
przy lekach z grupy SSRI miałam straszny jadłowstręt. schudłam niemiłosiernie co wcale mnie nie cieszyło. kiedy przeszłam na efectin zaczęłam stopniowo coraz więcej jeść (ale nie do przesady). możliwe że można troszke przytyć. ale chyba nie aż tak bardzo.
proponuje codzienne ćwiczenia :)
ja dzięki temu panuje nad swoją wagą.

przez eva79 29 sty 2008, 11:34
ja po efectinie na poczatku troszke schudłam a teraz juz wszystko wróciło do normy.Waze 53 kg przy 167 cm

Sortuj wg