Nerwica a prawo jazdy (kontynuacja)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a prawo jazdy (kontynuacja)

przez capria 16 sty 2010, 22:07
Przepraszam że dopiero teraz odpisuję. Nerwicę mam podobno od kilku lat a brałam cital ale nie pomagał. Zaczęłam sama nad sobą pracować. Jadłam bardzo duże ilości magnezu i karmiłam się pozytywnymi myślami. Oczywiście kilka dni przed egzaminem okropnie ale to okropnie się "strachałam". Serce waliło jak oszalałe. Tuz przed samym egzaminem zjadłam 2 tableki aviomarinu ( nic innego nie miałam na uspokojenie ) Nie wiem czy zadziałało bardziej na ciało czy na umysł ale uspokoiłam się jako tako i podeszłam do egzaminu. Uśmiechałam się do pana egzaminatora, zagadywałam go miło a on miło odpowiadał. Potem sam mnie zaczął pytać o różne sprawy. Całą drogę gadałam jak najęta. Nie zrobiłam nawet najmniejszego błędu. Jednak oprócz umiejętności ważne jest tez nastawienie. Ja byłam przekonana, że zdam i ten egzamin to tylko formalność.
Denerwuje mnie gdy inni wmawiają, że jeśli ktoś ma nerwicę czy depresję to nie nadaje się za kierownicę. A właśnie , że trzeba próbować a potem mieć kolejną satysfakcję z życia. Ja byłam szczęśliwa, że wreszcie coś mi się w życiu udało. Uwielbiam jeździć i jestem wtedy taka radosna :mrgreen:
Trzymam kciuki za wszystkich zdających :mrgreen:
Czasem upadnę ale zawsze się podniosę

przez kasia081 18 sty 2010, 09:05
Capriaczyli w trakcie kursu i egzaminu nie zażywałaś żadnych leków?

przez capria 18 sty 2010, 13:34
Nie. tylko ten magnez. Trzęsłam się ogromnie nawet wtedy gdy chodziłam na kurs ale powtarzałam sobie, że uwielbiam jeździć i spełnie swoje marzenie.Podczas całego kursu nogi tak mi się trzęsły że nawet instruktor to widział. Ale cóż. Liczy sie efekt końcowy. Na egzamin poszłam sama- czego się zupełnie po sobie nie spodziewałam. Chciałam nawet nafaszerowac sie relanium ale doszłam do wniosku, że to i tak mi nie pomoże,nie zadziała. W ostatniej chwili połknęłam aviomarin ale czy pomógł? trudno powiedzieć. Po wszystkim śmiałam się z siebie bo ten egzamin w zasadzie to nie różnił się niczym od tego jak jeździłam na kursie. Po prostu wsiadłam i pojechałam. Jak człowiek sobie postanowi tak z całego serca że da radę to na pewno uda się przetrwać :-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia081 22 sty 2010, 16:04
no cóż Capria to tylko Ci pozazdrościc albo wcale nie masz dużej nerwicy.

przez capria 06 lut 2010, 18:52
Czasem wydaje mi się, że mam niewielką nerwicą ale czasem są takie dni, że np. gdy ide spać to stopy tak mi sie trzęsą i podskakują z nerwów że nie daje rady tego powstrzymać. Serce wali jak szalone i boli mnie chyba wszystko. Potem to ustaje. Gdy po raz pierwszy szłam na zajęcia to myślałam, że oszaleję z nerwów i ze strachu. Trwało to bardzo długo zanim sie przyzwyczaiłam do myśli, że muszę chodzic na ten kurs. Muszę bo chcę.

przez kasia081 10 lut 2010, 16:43
Capria Dawno zdawałaś ten egzamin? Jak Ci się jeżdzi dzisiaj?

przez capria 13 lut 2010, 18:13
pod koniec sierpnia. uwielbiam jeździć choc zawsze się denerwuje np. czy uda mi sie zaparkować tam gdzie chce. nie jeżdzę w godzinach szczytu. najbardziej lubie wieczorami. nie poddaje się. zdałam egzamin i mam prawo korzystać z drogi tak jak inni. tłumaczę sobie, że za kierownicą na pewno siedzi mnóstwo podobnych do mnie lub nawet gorszych kierowców. poza tym nie od razu rzym zbudowano. z każdym miesiącem jest lepiej

przez kasia081 19 lut 2010, 15:52
capria napisał(a):pod koniec sierpnia. uwielbiam jeździć choc zawsze się denerwuje np. czy uda mi sie zaparkować tam gdzie chce. nie jeżdzę w godzinach szczytu. najbardziej lubie wieczorami. nie poddaje się. zdałam egzamin i mam prawo korzystać z drogi tak jak inni. tłumaczę sobie, że za kierownicą na pewno siedzi mnóstwo podobnych do mnie lub nawet gorszych kierowców. poza tym nie od razu rzym zbudowano. z każdym miesiącem jest lepiej

Slicznie dziękuję za odpowiedzi.
no to jesteś świeżym kierowcą.
Życzę Ci powodzenia!

przez jay007 05 mar 2010, 21:33
Witam we wtorek mam egzamin czyli 9 marca nie wiem jak to bedzie z moja nerwica moze mi ktos doradzic jakies tabletki na uspokojenie jakies co by zbytnio mnie nie zamuliły a i jeszcze jedno pytanko kupiłem w aptece tabletki o nazwie sedatif pc brałem je zawsze przed jazda ale nie mam pojecia czy działaja czy to tylko moja psychika nastawiła sie ze cos wziałem i musi działać :D prosze o odp z góry dzieki

przez capria 06 mar 2010, 23:56
Kasiu dzięki :-)
Jay niestety ale co do tabletek to ci nie podpowiem ale grunt to pozytywne nastawienie. To tylko sprawdzenie przez inną osobę czy poradzisz sobie gdy juz bedziesz jeździł sam- nic więcej. Jeśli sprawdzenie nie uda się za pierwszym razem to przeciez są jeszcze inne próby. Wielki kłopot i niewyobrażalny stress byłby gdyby do egzaminu wolno było podchodzić tylko raz! Na szczęście prób jest mnóstwo. na pewno dobrze sobie poradzisz bo jestem pewna że odpowiednio się nastawisz :-) Będę trzymać kciuki

przez terka 09 mar 2010, 16:14
jay007 napisał(a): kupiłem w aptece tabletki o nazwie sedatif pc

Ja często zażywam te tabletki i stwirdzam ,że działaja.Jeżeli już je wybróbowałeś ,że nie mają negatywnego wpływu na twoją koncentracje to uważam ze mółbyś je zażyć -byle bez przesady.

przez aree1987 15 mar 2010, 20:50
Chcę sie zapisać na wiosne na kurs, ale mam cykora w sumie, boje się samego kursu a co dopiero egzaminów. :roll:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez capria 17 mar 2010, 15:54
jay i jak poszło?
aree zapisz się koniecznie. Gdy tylko zdasz to zobaczysz jaka to wielka radość a potem juz tylko sama przyjemność z jazdy :-) Egzamin nie trwa wiecznie- jeśli nie zdasz za pierwszym podejściem są przeciez kolejne. Wszystko do przeżycia choć nerwy na pewno będą ale potem ta radocha :lol:

przez kasia081 25 mar 2010, 10:40
capria napisał(a):jay i jak poszło? :lol:

Sortuj wg