Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Lajka04 07 sie 2012, 17:36
Ja znam i stosuję Torecan, jeszcze bardziej otępiający niż aviomarin :(
Wszechświat nie lubi błagających, tylko odważnych.

przez Psychotropka`89 07 sie 2012, 19:28
Ja w momentach na prawdę krytycznych łykam aviomarin. Ale ostatnio rzadko się to zdarza. Zapas mam ale na szczęście nie korzystam póki co.
Dziś znów mnie męczy ból żołądka ale lęków nie mam. Po gorącym kisielku truskawkowym jest trochę lepiej.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez crackpot 07 sie 2012, 20:02
Torecan, Aviomarin, Zofran, Metoclopramid, Hydroxyzyna też działa przeciwymiotnie. I jeszcze jeden lek którego nazwy nie mogę sobie w tym momencie przypomnieć. Ale niestety wszystkie usypiają na maxa, ciężko po tym funkcjonować :/ najlepiej ok godz po zażyciu zdrzemnąć się ale ciężko to wykonać w szkole/ na uczelni/ w pracy itd. I wszystkie mają niestety niezbyt miłe działania uboczne odległe. Oprócz tego Torecan i Metoclopramid mogą u młdych kobiet spowodować problemy z płodnością. Wszystko syf :( ale z każdym z tych leków byłam mocno "zaprzyjaźniona" niestety..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saraid 07 sie 2012, 20:46
crackpot napisał(a):Torecan, Aviomarin, Zofran, Metoclopramid, Hydroxyzyna też działa przeciwymiotnie. I jeszcze jeden lek którego nazwy nie mogę sobie w tym momencie przypomnieć. Ale niestety wszystkie usypiają na maxa, ciężko po tym funkcjonować :/ najlepiej ok godz po zażyciu zdrzemnąć się ale ciężko to wykonać w szkole/ na uczelni/ w pracy itd. I wszystkie mają niestety niezbyt miłe działania uboczne odległe. Oprócz tego Torecan i Metoclopramid mogą u młdych kobiet spowodować problemy z płodnością. Wszystko syf :( ale z każdym z tych leków byłam mocno "zaprzyjaźniona" niestety..

Dokładnie wszystko to syf nic mi to nie dało poza skutkami ubocznymi.
Saraid

przez Psychotropka`89 07 sie 2012, 21:11
No mnie aviomarin i hydroxyzyna też mega zmulały ale to chyba o to też chodzi w środkach przeciw wymiotnych. Działają na układ nerwowy, wyciszają, uspokajają. Po większości <o ile nie wszystkich> występuje senność i "zmulenie". Coś za coś...
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez andaluzja123 07 sie 2012, 23:04
WITAJCIE!!! nie macie pojęcia jak ucieszyłam sie kiedy znalazłam, to forum całkiem przypadkiem:) A więc o swoich objawach nie bedę pisać ze szczegółami bo w większości są takie jak wasze... Lęk przed wymiotowaniem... Obawiam się tego, że zwymiotuje, i ciągła myśl o tym powoduje napady mdłości, przypominją mi się sytuacje jak kiedys jakies 7-8 lat temu wymiotowałam i wydaje mi się że to sie stanie znowu...Mam już tego dość myślałam do DZIŚ, że to z powodu mojej choroby żołądka, ale po przeczytaniu waszych postów wiem, że to siedzi bardziej w głowie, niż w przewodzie pokarmowym. Jak sobie radzicie oprócz leków z tą fobią, chciałabym zacząć od domowych sposób radzenia sobie z tym uciązliwym problemem!!! POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE!!

przez Keji 07 sie 2012, 23:23
Po gorącym kisielku truskawkowym jest trochę lepiej.

Lekarka mi zdradziła, że na mdłości najlepiej napić się czegoś z lodówki albo possać kostkę lodu- cokolwiek zimnego, bo to niweluje to odczucie. W przeciwieństwie do gorących rzeczy, które wymioty nasilają.

andaluzja123, witaj ;)

U mnie to się zaczęło w przedszkolu, jak zwymiotowałam znienacka, potem sytuacja się powtórzyła i już mi ta schiza została.
Keji

przez andaluzja123 07 sie 2012, 23:38
Keji dziękuje:) spróbuje tego sposobu i to pewnie już jutro jak mnie najdzie;/ aczkolwiek sądze że tą schize będzie trzeba leczyć w głowie...jak byłam młodsza też się tego bałam, ale jak to dzieciak w miarę łatwo zapominałam. Ale teraz to jest masakra jakaś...co za fobia cholerna!!!! A jak dostajecie atak mdłości to jak długo was "trzyma"?

przez Keji 07 sie 2012, 23:46
Ja mam jakieś nieprzyjemności ze strony pokarmowego ciągle, ale jeśli chodzi o takie ostre napady "Zaraz będę rzygać' na lekcji czy w autokarze,to przez parę minut i często się powtarza po kilka razy. Powiem wam, że ostatnio jak jechałam autokarem i mnie naszły takie mdłości, że już trzymałam torbę w dłoniach, to dobre jest powtarzanie w głowie np jakiegoś tekstu, ja dawałam monolog Hamleta w oryginale, dopóki mi się nie pomieszał :mrgreen: Na lekcji najgorzej,szczególnie, jak zdarzy ci się już "uciec" z klasy, a i tak nic się nie dzieje.
Keji

przez Psychotropka`89 08 sie 2012, 11:15
Keji, wcale nie neguję tego, że zimne produkty pomagają na mdłości. Ja tylko napisałam co mnie osobiście pomogło. Ale nie na mdłości tylko ścisk i ból. Gorąco widocznie jakoś mi rozluźnia mięśnie i uśmierza ból. :smile:
Gdy ,mnie jest bardzo niedobrze, to nic nie jestem w stanie w siebie wmusić, bo wydaje mi się, że cokolwiek wezmę do ust, spowoduje to wymioty. :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Lajka04 08 sie 2012, 11:46
Psychotropka`89 napisał(a):Gdy ,mnie jest bardzo niedobrze, to nic nie jestem w stanie w siebie wmusić, bo wydaje mi się, że cokolwiek wezmę do ust, spowoduje to wymioty. :?

Mam tak samo. Wczoraj zażyłam jakiś lek przeciwwymiotny, ziołowy... dopiero po tym chciało mi się rzygać... tabletki duże, do tego jedna nie wystarczy... Czułam jak zatrzymały się w przełyku, nawet nie zdawałam sobie sprawy, że te wszytskie mięśnie przełyku są w satnie tak silnie się zaciskać. Wczorajszy dzień był straszyny :(

przez crackpot 08 sie 2012, 17:20
Kisiel ma skrobie która świetnie działa na żołądek, osłania go ;) więc coś jest jednak w tym kiślu :)

przez Lajka04 08 sie 2012, 17:38
crackpot, może i osłania, ale jaki poślizg gdy się wymiotuje :mrgreen:

przez Saraid 08 sie 2012, 17:54
Lajka04, Bardzo przepraszam,ale jak czytam ten watek to mi niedobrze :( co mam zrobic?nie czytać? :roll:
Saraid

Sortuj wg