Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez aleksandraaa 09 lis 2015, 20:05
alu moze zrobie ten test, zobaczę po jutrzejszej wizycie u psychiatry :) Też często budze się w nocy z mdłościami i drgawkami.. ostatnio zraziłam się nawet do piwa ;/

przez SrebrnaSowa 09 lis 2015, 20:49
jakby tak poleciało nosem ... :hide:
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez Psychotropka`89 09 lis 2015, 22:40
alu, współczuję... :( Może potrzebujesz większego wysiłku fizycznego w ciągu dnia? Spacer, ćwiczenia. Obojętne. Takie pobudki Cię wykończą... Teraz lepiej się czujesz?

aleksandraaa, Twoja decyzja z tym testem. Jeśli wolisz się schizować do okresu, to Twój wybór.

SrebrnaSowa, :bezradny: ale że a propos czego miało być? :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SrebrnaSowa 09 lis 2015, 22:45
Psychotropko - jakby tak wymioty nosem poleciały...
błeeee
INFP-T
4w5

przez alu 09 lis 2015, 22:50
Psychotropka`89, ja w ogóle potrzebuje więcej organizacji w ciągu dnia .. niby lepiej, mdli mnie oczywiście, ale jem. Powoli, malutkie porcje, wchodzi mi ledwo, ale do przodu.

SrebrnaSowa, Twoje uwagi są lekko od czapy, nie sądzisz?
alu

przez Psychotropka`89 09 lis 2015, 22:51
SrebrnaSowa, daj sobie spokój z takimi postami w tym wątku. :? PROSZĘ. :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez SrebrnaSowa 09 lis 2015, 22:53
Wypraszam sobie . Bo też boję się wymiotowania i co nie mogę napisać tego czego ja się boję ?
Wasz strach przed ściskaniem porcelany jest jakiś bardziej stosowny czy co ?
.... czasem to aż strach się odezwać .
INFP-T
4w5

przez Psychotropka`89 09 lis 2015, 22:56
alu, zdecydowanie... Im więcej zajęć, tym lepiej.
Ja dziś nie wzięłam sertraliny. Niby 25mg, niby nic, niby nie dawka terapeutyczna ale czuję, że coś jest nie tak... Mam dziwną głowę, mdli mnie, zimno mi ale zlewają mnie poty, jestem ogólnie "zalękniona". Nie wiem, czy jutro brać, czy wytrwać... Chyba wytrwam. Najwyżej hydroxyzynę walnę. :(
Mnie dziś złapało podczas jedzenia. Tak mnie zmuliło, że podczas oglądania YT musiałam wypluć, to co miałam w ustach. Już panika, już nerwy... Ale powiedziałam sobie NIE! Dooglądam filmik, nic mi nie będzie. Dałam radę ale nie jest za miło... :(
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Psychotropka`89 09 lis 2015, 23:01
SrebrnaSowa, chodzi o to, że mamy dość... hm... wybujałą fantazję, zwłaszcza, że obydwie z alu mamy teraz cięższy okres. A Ty swoim postem niepotrzebnie pobudzasz wyobraźnię.
Gdy się czegoś boisz, to lubisz tak wdawać się w szczegóły? Serio? Bo nam to średnio wychodzi.
Większość ludzi się boi zwracania, mało kto traktuje to jak defekację ale czy serio uważasz, że masz na tym punkcie fobię?
Proszę jedynie kulturalnie o to, żebyś zastanowiła się co piszesz, bo osoby tu będące, niekoniecznie chcą w stanie ataku paniki, przypominać sobie jak to się ulewa nosem.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez SrebrnaSowa 09 lis 2015, 23:11
Psychotropka`89 napisał(a):SrebrnaSowa, chodzi o to, że mamy dość... hm... wybujałą fantazję, zwłaszcza, że obydwie z alu mamy teraz cięższy okres. A Ty swoim postem niepotrzebnie pobudzasz wyobraźnię.
Gdy się czegoś boisz, to lubisz tak wdawać się w szczegóły? Serio? Bo nam to średnio wychodzi.
Większość ludzi się boi zwracania, mało kto traktuje to jak defekację ale czy serio uważasz, że masz na tym punkcie fobię?
Proszę jedynie kulturalnie o to, żebyś zastanowiła się co piszesz, bo osoby tu będące, niekoniecznie chcą w stanie ataku paniki, przypominać sobie jak to się ulewa nosem.

Czy każdy na tym forum pisząc post w każdym wątku zastanawia się nad tym jak każdy użytkownik może odebrać każdy post ?
Też mam wybujałą wyobraźnię . Wystarczy że ktoś powie " wymioty " i robi mi się ciepło.
Nigdy nosem mi sie nie ulewało ale boję się tego . Nie chciałam ani Ciebie ani Alu urazić .
A czy samo pisanie w tym wątku nie jest przypominaniem sobie o tej panice?
Nigdy się tu nie wypowiadałam zbytnio ... bo właśnie bałam się takiej reakcji .
Wiem że ubieranie słów w różowe ciuszki nie pomoże...
Tak jak się czegoś boję to wdaje się w szczegóły... jestem dość otwartą osobą zwłaszcza w pisaniu , mogę napisać każdy szczegół, bo wiem że kiedy to robię , choćby 10000 razy to za 100001 będę się mniej bała... przez samo pisanie...
jeśli się czegoś boisz to nie obchodź się z tym jak z jajkiem, chyba że chcesz całe życie chodzić na palcach .

