okaleczanie się

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

okaleczanie się

przez dziuta 13 mar 2009, 14:49
moim problemem jest to, że obsesyjnie zdzieram sobie skóre z palców, teraz to już i tak lepiej bo darowałam sobie kilka lat temu dwa palce u każdej ręki, ale i tak jest beznadziejnie. Najgorzej z kciukami, bo zdarza się, że zerwę ją do pół dłoni. Juz bólu nie czuję i dawno krew przestała lecieć- chyba się przyzwyczaiło, ale wygląda to strasznie, muszę zaklejać plastrami, żeby nikt nie zadawał pytań, albo chowam dłonie w rękawach czy jakoś inaczej. A jak ktos już to zobaczy to mówię, że mam uczulenie na środki typu płyn do zmywania naczyń. Wiem, że to jet nienormalne, ale z drugiej strony nie potrafie nad tym zapanować. Czy ktoś tu ma lub miał podobnie? nie pamietam, żebym tego nie robiła. Wstyd mi w pracy szczególnie, bo widze jakie kobiety mają zadbane dłonie, a moje to wraki :(
Leczyłam się na depresje, ale nigdy na to, bo zawsze uważałam, że jak sama sobie z tym nie poradze to nikt mi nie pomoże, ale to staje się strasznie męczące :(

Re: okaleczanie się

przez LucidMan 13 mar 2009, 15:05
dziuta, spróbuj zajrzeć do działu nerwica natręctw, bo na to wygląda.
W sumie wzorzec podobny jak przy obgryzaniu paznokci, który wiąże się z autoagresją (obgryzanie swoich uczuć agresji).
Sugeruję podjęcie terapii.

Pozdrawiam 8)
Lucid life

Re: okaleczanie się

przez lalamonita 23 mar 2009, 00:17
Witaj dziuta! 4 miesiące temu skończyłam z autoagresją. U mnie wyglądało to tak, że wyrywałam sobie włosy, cyrklem raniłam ręce i uda, brałam leki garściami, robiłam sobie siniaki.Z dołka wyciągnęli mnie przyjaciele. Zawdzięczam im życie, bo udowodnili mi że życie jest piękne. Po tym burzliwym czasie została mi nerwica i napady drgawkowe. Pozdrawiam!
lalamonita

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg