Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Psychotropka`89 06 maja 2016, 23:03
ola123456, witaj.
Cóż mogę Ci powiedzieć... Są na forum osoby, którym się polepszyło. Niektórym pomaga terapia, innym hipnoza, innym leki, jeszcze innym zwymiotowanie właśnie.
Ja nie wyeliminowałam fobii ze swojego życia ale pojawił się w moim świecie przełom, cel życiowy. Jaki był mój problem? Brak sił, coraz większa nerwowość, leżenie w łóżku, lęki. To nie było zwykłe lenistwo, tylko totalna niemoc...
Chodzę do pracy - owszem, STARAM się funkcjonować <a jest to trudne, uwierz>.

Kilka miesięcy temu powiedziałam basta psychotropom i psychiatrom. Leki zmieniały mnie bardzo, sprawiały, że owszem, było lepiej ale na chwilę. Gdy odstawiałam je, wszystko wracało.
Moi psychiatrzy NIGDY nie dociekali co może być fizyczną przyczyną moich objawów <np.zmęczenie, depresja, totalny brak sił, czarne widzenie wszystkiego wokół>. Ładowali coraz to nowe prochy. Ile fabryka dała.
W pewnym momencie powiedziałam basta. Ale jak łatwo się domyślić, znów jest źle. Czuję się osobą psychiczną, bo wszelkie podstawowe wyniki do tej pory miałam książkowe. Jednak człowiek czuje, gdy coś jest nie tak... Po prostu czuje to w środku i za wszelką cenę chce dociec co jest przyczyną.
Jestem słaba, mam deprechę, gniję w łóżku, FIZYCZNIE nie mam siły.
Z racji tego, że dziś zaczęłam urlopik, postanowiłam znów zacząć dochodzenie <jakiś czas temu lekarz rodzinny bezczelnie mnie wyśmiał i uznał za hipochondryczkę>. No ale muszę dociekać, bo CZUJĘ, że coś się ze mną dzieje, a na myśl o antydepresantach mnie telepie.
Więc kolejny raz, dzisiaj udałam się do lekarza rodzinnego ale innego. Fajna babeczka, z racji na wywiad rodzinny i choroby tarczycy w nim zawarty, poleciła zrobić antyTG i antyIPO. NFZ "nie stać" na te badania ale fajnie, żebym zrobiła, skoro wcześniejsze, podstawowe TSH wychodziło ok. Zabuliłam troszkę ale zrobiłam, co mi szkodzi. I co? Ano to, że mam ponad stokrotnie podwyższone antyTG. :shock: Wnioski? Podejrzenie choroby autoimmunologicznej Hashimoto. :shock: :shock: :shock: Choroba dość podstępna, jeśli nie zrobi się odpowiednich znaczników, a umówmy się, jeśli nie jesteś lekarzem, lub fanem <fanatykiem> wiedzy medycznej, po prostu nie wiesz jakie znaczniki zrobić w prywatnym laboratorium. Jest ich cała masa. I bądź tu mądry...
Lekarze POZ wmawiają Ci hipochondrię i z pobłażliwym uśmieszkiem wysyłają z kwitkiem, psychiatra wypisuje coraz to nowsze "super" psychotropy nowej generacji. A Ty człowieku głupiejesz, bo czujesz się jak wrak... Cień samego siebie. Pod skórą czujesz, że coś nie gra i nie jest to Twoja psyche, a z drugiej strony wszyscy biorą Cię za wariata i osobę przewrażliwioną.
A jakie są objawy Hashimoto? Dokładnie takie jak opisałam wyżej... Plus kilka innych, które u mnie są typowe ale nie będę zanudzać. Jak ktoś ciekaw, to wujek Google powie co i jak.

Na fobię nic Ci nie poradzę. Nie mam obranej techniki. Mój świat przestał się wokół niej obracać. Robię co mogę, żeby nie zwrócić. Patrzę na terminy, jem zdrowo, staram się kontrolować w razie lęku. Możesz próbować leków, psychoterapii, czy innych cudów. Mój mózg obecnie jest po prostu troszkę przekierowany na cel życiowy, który obrałam i walkę z bardzo prawdopodobną chorobą. To się u mnie sprawdza. Odciągnięcie uwagi z fobii, na inny aspekt życia.

Ludzie! Ufajcie swojej intuicji i miejcie w dupie głupkowate uśmieszki. Dociekajcie, dowiadujcie się, badajcie i walczcie o swoje zdrowie! Macie je jedno. A lekarze, w większości niestety mają je w poważaniu. Liczy się odcinanie kolejnych kuponów.
Smutne, ale ostatnio aż za bardzo widzę, jak prawdziwe...
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Michal8282. 11 maja 2016, 14:15
Psychotropka a poza naszymi nerwicowymi objawami czujesz jakieś inne które wskazują na chorobę. Kurcze psychiatra nawet dał mi skierowanie na badania taczycy, ale boję się iść, no bo mnie zemdli na badaniach przecież :/

