Nerwica a odżywianie, dieta, tycie, odchudzanie itp

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez agapla 10 wrz 2007, 12:34
a jak z cukrem słodzisz? bo ja nie mogę z niego zrezygnować :cry:

przez Jaśkowa 10 wrz 2007, 13:22
ja się przerzuciłam na słodzik
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez Marina82 10 wrz 2007, 23:26
Na śniadanie polecam wypić szklankę słodzonego napoju, chodzi mi o herbatę lub kakao(tak robiłam w pierwszym tygodniu). Doda energi i zaspokoi zapotrzebowanie organizmu na cukier. Inaczej będziesz cały dzień myśleć o słodkościach. Do tego kanapka(bułka grahamka, masło, dużo sałaty, 2 plastry wędliny i pomidor) i kosteczka gorzkiej czekolady.
Potem woda niegazowana, aż uszami zacznie wychodzić :evil: a następnie obiad-połowa tego co zwykle :D
W razie sytuacji awaryjnej WODA NIEGAZOWANA;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jovita 11 wrz 2007, 15:24
z pzrytyciem jest mniej problemu niz ze schudnieciem !
chce tylko podkreslic pare bledow: ostatni posilek powinien byc bialkow 2-3godz przed spaniem, a nie o godz 16 czy 17 !
druga sprawa wiecej posilkow w malych ilosciach!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Tornado 11 wrz 2007, 15:39
Jovita napisał(a):z przytyciem jest mniej problemu niz ze schudnieciem !

U mnie niestety jest na odwrót - chudne bardzo szybko, a żeby przytyć - z tym czasami mam problem. Jeśli nawet uda mi sie przytyć parę kilo w ciągu 3 tygodni - w tydzień potrafię wszystko stracić...
Zawsze mnie bawi ta sytuacja - większość kobiet chce schudnąć - i nie może - a je chciałabym przytyć...
Na szczęście w tych wszystkich wachaniach mojej wagi udaje mi się mimo wszystko mieścić zawsze w wyznaczonych przez siebie granicach, więc nie przejmuję się tą wagą zbytnio. Problem sie tylko zaczyna, gdy tracę apetyt (wszystkie ciuchy sa wtedy dla mnie za duże), ale od jekiegoś czasu mam narazie z tym spokój :smile:
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

przez Jovita 11 wrz 2007, 16:00
mysle ze jednak sie z toba nie zgodze nadal , poniewaz sama mam problem z przytyciem i bardzo szybko chudne i ciezko mi przybrac na wadze ale jesli bede chciala to przytyje po pierwsze zaczne jesc , po drugie istnieje wiele specyfikow aby poprawc apetyt !!!! w dodatku tluszczyk bardzo szybko sieprzybiera natomiast dwukrotnie dluzej go zrzucamy!! a czy chodzi o to ze nie masz apetytu , czy mimo ze jjesz nie mozesz przytyc?
ExModerator

przez Nevada 11 wrz 2007, 16:12
Jovita napisał(a):z pzrytyciem jest mniej problemu niz ze schudnieciem !

:roll: do końca bym się z tym nie zgodziła. ja w nerwicy nie umiem przytyć, cokolwiek zjem, od razu wydalam i wymiotuję. Naprawdę bym chciała przytyć, ale ważę coraz mniej niezależnie od tego ile zjem.
nie pomagam na pw.
nie pomagam w ogóle.

przez Tornado 11 wrz 2007, 17:10
...apetyt mam - mimo że jem - trudno mi przytyć...
/choć akurat ostatnio jadłam dość mało - ale to już inna historia/
mam tak już w sumie od kilku lat - miesiąc pracy nad nabraniem wagi i tydzień stresu na jej stracenie :smile:
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

przez Jovita 11 wrz 2007, 18:02
rozumie , w chorobie jest ciezko przytyc tym bardziej przy nerwicy ale mi chodzi o ludzi zdrowych !! \ale podkreslam ja mam nerwice i depresje a mimo to jesli bym chciala to bym przytyla mimo ze szybko wszystkie kilogramy trace ale sa sposoby na przytycie no ale niestety najpierw trzeba wyleczyc dusze potem brac sie za jakakolwiek prace nad cialem.
ExModerator

przez Marina82 11 wrz 2007, 23:30
Jovita napisał(a):najpierw trzeba wyleczyc dusze potem brac sie za jakakolwiek prace nad cialem.

Nie mogę się z tym zgodzić. Trzeba leczyć jedno i drugie jednocześnie. Problemy mają to do siebie, że się nawarstwiają. Czekając możemy pogorszyć sytuację.
Co do diety to dzięki za wskazówki. Na razie nie powinnam niczego zmieniać, bo mój organizm zaakceptował sposób żywienia jaki mu zaserwowałam i wprowadzanie czegoś nowego zaburzy cały proces odchudzania. Będę musiała zaczynać od nowa. Ale to nie znaczy,że kiedyś nie skorzystam z rad:smile:

przez Jovita 11 wrz 2007, 23:38
Marinko prosze bardzo, u mnie czekam az wyleczy sie dusza bo bez tego nici z leczenia ciala!
ExModerator

przez ika 12 wrz 2007, 07:01
:( u mnie to samo...Wyglądam dokładnie jak mop-0 biustu.0 seksowności,nawet jak prubuję jeść to idzie mi to z mozołem-dla mnie jedzenie mogło by nie istnieć.Kiedyś lekarka przepisała mi jakies leki 100% na apetyt..Jakie było jej zdziwienie,gdy ja po nich spokojnie sobie egzystowałam,zamiast latać co 1 min do lodówki.Ale cóż nawet jak uda mi się przytyć 2 kg,zrzucę je w 3 dni,siedząc w toalecie-widocznie już na tym świecie jest,że muszą być grubaski i mopy-Z tym ,że grubaski mają chociaż w sobie troszkę seksapilu-pytanie co w sobie mają ,,deski do prasowania''????? :(
ika

przez Jaśkowa 12 wrz 2007, 12:09
ika wiesz nigdy do końca nie jesteśmy z siebie zadowoleni mi do deski do prasowania daleko w związku z tym pół młodości spędziłam na bandażowaniu swojego biustu bandażem elastycznym bo mam cyce jak donice i nikt mi nie powie, że to jest fajne dodatkowo po urodzeniu dziecka zrobiły się jakieś rozlazłe i jeszcze większe, z zazdrością patrzę na śliczne biustonosze w rozmiarze A lub B bo na mojej to raczej dwa berety i gumka potrzebna jest :roll: do tego mam kręcone włosy, Boże ileż to ja się ich żelazkiem przez gazetę na prasowałam a one i tak przy pierwszym powiewie wilgotnego powietrza skręcały się niemiłosiernie i wyglądałam jakby piorun w szczypiorek pinkolną :twisted:, moja młodsza siostra też ma kręcone włosy i spory biust ale ona ma w sobie jakąś przebojowość, której mnie zawsze brakowało, ja wiecznie się odchudzałam w nadziei, ze schudnie mi biust niestety nic z tych rzeczy wyglądałam jak patyk z dwoma piłkami plażowymi z przodu :twisted:
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez Jovita 12 wrz 2007, 15:32
ika , mam ten sam problem jestem szczupla i nie mam biustu ale przekonalam sie ze to nie jest najwazniejsze , jesli masz w sobie to cos to biust sie nie liczy!!! chyba ze zle sie czujesz z powodu kompleksu jaki masz!!
ExModerator

Sortuj wg