Majka

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Majka

przez Majka26 02 kwi 2009, 16:55
Witam
na nerwice lekowa somatyczna choruje od 3 lat,lecze sie od ok 2.5 roku.
Moj pierwszy lek Afobam-bralam go tylko 2 tygodnie dostalam go od neurologa,gdy poszlam do psychiatry kazala mi go odstawic poniewaz uzalerznia,dala Pramolan.
Moje objawy to;
zawroty glowy
bole glowy
podniesiona temperatura
bol w klatce piersiowej
palenie(pieczenie)klatki piersiowej
bole w okolicy serca
bole plecow
uczucie omdlenia
brak sily
sennosc
apatia
trzesiawki od srodka
niechec do czegokolwiek
mdlosci
leki(nie wiadomo przed czym)
itp
Jest mi z tym ciezko zyc,chociarz objawy lekko ustapily to jednak sa,chcialabym juz wyzdrowiec-ale sie nie da.
od pol roku do pramolanu dolaczyl paromerc.
Caly czas tyje po tych lekach a boje sie brac inne.Chcialabym schudnac,wyzdrowiec juz-czasami mnie to juz przerasta,czuje sie nikomu nie potrzebna,bo wcale nie mam sily.Pozdrawiam

Re: Majka

przez majestic21 03 kwi 2009, 18:46
Musisz mieć siłę, nie wolno Ci tak mówić, natomiast wiem jak to wyglada, bo sam to
przeżywam na co dzień. Majka napiszę Ci tak: moimi najlepszymi kolegami sa teraz
lekarz-kardiolog, lekarz-neurolog, lekarz-gastrolog i oczywiście lekarz pierwszego kontaktu.
Mam te same objawy co TY: pieczenie w klatce, kłucie w okolicy serca, sztywnienie lewej stopy i lewej dłoni(2-3 palce), fala goraca po plecach, ból kolan, i rozżarzone nogi, lęk na okragło, przed wszystkim spowodowany bólami w klatce piersiowej, wmawiam sobie co rusz nowa chorobę, wszystkie badania mam zrobione a robię je co 3 miesiace, sic!!!! W pracy maja mnie za idiotę, nie chodzę na L-4 więc biorę urlop jak się źle poczuję i natychmiast pędzę
do lekarza. Samopoczucie mam w miarę, lubię się śmiać, niestety czasem tak się czuję czasami że nawet na smiech nie mam ochoty. Tachykardia to moja "koleżanka", ciśnienie mi skacze, na szczęście nieznacznie, do 150/90 max. Poty, panika, chyba ze 100 razy już dzwoniłem na pogotowie ratunkowe, pani dyspozytorka jak mnie słyszy (jest w porzadku) uspokaja mnie, bo przecież sa gorsze przypadki. Majka jesteś pewno młoda, tak wywnioskowałem ale jeśli masz ochotę to napisz na gg, 10190781, chętnie podpowiem co nie co. Pozdrawiam i nie załamuj się.
Akurat chodzę pierwszy raz do psychoterapeutki, może ona pomoże, bo na razie tylko lekarstwa jakoś pozwalaja egzystować. Pozdrawiam.
Majestic21

przez Majka26 03 kwi 2009, 20:39
Witaj
niestety nie taka mloda,mam 26 lat i od 3 lat zmagam sie z nerwica,czasami lapie dola a czasami jestem zla ze tak sie czuje,badania mialam robione w tamtym roku wiec nadszedl czas na powturke.
Boli mnie tez to(moze byc to smieszne)ze zapominam jak sie pisze slowa z o,u,ch,h to chyba przez tabletki bo przedtem nie mialam z tym problemow,ja po lekarzach jezdzilam 2 lata teraz wiem ze oni i tak nie potrafia mi pomoc jedynie na pogotowiu zastrzyk uspokajajacy strzelic i z powrotem do domu,a do szpitala mam ok 20 km,no chyba ze juz mnie tak pozadnie polozy to jade,zawsze w chwili bolu,zalamania mysle ze lekarze od tego sa by pomoc,i ze potrafia,no ale........zawsze pytanie,,,czy pani leczy sie u psychiatry?kiedy mowie ze tak to mowia niech pani poszuka leprzego.Moja psychiatra chociaz na kase chorych to jest mila,ale wizyta dopiero za 2 miesiace a ja bym chciala leki juz zmienic.Jestem zmeczona juz takim zyciem,ciagle brak mi sily,posprzatam 2 pokoje i juz musze odpoczywac bo podnosi mi sie goraczka-niewiem dlaczego!wiem ze jeszcze musze zyc-tylko jak dlugo z ta choroba??Dzieki za gg napewno napisze :smile: :smile:

[*EDIT*]

Ps ja tez uwielbiam sie smiac i to robie jak najczesciej ale czasami nie potrafie..... :cry:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez BF 19 kwi 2009, 19:03
Ja miałem chyba wszystkie objawy. Badania nie wykazały żadnej fizycznej dolegliwości. Trzeba walczyć.
bo spotkało mnie, czegom się lękał,
bałem się, a jednak to przyszło.
Hi 3,25
BF

przez Majka26 20 kwi 2009, 23:49
Witaj,tak wiem ze trzeba walczyc trzeba przescigac chorobe.Ostatnio czuje sie lepiej :D no ale jak dlugo-tego niewiem.Jak narazie ide do przodu,pozdrawiam

[Dodane po edycji:]

BF napisał(a):Ja miałem chyba wszystkie objawy. Badania nie wykazały żadnej fizycznej dolegliwości. Trzeba walczyć.

Miales???a teraz jak sie czujesz,przeszla ci choroba?wyzdrowiales?

Sortuj wg