Kilka lat temu kiedy czułam że brzuch boli jakoś dziwnie... o " chyba idzie " , to potrafiłam zemdleć ze strachu .
Przez to że wiele o tym pisałam, że starałam sie opanować , nie uciekałam od tematu....
dziś jest trochę lepiej. Zostały tylko dreszcze, miękkie nogi i lekka panika.
I też mam gorszy okres, nie mam apetytu , starałam się dziś coś zjeść , kupowałam sobie wszystko to co lubię , ale po trzech gryzach wszystko lądowało w koszu. Dwa tygodnie a ja mam już 4 kg w dół .

Zresztą już nie ważne....
Nie chcę niepotrzebnych spięć .

Jeszcze raz przepraszam jeśli kogoś skrzywdziłam swoim sposobem pisania.
Nie chciałam

przez Psychotropka`89 09 lis 2015, 23:22
SrebrnaSowa, daj spokój... Nie masz za co przepraszać. Masz rację, że pisanie w tym wątku, to konfrontacja z lękiem. Zbyt impulsywnie zareagowałam, wybacz.
Nie miałam absolutnie na celu "wypędzać" Cię z tego wątku. Ani nie mam do tego prawa, ani tego nie chcę.
Jestem bardzo rozdygotana, ale masz rację, że nie jestem jedyna.
Ja gdy zwracałam, zawsze mi szło nosem i dlatego jak to napisałaś, prosto z mostu, to mnie aż zmroziło... Przypomniało mi się...

Wiesz skąd moja reakcja? Bo sporo osób wchodzi tu, nie mając emeto i "prawi mądrości", jak to nie ma się czego bać, albo, że też tego "nie lubi". Ja nie wtryniam się w wątki, które mnie dotyczą, stąd mój bulwers lekki. Bo głodny sytego nie zrozumie.
I nie mówię tu o Tobie ale o osobach z np. nerwicą społeczną, gdzie mdłości owszem, mogą być ale nie są emetofobią. Tak jak ja nie zrozumiem osoby bojącej się ciemności <choć zawsze staram się i zachowuję maximum empatii, delikatności>, tak osoba z zupełnie inną fobią/zaburzeniem psychicznym nie zrozumie mnie.
Mam nadzieję, że choć trochę mnie zrozumiałaś.
I zaznaczam, że nie mam na myśli CIEBIE!
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez aleksandraaa 09 lis 2015, 23:27
Dziewczyny tak z ciekawosci, ile ważycie i macie wzrostu? Ja waże 47-48kg (różnie) przy wzroscie 1,73.
W ciagu tego roku schudlam ok 7 kg.. tak bardzo chcialabym przytyc a emetofobia mi to tylko utrudnia :<
Coś czuje ze dzis w nocy obudze sie z mdłościami, bo dzis najadłam sie strachu. Pracuje zdalnie w domu, raz na 2 tygodnie musze pojawic sie w firmie i tak tez dzis było, akurat trafilam ma urodziny kierowniczki, życzenia całusy i takie tam, potem przyznała sie ze od wczoraj ciagle ją mdli i jej nie dobrze, dziewczyny z pracy stwierdziły ze chyba bierze ją grypa żołądkowa. Oczywiscie zesztywniałam, przeciez jadłam jej ciasto i pocałowałam przy skladaniu życzeń. Niby nic takiego ale zarazki tak łatwo sie przenosza ;( Ta jelitówka to chyba najgorszy wirus, wolałabym przez miesiac miec zwykłe przeziębienie niż 1-2 dni tego świństwa :zonk:

przez SrebrnaSowa 09 lis 2015, 23:29
Zrozumiałam ...
Chyba obie zbyt impulsywnie zareagowałyśmy .
Choć faktycznie.. widzę że jest Ci trudniej.... niż mi . Dlatego tak ... mogłaś zareagować .
Masz więcej argumentów po swojej stronie.

Gdyby dało się tak przestać kojarzyć jedzenia z wymiotowaniem. Choć przyznam się szczerze że ja mam tylko takie momenty- okresy.
A Ty chyba masz tak dużo częściej....
Hmmm... mam nadzieje że kiedyś staniesz sie na tyle silna by wygrać z tą nieprzyjemną czynnością .

przez Psychotropka`89 09 lis 2015, 23:39
aleksandraaa, malutko ważysz... Ja w najgorszym momencie dobiłam do 45 kg.
Teraz jest to 52-53 kg i staram się jak mogę, żeby trzymać tą wagę.

SrebrnaSowa, też mam nadzieję, że się uda... No bo cóż innego mi pozostaje?... :(
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Sortuj wg