Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Lajka04 23 lip 2012, 10:33
farbka_olejna, na czym polega metoda NLP? Słyszałam coś o niej, ale z tego co widziałam, to wymaga ona samodzielnej pracy z jakimiś poradnikami itp. Czy może się mylę? :roll:
Wszechświat nie lubi błagających, tylko odważnych.

przez farbka_olejna 23 lip 2012, 18:41
Lajka04 napisał(a):farbka_olejna, na czym polega metoda NLP? Słyszałam coś o niej, ale z tego co widziałam, to wymaga ona samodzielnej pracy z jakimiś poradnikami itp. Czy może się mylę? :roll:

Generalnie NLP jest bardzo rozległe, ale ja wybrałam tylko jego elementy, te które mi były potrzebne. Na rozmaitych kursach i przez książki podobno można się uczyć innego postrzegania świata, ale ja wyciągnęłam tylko gdzieś znalezione metody na lęk, które opanowałam w 10 minut. Polega to na projekcji własnego filmu, w którym to, czego najbardziej się boimy jest głównym bohaterem po czym bawienie się tym obrazem. Przykład: siedzisz w autobusie i boisz się, że zaraz zwymiotujesz. Wyobrażasz sobie, że faktycznie tak się dzieje, projektujesz to. Po czym kierujesz "film" w stronę śmieszności. Ja sobie wyobrażałam, jakkolwiek to nie brzmi, przy włączonej na słuchawkach Britney Spears, że zaczynam wymiotować na kolorowo, a wszyscy ludzie zaczynają się tymi kolorowymi maziami rzucać, cieszyć się i tańczyć jak w teledysku w rytm muzyki Hit me baby one more time (im głupszy przebój tym lepiej, o to chodzi). To było genialne, po paru minutach zupełnie przechodziło :) Ale tak jak wspomniałam, tylko doraźnie. Dzięki psychoterapii w ogóle się nie pojawia już.
Why don't you be the artist
And make me out of clay
Why don't you be the writer
And decide the words I say

przez ann_bijoch 24 lip 2012, 03:43
Błagam, pomóżcie! Jest ktoś o tej porze??? ;(((

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lajka04 24 lip 2012, 10:51
Mam okropne mdłości. Już dawno tak źle się nie czułam :( Przed chwilą wzięłam tabletke przeciwwymiotną, ale i tak starsznie się boję... Ostatnio gdy ją brałam, to tak po 6 godzinach i tak jak tak zwymiotowałam. Najgorsze jest to, że teraz na "to" czekam. Nie mam siły :why:

-- 24 lip 2012, 11:33 --

Powoli zasypiam... chyba mam gorączkę... oczy mi łzawią... boli mnie brzuch...

przez crackpot 24 lip 2012, 12:32
Lajka, ann_bijoch, Dziewczyny i jak??? Przeszło? Ja też wczoraj miałam fatalny wieczór!! Nie spałam do 2! Ale było mi tak źle że nie miałam siły nawet wejść na forum.. Jak się macie dziś?

przez Lajka04 24 lip 2012, 13:44
crackpot, lepiej, ale jak Ci psiałam na pw... super nie jest:(( Działa jeszcze tabletka, a co będzie jak przestanie?? Nie wiem. I to mnie przeraża :-|

przez crackpot 24 lip 2012, 14:43
Lajka04, generalnie dawkę leku się powtarza w razie konieczności :) myślę że w takich chwilach watro.. Wiem że to są leki działające jedynie objawowo ale mimo wszystko.. Ja też bym chętnie coś dziś zażyła no ale ja nie mogę :why:

przez Lajka04 24 lip 2012, 16:18
crackpot, jestem gotowa i zwarta na przyjęcie jeszcze jednej tabletki, jak coś :mrgreen: Na razie jest ok, ale strasznie boję się nocy. A ty brałaś kiedyś Torecan? Jak myślisz można go brać w większych ilościach niż jest zalecane na ulotce? Wiem, że to głupie pytanie, bo "wiadomo, że nie; zalecane to zalecane", ale w końcu pracujesz w służbie zrdowia, to może bardziej się orientujesz, czy zażycie większej ilości tabletek tego specyfiku może być "tragiczne w skutkach" ;) Ojjj jestem wykończona, nie mam siły. Spałam ale jak dla mnaie to nienaturalne spać w dzień...

ann_bijoch, jak się czujesz?

przez crackpot 24 lip 2012, 17:19
Nie, nie polecam brania większych ilości! Bo mogą się odezwać nieprzyjemne objawy(skutki uboczne) neurologiczne.. 3 razy dziennie jest ok, powinno pomóc. Jak miałam grypę żołądkową to kojarzyłam leki ;) torecan + metoclopramid, oczywiście w odstępach czasu! I dały radę :D a było kiepsko oj kiepsko.. Życzę zatem spokojnej nocy! Nie daj się lękowi i pawikowi przede wszystkim!

przez Lajka04 24 lip 2012, 21:58
i tak mam tylko Torecan, al to jak pisałaś bardzo silny lek, więc działa:)

przez crackpot 24 lip 2012, 22:39
Skoro się uśmiechasz, to znaczy że czujesz się nawet nieźle, czy mam rację? A przynajmniej nie tragicznie? Ja klasycznie po 22 zaczynam się czuć coraz gorzej :( ale liczę na to że jednak nie rozkręci się to do takich rozmiarów jak wczoraj :/

przez ann_bijoch 24 lip 2012, 23:13
Mi przeszło, ale obudziłam się i bolał mnie brzuch, było mi niedobrze... Ogromny strach, ale gorąca herbata trochę uspokoiła. Starałam się jak najbardziej nad tym zapanować, nie było najgorzej, tym razem się nie trzęsłam a to już coś... :(

przez crackpot 25 lip 2012, 00:06
Zła no :( bardzo zła :( położyłam się spać ale oczywiście szybko wstałam bo wszystko zaczęło podpływać mi do gardła.. znów będę siedzieć przed kompem pół nocy i czekać na cud :zonk: :why: oby tylko zatrzymać te nudności jej..

przez Lajka04 25 lip 2012, 20:39
Wiecie co zuważyłam? Możem wy też tak macie. Jakie mam mdłości i zbiera mi się na wymioty, to czuję jakbym zaraz miała zemdleć, albo nie wiem co... ale takie straszne uczucie mnie ogarnia. Do tej pory bałam się jedynie wymiotowania, teraz boję się, że będę się bać omdlenia, stracenia przytomności itp. To starszne!!!!! Co wy na to?? :roll:

Sortuj wg