Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez alu 11 lis 2015, 10:51
aleksandraaa, ale po co będziesz chodzić co tydzień do psychiatry? Psychiatra jest od ustawienia leczenia, od cyklicznych spotkań i terapii jest psychoterapeuta ;>
alu

przez aleksandraaa 11 lis 2015, 12:16
alu bo to w sumie jest psychoterapia indywidulana,a lekarz to terapeuta, moj błąd bo cały czas pisałam psychiatra a to jest różnica, ja sie nie znam wiec wybaczcie :) podobno mam miec od 3 do 7 spotkań

przez cheval 11 lis 2015, 12:33
Dziękuję dziewczyny za rady i kopa motywacji! Muszę się ogarnąć, bo tak jak wspomniała Psychotropka`89, im dłużej siedzę w domu, tym trudniej będzie wrócić.
Tak się teraz zastanawiam, bo mówicie, że Michał8282. nie ma emetofobii, a on wspomniał o mdłościach związanych z wychodzeniem do ludzi. A to też nie podchodzi pod emetofobię? Ja sama wiem, że mam fobię społeczną, ale myślałam, że to w jakiś sposób może się ze sobą łączyć, bo jakby nie patrząc, na samą myśl o rzyganiu już mnie ściska. Więc właściwie jaka jest różnica między tym?
There's an old voice in my head that's holding me back

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alu 11 lis 2015, 14:43
cheval, można mieć emetofobię i fobię społeczną, ale Michał ma ewidentnie fobie społeczną, bo jak sam mówi w domu może rzygać do woli, no a my tego komfortu raczej nie mamy :)

Boże u mnie znowu nakręcanie się :(
alu

przez Michal8282. 11 lis 2015, 15:05
Moim zdaniem źle jest przypiąć sobie etykietke emetofobik agorafobik i niewiadomo co jeszcze bo tworzysz w ten sposób obraz siebie, okreslasz się w ten sposób. Ja wole raczej powiedzieć sobie ze mam zab. lękowe nad którymi muszę popracować. No i fakt ze w domu mam mniejsze lęki, niż Wy ale pisałem w tym wątku bo jest zatytuowany lęk przed wymiotowabiem a taki czuje.

przez Little Red Fox 11 lis 2015, 15:06
u mnie ostatnio spokój, choć jak wczoraj koleżanka w pracy wspominała, że ją brzuch boli i mdli, to poczułam się gorzej. Najbardziej boję się, że zwymiotuję przy kliencie i co wtedy? :roll: na dodatek staramy się z mężem o dziecko, więc poranne mdłości to dopiero będzie wyzwanie...

przez alu 11 lis 2015, 15:11
Michal8282., my Cię absolutnie nie atakujemy i nie szufladkujemy, ja Ci poniekąd zazdroszczę, bo wybrałam każde zaburzenie lękowe tylko nie emeto :(

Little Red Fox, podziwiam, u nas staranie się o dziecko odpada, bo ja na razie w ogóle nie wyobrażam sobie nawet możliwości ciążowych mdłości, a co dopiero fakt, że miałabym odpowiadać za czyjeś życie ledwo panując nad swoim :(

U mnie rozkręcił się atak, kurcze :( Już miałam wziąć metoklopramid albo aviomarin, ale zaryzykowałam i wzięłam xanax... ciekawe, czy coś zadziała :(
alu

przez Michal8282. 11 lis 2015, 15:15
Alu za 30min będziesz jak nowo narodzona :)

przez Little Red Fox 11 lis 2015, 15:16
alu, ja ostatnio też nie jestem w najlepszym stanie, ale znam źródło swojego problemu i pracuję dzielnie, żeby było dobrze...

przez Michal8282. 11 lis 2015, 15:31
LittleRedFox to samo mam w pracy, no ale przez rok nie zwymiotowalem. Chociaż napady lękowe z tym związane są ciężkie. Co do ciąży to moja dziewczyna np żadnych mdłości nie miała.

przez alu 11 lis 2015, 21:50
Wiecie jakie mam odczucia po tym xanaxie? żadne. Nie pomogło NIC. Jak miałam mdłości tak mam, zjadłam na siłę obiad i zaczął się dramat. Całe popołudnie odwiedzania rodziny z dobrą miną do złej gry, z atakami, które mnie wręcz zalewały po to, żebym wreszcie znalazła się w domu i mogła spokojnie wyryczeć. Mam dość, poważnie. Jestem zmęczona, wykończona i mam dość
alu

przez aleksandraaa 11 lis 2015, 22:01
alu chodziłaś na jakąś psychoterapie?

przez Michal8282. 11 lis 2015, 23:47
Dziwne juz 0.5 mg xanaxu może zmienic mój nawet najgorszy dzień na calkiem udany i mdlosci znikają.

przez alu 11 lis 2015, 23:52
a to może w tym sęk, bo ja wzięłam tylko 0,25 ... zasadniczo - dużo lepiej pomogło mi wypłakanie się i to takie do utraty tchu :roll:
alu

Sortuj wg