przez Psychotropka`89 11 maja 2016, 14:31
Gratuluję psychiatry, że w ogóle Ci wspomniał o tego typu badaniach! Rzadki egzemplarz Ci się trafił! :brawo: :uklon:
Co do obaw przed badaniem, nie pomogę. Sama się bałam ale wolałam wiedzieć, niż dalej czuć jak świr.
Dostałam skierowanie do endokrynologa ale co mi powie, dowiem się po wizycie.
Lekarka rodzinna zleciła mi morfologie, próby wątrobowe, tsh, FT4. Dodała, żebym zrobiła prywatnie anty-TPO i anty-TG <NFZ nie refunduje tych badań>.
Jakie objawy? Nerwicowe, to wiadomo. Oprócz tego wiecznie mi zimno, okropnie marzną mi stopy, jestem wciąż senna, zmęczona, bardzo szybko się męczę, jestem słaba, mam bardzo suchą skórę, problemy z koncentracją. Na chwilę obecną to wszystko co przychodzi mi do głowy.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michal8282. 11 maja 2016, 14:48
Na benzo pójdę, tylko nie wiem czy wyników nie zafałszują. Czyli to samo, nawet ze skórą mam. Tylko z marznięciem jest różnie, najgorzej rano. Psychiatra mówił że miał wielu pacjentów tarczycowych, 3 miesiące brania hormonów i było u nich po sprawie, nawet odstawiali psychotropy, bo czuli się po leczeniu prostu normalnie.

przez Psychotropka`89 11 maja 2016, 15:01
Michal8282., benzo nie powinno mieć wpływu na wynik hormonów tarczycowych. Zrób je.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Michal8282. 18 maja 2016, 19:28
Wyniki tarczycowe wyszły książkowo wszystkie w środku normy, więc jednak zryty beret :)

przez Michal8282. 24 maja 2016, 11:33
Ale mam Helicobacter, mdłości, rozwalony żołądek, nasilenia przy stresie, wszystko by się zgadzało. Swoją drogą marznie - znaleść fizyczną przyczynę wziąć leki i wyzdrowieć :)

przez Lolina 09 cze 2016, 16:10
Żyjecie?
Ja już chyba powoli nie. Coraz gorzej się czuję. Mam częstsze napady paniki. Walczę nieubłaganie z tym i czasem wychodzi. Tak myślę czasem, że teoretycznie nie chciałabym by TO się stało, ale praktycznie chcę się z tym zmierzyć. I to nie tak, że na to czekam. Tylko chciałabym odetchnąć z ulgą kiedyś i powiedzieć sobie "strach ma wielkie oczy"...
"Ponieważ pragnąłem kochać i być kochanym,
sądziłem, że kocham.
Inaczej mówiąc, udawałem."

przez Madzia92 09 cze 2016, 21:24
Alu czy bylas na tej terapiu w Katowicach bo
Tez sie
Zanosze zeby tam jechac. Jestem zalamana do teo
Mam
Depresje i nerwice i ataki agresji dzis
Lekarz przepisal mi xanax i escitil oczywiscie
Boje siw skutkow
Ubocznych wymiotowania czy kros bral?

przez Michal8282. 14 cze 2016, 10:24
Madzia92 brałem escitil. Bierz xanax to cię nie zemdli i gładko przejdziesz pierwszy okres.

Lolina u mnie niedawno to się stało i niczego to nie zmieniło. Codziennie dalej mnie mdli i powoli mi mdłości obojętnieją, ale męczę się z nimi, ciężko tak żyć. To teraz przypomina chorobę fizyczną u mnie, bo psychicznie w miarę ok.

przez goskaM 17 cze 2016, 11:48
Witam.
Od niedawna śledzę ten wątek. Ja mam problem z żołądkiem :/ ciągle mdłości i nudności, brak apetytu.. To moje drugie życie :/ okropnie się z tym czuje. Stało się to już monotonia. Brałam tabletki Torecan i Scopolan, niestety po tabletkach jeszcze gorzej :/ pan w aptece dał mi mleczko o nazwie Alugastrin, dwa dni było ok ale tej nocy znowu żołądek dał o sobie znać. Wybieram się na gastroskopie. Czy ktoś stąd robił to badanie?? Innego wyjścia chyba nie mam, a chce wkoncu normalnie zacząć żyć a nie patrzeć tylko na mdłości, brak apetytu i żołądek!

przez Michal8282. 17 cze 2016, 21:48
Miałem gastro, nie przyjemne badanie.

przez goskaM 18 cze 2016, 08:54
Michal8282. napisał(a):Miałem gastro, nie przyjemne badanie.

Moja znajoma miała, robiła prywatnie. Mówi ze prócz znieczulenia dostała tez "głupiego Jasia" i badania nie pamięta.
A jak u ciebie po badaniu?? Dostałeś jakieś leki? Lepiej jest?

przez Michal8282. 18 cze 2016, 12:06
Badanie pokazało tylko że fizycznie nic mi nie jest. Ja miałem na żywca robione :) w sumie można przeżyć. A leki? Tylko benzodiazepiny mi pomagają, tylko że to droga do uzależnienia.

Sortuj wg