Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mireille 15 sie 2012, 22:45
W dzień powinno być ok, będziemy się bawić i żartować, ale w nocy na pewno będzie ciężko, zwłaszcza, że pewnie wszyscy się upiją :/ Najwyżej wyjaśnię im co się dzieje. W końcu nie muszę opowiadać od razu o wszystkich zaburzeniach.

-- 16 sie 2012, 20:24 --

Jednak nie jadę, rodzina się pokłóciła. Jakkolwiek to zabrzmi, bardzo się z tego cieszę.
F21

przez Psychotropka`89 16 sie 2012, 20:46
Moim skromnym zdaniem-mówię z autopsji. Nie warto mówić o swoich dolegliwościach zbyt wielu osobom. Ja niestety to uczyniłam i spotkałam się z docinkami w stylu "uważaj, czy to oby NA PEWNO jest ŚWIEŻE","ja bym tego nie jadł na twoim miejscu, bo może ZASZKODZIĆ","ZNOWU masz problemy z żołądkiem??!!", itd., itp... Do szału mnie to doprowadzało już. :evil: Czasem chyba lepiej zagryźć zęby i pomęczyć się samemu niż wysłuchiwać takich tekstów, które powodują wkur... od samego słuchania.
Niestety dziewczynki musicie sobie jakoś poradzić... Choć wiem, że to niełatwe.
U mnie jest nieziemska poprawa po tym Sulpirydzie. Niebo a ziemia kobitki. Nawet grypa żołądkową ostatnio przeżyłam. Bez wymiotów wprawdzie ale biegunka życia i ciągłe mdłości, zawroty głowy przez kilka dni. :-| I o dziwno, tylko 1. tabletka Aviomarinu poszła. Mój chłopak też się skusił <chyba zaraziłam Go trochę emetofobią :? >.
Psychotropka`89

przez Saraid 16 sie 2012, 20:51
Psychotropka`89, Dokładnie,autosugestia ....a mnie mdli od 4 dni na okragło
nie jem nie śpie....fajnie do tego pracuje to się nazywa ekonomiczny polak :P
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lajka04 16 sie 2012, 23:00
Psychotropka`89, strasznie Ci zazdroszczę... ja się nadal męczę z mdłościami, a nawet mam jeszcze większe niż wczesniej :( Byłam u pani doktor i przepisała mi jakiś anty, który działa na mnie fatalnie. Czekam na poprawę, ale jakoś światełka w tunel nie widzę, a za to strach i przerażenie :cry: Mam kolejną wizytę we wrześniu i jak nic nie będzie lepiej to może powiem jej o tym Sulpirydzie. Tylko kurcze... w tym problem, że ja go jeszcze nigdy nie brałam i nie wiem jak na niego zareaguję. A jak znowu mi się pogorszy, jak przy obecnym leku?? Nie wiem co mam robić. Bo wiem, że paroksetyna na mnie działa, ale długo się rozkręca...a październik niebawem. Płakać mi się jedynie chce nad moim paskudnym życiem :cry:
Wszechświat nie lubi błagających, tylko odważnych.

przez Psychotropka`89 17 sie 2012, 13:26
Lajka. Sulpiryd ma również działanie przeciw wymiotne <też się bałam go brać ale gdy tą informację wyczytałam, uspokoiłam się>. Zawsze warto spróbować. Pogadaj o nim z lekarką. A może pomoże... Nie zaszkodzi sprobować. Lekarka Ci podpowie i ewentualnie wypowie się na temat Sulpirydu. Na mnie zdziałał cuda... Dlatego go tak zachwalam. Bo może Wam też pomoże. :smile:
Psychotropka`89

przez Lajka04 17 sie 2012, 21:34
Psychotropka`89, a co z wagą? Przytyłaś? Bo słyszałam, że ktoś po tym leku przybrał na wadzę parę ładnych kilogramów, a tego bym nie chciała...
Wszechświat nie lubi błagających, tylko odważnych.

przez Psychotropka`89 19 sie 2012, 22:20
Kiedyś jak brałam, to przytyłam z 4 kg ale brałam wraz z fluoksetyną i myślę, że stąd ten efekt. Psychiatra powiedziała mi rzecz odwrotną niż Ty. Że od sulpirydu mogę schudnąć, fluoksetyna zadziała na podwyższenie wagi ewentualne i w konsekwencji, suma sumarum, waga powinna być w miarę stabilna. Ciutkę mi się wtedy przytyło ale nie było to jakieś znaczne. A teraz <biorę tylko sulpiryd>, od niecałego miesiąca przytyłam kilo ponad ale byłam wygłodzona <z powodu żołądka-zaostrzenia fobii> i przytycie było porządane z mojej strony. Także dużych skoków póki co nie ma. :smile:
A psychicznie... Rewelacja. Mega luz, obżarstwo, brak lęków. Bosko. :mrgreen:
Psychotropka`89

przez Keji 19 sie 2012, 23:06
Przyślij mi trochę, poproszę :D
Keji

przez Psychotropka`89 19 sie 2012, 23:18
"Trochę" się nie da, bo nie zadziała, a większych ilości niestety nie posiadam. ;)
Psychotropka`89

przez shadow_no 20 sie 2012, 14:39
Niestety dziewczynki musicie sobie jakoś poradzić...

:lol:
Ale dyskryminacja! :mrgreen:

Co do leków to nie ma reguły. Ja przerabiałem ich w swoim życiu kilka, i po żadnym nie miałem problemów z wagą innych niż moja naturalna niedowaga. :) Każdy organizm reaguje nieco inaczej na leki, nie można przyjąć, że na pewno będzie występował jakiś skutek uboczny.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Psychotropka`89 20 sie 2012, 14:59
shadow_no uuuups... Przepraszam Cię najmocniej... Mam nadzieję, że wybaczysz. :oops:
Ja teraz też mam lekką niedowagę ale niestety cieszy mnie to. Mam chyba jakieś zapędy anorektyczne do tego wszystkiego i ubóstwienie szczupłego ciała bez tłuszczu. :(
Psychotropka`89

przez Mireille 20 sie 2012, 15:12
Też brałam już wiele leków. Przytyłam po jednym, ale na szczęście niezbyt dużo, ok. 5 kg.
F21

przez Keji 20 sie 2012, 16:04
A ja ostatnio o mało ojcu auta nie zarzygałam podczas półgodzinnej podróży...Już mi się cofało wszystko, mdło jak diabli. Emetofobia+zapalenie jelit+okres = TRAGEDIA.
Keji

przez Psychotropka`89 20 sie 2012, 19:11
Masakra, współczuję Keji. :(
Mnie się mlekotok zaczął. Żeby chociaż cycki od tego urosły a tu nic. Zbolałe są, mleko cieknie, a rozmiar jaki był, taki jest. :?
Psychotropka`89

Sortuj wg