Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Psychotropka`89 18 paź 2015, 12:14
Michal8282., to fajnie. Odkąd czytam Twoje posty, odnoszę wrażenie, że nie masz emetofobii. :bezradny:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Michal8282. 19 paź 2015, 16:20
Nie wiem... moje diagnozy to F.41.1 potem F.45 miałem natręctwa z którymi sobie poradziłem, i potem przeszło w lęk przed zrzyganiem się w miejscu publicznym przy ludziach, ostatnio czytałem trochę i to bardziej wygląda jak jakaś lekka agorafobia. Rzygi, wymiotujące np dzieci, albo psy budzą we mnie niepokój i mdłości ale nie tak mocne jak miejsce w którym tracę poczucie bezpieczeństwa. Np moja córka wymiotowała to nie miałem problemów żeby jej pomóc, właściwie to nawet obrzydzenia wtedy nie czułem - no ale to córka w końcu.

przez alu 19 paź 2015, 20:06
Michal8282. napisał(a):Np moja córka wymiotowała to nie miałem problemów żeby jej pomóc, właściwie to nawet obrzydzenia wtedy nie czułem - no ale to córka w końcu.

A czytałeś o kobiecie, która na autostradzie wyskoczyła z samochodu, bo jej syn zwymiotował? No :)
Michał, wg mnie u Ciebie to bardziej lęk społeczny/agorafobia niż emetofobia.
Żadnego emetofobika nie interesują objawy pozapiramidowe leków przeciwwymiotnych :) Gdyby w ulotce było napisane, że przyjęcie piguły grozi zawałem to i tak bym wzięła :) Podobnie jakieś kręcze szyi czy języka - któż by się przejmował? Mogłoby mi nogę uje*ać, byleby nie rzygnąć ;)
alu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lissachatina 20 paź 2015, 13:50
Potrzebuje pomocy, całą noc bardzo bulgotało mi w żołądku aż przez to nie mogłam spać. Rano wstałam i zjadłam śniadanie ale niezbyt dobrze mi "wchodziło". Po zjedzeniu zaczęło mnie mdlić i do tego mega ból żołądka i znowu to bulgotanie i tak do teraz czyli już ponad 5h. I teraz nie wiem co robić bo powinnam już coś zjeść ale boję się że to może być początek jakiejś grypy jelitowej czy co :zonk:
Co o tym sądzicie i czy miał ktoś podobnie?

A co do tego wyskakiwania z samochodu to kiedyś miałam podobną sytuację: ktoś powiedział że mu niedobrze to ja automatycznie otworzyłam drzwi i wyszłam nie zwracając uwagi na to że auto jechało z 70km/h :roll:
Na szczęście kierowca miał refleks i zdążył się zatrzymać :D

przez alu 20 paź 2015, 13:55
Lissachatina napisał(a):Co o tym sądzicie i czy miał ktoś podobnie?

Podejrzewam, że wszyscy tu zgromadzeni mają to ciągle.
U mnie też nieprzespana noc, o 3 wzięłam Metoklopramid bo stchórzyłam, ale coś nie podziałał - trzeba było wziąć jakiegoś uspokajacza jednak.

Idę zaraz do psychiatry, no zobaczymy co powie.
alu

przez alu 20 paź 2015, 19:44
Byłam, pogadałam, lekarka zaleciła wziąć leki, żeby się trochę zregenerować i uspokoić. Dała mi Mirtagen 15mg i Zomiren 0,25 doraźnie. Ech, chyba zrobię kolejne podejście do mirty :(
alu

przez oskaka 20 paź 2015, 20:27
alu, ja biore mirte od polowy czerwca jakos. O tyle mi się polepszyło, że jestem w stanie sam funkcjonować w innym mieście ;) tylko gorzej z myśleniem bo jest lekka zamuła... Polecam jak nie musisz za dużo myśleć ;)
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez alu 20 paź 2015, 20:31
oskaka, muszę myśleć, bo dużo pracuje :) ale z zamułą sobie poradzę, byleby mdłości ustąpiły, bo wtedy w ogóle wstępuje we mnie inne życie. Tylko oczywiście boję się uboków mirty, w tym nudności i wymiotów :(
alu

przez oskaka 20 paź 2015, 20:34
Nie miałem takich skutków ubocznych oprócz wzmożonego głodu po tabletce i większą ochotą na potrawy słodkie i tłuste (i lekkiego zamulenia w dzień), a o myśleniu chodziło mi bardziej w stronę rozwiązywania problemów fizycznych/matematycznych...
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez alu 20 paź 2015, 20:46
oskaka, z fizyką czy matematyką nie dawałam rady w najlepszym, życiowym okresie :P Zawodowo zajmuje się przygotowywaniem i egzekwowaniem strategii marketingowych, a więc to praca koncepcyjna, ale myślę, że ogarnę lekką zawiechę :P Chcę, żeby wzmocnił mi się apetyt (daj Boże!) no i zgadzam się, że trzeba lekko uspokoić mój rozszalały organizm.
alu

przez Michal8282. 21 paź 2015, 16:06
Przez jakieś 3 mies mitra 15 nic mi nie pomogła na mdłości za to fajne spanie i +10kg

przez alu 21 paź 2015, 16:15
Michal8282., no to skoro przybierałeś na wadze to chyba musiałeś mieć apetyt, a więc mdłości nie były jakieś masakryczne, nie? Ja planuje brać leki tylko po to, by wyciszyć zmasakrowany organizm, resztę problemów zwalczę pracą nad sobą - wierzę w to i wiem, że dam radę!
alu

przez Michal8282. 21 paź 2015, 18:09
Za to teraz odrabiam nie jem od rana do 16 kiedy jestem w pracy żeby nie mieć czym wymiotować w razie co. Ja natomiast nie wierzę już w pracę nad sobą terapię i inne duperele co bym nie zrobił i tak jest zle.

przez alu 21 paź 2015, 21:54
Michal8282. napisał(a):nie wierzę już w pracę nad sobą

z takim myśleniem już po Tobie. To jaki masz plan - szastanie lekami do końca życia? Niestety, nie ma "pigułki szczęścia", ani magicznego przełącznika w głowie. Wszystko trzeba wypracować. Ale każdy robi to, co uważa za słuszne :)
alu

Sortuj wg