Bicie serca, proszę o pomoc !!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Bicie serca, proszę o pomoc !!

przez streak 24 mar 2009, 20:46
Witam serdecznie !!
Obawiam się od jakiegoś czasu że mam nerwicę.

Wczoraj przydarzyło mi się pierwszy raz dziwna sytuacja.
Wieczorem kiedy kładłem sie spać, przez jakiś przez moment nie mogłem złapać powietrza, oraz miałem problem z przełykaniem.

Kiedy się położyłem spać, nagle zaczęło mi bardzo mocno bić serce i dopadł mnie lęk przed schizofrenią, że zaraz odpłynę, że stracę świadomość, że zrobię coś nie świadomie itp. Miałem tak przez parę chwil, a później uspokoiłem się pomyślałem nad innymi dobrymi rzeczami, zmieniłem pozycję leżenia i jakoś normalnie zasnąłem. Było to przykre wydarzenie. Ten lęk że zaraz odpłynę, że będzie musiała po mnie przyjechać karetka itp.
Dziś wstałem normalnie, tylko rozmyślałem co mi sie wczoraj stało i dlaczego.

Czasami jak się denerwuję i mam sytuacje stresujące to przez chwilę mi w uszach piszczy.

Żadnych głosów nie słyszę itp. Boje się tego.

Proszę o pomoc !!
Czy to jest nerwica ??

Re: Bicie serca, proszę o pomoc !!

przez megan8 24 mar 2009, 20:53
wydaje Mi się,żę nie.

przez streak 24 mar 2009, 20:56
To co to może być w takim razie ?? Proszę o odpowiedź !!

Mam świadomość tego, ale mam też czasami głupie myśli o zrobieniu komuś krzywdy chodź dobrze wiem że tak nie można.

Chodź nie wiem czy to wczoraj to był jakiś napad lęku itp..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez megan8 24 mar 2009, 20:58
o takim czymś jeszcze nie słyszałam,może inni Ci jeszcze odp. na te pytanie..

''Mam świadomość tego, ale mam też czasami głupie myśli o zrobieniu komuś krzywdy chodź dobrze wiem że tak nie można.''

pisałam kiedyś z takim chłopakiem mówił tak samo,że ma nerwice i mu się to powiększa do tego stopnia,że chce robić innej osobie krzywde być może to nerwica ;/

przez streak 24 mar 2009, 21:28
Ok, rozumiem ;-)

Może ktoś inny umie mi pomóc ?

przez Venus 24 mar 2009, 21:30
streak to może być nerwica. Lęk przez utratą świadomości, nagłe szybkie bicie serca i to uczucie chęci zrobienia komuś krzywdy, czyli właściwie tłumiona gdzieś agresja to książkowe objawy nerwicy. U mnie nerwica właśnie zaczęła się m.in. od ogromnej agresji-bałam się wtedy, że kogoś na ulicy poszarpię, pobiję itp. Teraz wiem, że była to tłumiona złość i lęk, no i objawiło się to w postaci nerwicy. :smile:
Bla bla bla...

przez streak 24 mar 2009, 21:32
Venus, i jak wyszłaś z tego ??

Ja się boje że ta choroba mi może przeszkodzić w normalnych czynnościach, jak jazda samochodem itp...

przez Venus 24 mar 2009, 21:35
streak napisał(a):Venus, i jak wyszłaś z tego ??

Ja się boje że ta choroba mi może przeszkodzić w normalnych czynnościach, jak jazda samochodem itp...

streak
nie wyszłam jeszcze, właściwie dopiero wychodzę, ale to dopiero początek moich zmagań z tym dziadostwem. Jestem w trakcie psychoterapii. Także ja Ci radzę iść jak najprędzej do psychologa (to przede wszystkim) i ewentualnie do psychiatry, bo niestety ten stan może się pogłębiać i faktycznie uniemożliwiać wręcz codzienne czynności. Także nie bój się, nie straszę tu, tylko uprzedzam. Zacznij od razu działać. Pozdrawiam :smile:
Bla bla bla...

przez streak 24 mar 2009, 21:43
oki pójdę.

Obecnie uczę się i chciałbym na wakacje pojechać zarobić sobie troche kasy..

Żeby to dziadostwo mi w tym nie przeszkodziło...

Jak Wy radzicie sobie z kierowaniem auta ??

przez harma 24 mar 2009, 21:52
Ja od kiedy biorę leki nie prowadzę. Czyli już ponad miesiąc. Jakoś nie ufam swojemu refleksowi. Może przesadzam, ale wolę przesadzać w tą stroną niż coś przeoczyć... ;) Biorę Seronil 30 mg/doba, i teraz schodze z xanaxu, od dzisiaj stosuje go zamiennie z depakine chrono 300. Właśnie łyknęłam depakine...i czekam na działanie ;)

przez matylda77 25 mar 2009, 00:17
ja samochod prowadze normalnie,lepiej czuje sie w aucie jak na spacerze :), nie biore jednak lekow...pozdrawiam

przez Roman Tyczny 25 mar 2009, 04:27
Według mojej opini to jest nerwica.Pozdrawiam!
UWAGA ! ! ! Nadmierne życie w stresie może spowodować nieprzewidywalne w skutkach konsekwencje, w razie przedawkowania; niezwłocznie skonsultuj się z psychiatrą lub z najbliższym psychoterapętą!

Sortuj wg