Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ann_bijoch 03 kwi 2012, 23:31
Może siadaj sobie w ostatniej ławce, za wszystkimi, sama z tyłu, ja się wtedy lepiej czuję. Może to by pomogło?

przez milka89 03 kwi 2012, 23:38
tak, tak, zawsze tak siadam z tyłu albo przy drzwiach...dla mnie największym problemem jest dotrzeć na uczelnię, dojechać tramwajem, czy dojść na nogach, nie ma znaczenia, bo się potwornie boję tej drogi, tego, że wtedy zwymiotuje, tak jak w ubiegłą środę wyszłam spanikowana na tramwaj na uczelnie i po drodze zwymiotowałam...i teraz się tego boję...a po świętach wracamy w środę, więc znów to będzie środa, ta sama droga na tramwaj i boje się, że znów się to stanie.....samego siedzenia na uczelni się tak nie boję...tylko tej drogi na:(
Velaxin ER 150mg + Sedam 3mg doraźnie

przez janet 03 kwi 2012, 23:57
ja dopiero szukam specjalisty jakiegoś, przedtem czeka mnie wizyta u kolejnego gastrologa. nieumiejętność zdefiniowania problemu ostatecznie doprowadza mnie do szału. jak pomyślę sobie o tych pieniądzach wydanych na lekarzy, albo o kasie wydanej na taksówki, bo niczym innym nie jestem w stanie się poruszać, to smuteczek mnie dopada, bo wolałabym sobie kupić coś fajnego.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malamika 05 kwi 2012, 12:36
Cześć!

Ja boję się wychodzić z domu (głównie sama), bo boję się, że zwymiotuję w miejscu publicznym (sklep, chodnik, autobus itd. itd.). Jak pozbyć się tego lęku? Pomocy... Sulpiryd i Afobam biorę od grudnia 2011r., Afobam właśnie powoli odstawiam, a lęki jak były to są... Może ciut mniejsze, bo po kilku miesiącach sama wyszłam z domu do sklepu (30 minut piechotą w jedną stronę), ale i tak są... Aż mam niemalże ataki paniki z tego powodu. Poza domem robi mi się niedobrze. Pomóżcie jakoś... Jak sobie radzić??

przez stokri 05 kwi 2012, 12:44
Witajcie:) Niestety moja zgaga się nasila dzisiaj dostałam skierowanie do gastrologa i tabletki polprazol, a ja głupia nie zapytałam się czy mogę je brać z oxazepamem i bioxetinem;/ i teraz nie wiem czy mam je brać, czy nie;/ Może ktoś miał podobny problem:)

przez ann_bijoch 07 kwi 2012, 23:36
A u mnie właśnie atak paniki się zaczął... :(

przez janet 09 kwi 2012, 21:42
W święta było bardzo dobrze, wychodziłam z domu (raz zupełnie bez lęku zrobiłam zakupy), ale świadomość, że w środę będę musiała już wyjść z domu sprawia, że napadają mnie okropne i ogromne mdłości oraz odrętwienie.

przez ann_bijoch 11 kwi 2012, 21:41
Janet, jak wyjście dzisiaj?

przez milka89 11 kwi 2012, 22:32
Janet miałam to samo w święta. Czułam się super, wyszłam do sklepu, do kościoła nawet. Ale na samą myśl o środzie, że mam iść na uczelnie paraliżował mnie lęk. I nie poszłam dziś....ale mam zamiar iść jutro iść. Dziś nie poszłam na uczelnie, ale wyszłam do sklepu, do apteki, do piekarni. I nic mi się nie działo i mam nadzieję, że tak będzie jutro.

Niestety dopadło mnie wczoraj wieczorem jakieś przeziębienie (ból gardła, katar) i się boję, czy nie przerodzi się to jutro w grypę żołądkową...:( bo mnie pobolewa żołądek trochę, ale często miałam tak, że przy przeziębieniu mnie pobolewał żołądek. Pomimo tego bólu, miałam ochotę na kolację i zjadłam. Ale cały czas się boję, że jutro akurat dorwie mnie żołądkówka i zwymiotuje....:( mam nadzieje, że jednak nie i że to tylko zwykłe przeziębienie. Jak czytałam na necie objawy grypy żołądkowej to nie było ani słowa o katarze, czy bólu gardła....

eh....a już czułam się silna, że dam radę jutro, a teraz się boję...

przez pisanka 11 kwi 2012, 23:05
Ja już długo miałam spokój z lękiem przed wymiotowaniem, a dzisiaj jak szłam do sklepu to po drodze "odbiło mi się" obiadem i jak weszłam do sklepu to nagle panika, że zwymiotuje. potem kołotanie serca itd.. ale już opatentowałam, że muszę zamykać oczy i myśleć "trudno najwyżej zwymiotuje" i potem przechodzi jak zaczynam myśleć o czymś innym. może komuś ta metoda też pomoże. Afobamu nie brałam od 3 tygodni:)

przez janet 11 kwi 2012, 23:13
ann_bijoch, dzisiaj mi się udało, miałam potężne lęki, pojechałam taksówką i strasznie się bałam, że zwymiotuję. Powtarzałam sobie (z resztą za każdym razem to robię), że to tylko strach. Mam w środy tylko jedne ćwiczenia, więc jakoś dałam radę przetrzymać, chociaż wciąż się bałam, że zwrócę w drodze powrotnej. Nic takiego się nie stało, nawet czułam się dobrze, więc wybrałam się na krótki spacer i było ok. Teraz dopadł mnie strach, że muszę jechać na uczelnię jutro na 9 rano, a zawsze rano jest najgorzej. Serce mi wali od kilku godzin jak oszalałe i nie wiem co mam robić, czuję się jak w klatce. Strach przed wymiotami i strach przed zawaleniem studiów mi się kumuluje i w ogóle nie mogę funkcjonować. Powoli naprawdę odechciewa mi się żyć. Te kilka osób, z którymi wciąż utrzymuję kontakt dzisiaj do mnie wpadlo i zrobiło mi sie beznadziejnie, bo opowiadali o wspólnych imprezach i wyjściach nawet do głupiego kina. Ja kiedyś też wychodziłam i miałam życie, teraz już nie mam i to też okropne uczucie.

przez milka89 11 kwi 2012, 23:24
janet mam to samo. Jutro mam na 8.30 a rano zawsze jest najgorzej i jeszcze ten wymysł, że moje przeziębienie może się przerodzić w grypę żołądkową...:( ale musimy dać jakoś radę...

przez ann_bijoch 12 kwi 2012, 11:16
Też się przeziębiłam, wczoraj miałam lęki, ale jakoś nawet spokojnie minęło.
Dziewczyny, współczuję wam, macie naprawdę ciężko, bo was to tak paraliżuje, że boicie się z domu wyjść...
Muszą być jakieś sposoby na rozładowanie tego stresu, bo przecież tak być nie może...
:?

przez NextMatii 12 kwi 2012, 12:47
Jak mam czytac ten wątek skoro mnie mdli :D ?
NextMatii

Sortuj wg