Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Michal8282. 11 wrz 2015, 13:09
Psychopatka 89.Ja mam takie mega napady lękowe że siłą woli ich nie opanuję, znaczy to że fluoksetyna jeszcze nie działa a już (albo dopiero)14 dzień. A mitra nie wiem czy coś daję już nawet nasennie nie działa. Na niej już do 93kg z 82 przytyłem, gdyby nie brzuch to całkiem ok bym wyglądał, bo dobrze się czuję z tą wagą. Muszę siłownię sobie skombinować i będzie oki :) . Ale najpierw kupię ten podręcznik. Muszę popracować nad sobą, ale właśnie z jakąś uporządkowaną wiedzą krok po kroku myślę że ta książka mi pomoże, chodziłem już z rok razem na różne terapie i mniej więcej wiem jak pracować nad swoją zrytą psychą :) więc chyba sobie poradzę z książką.

przez Michal8282. 11 wrz 2015, 13:12
Alu ale zażyj raz na jakiś czas :) Bez Ciebie bym np nie dowiedział się o książce :) . Może za miesiąc lub dwa podsumujmy wyniki terapi hehe. Dzisiaj zamawiam ten podręcznik.

przez alu 11 wrz 2015, 13:13
Książka jest super i warto ją mieć! Jeśli ktoś ma problemy z angielskim, to ja mam materiały od terapeuty zrobione właśnie na podstawie tego programu - mogę wziąć się za przepisywanie (będę sobie tym samym utrwalać) i Wam wysłać to po polsku.
alu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michal8282. 11 wrz 2015, 13:30
Ok jak coś to PW.

przez alu 11 wrz 2015, 13:40
Jakby co to piszcie na maila/FB (Psychotropka ma namiar na mnie) - wyłączam się z tego forum. Niech moc i nierzyganie będzie z nami :pirate:
alu

przez Kacha89 11 wrz 2015, 22:00
alu: Hej ja bym prosiła o materiały wysłać Ci na priv maila?
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies"

przez alu 19 wrz 2015, 15:01
Hej,
jak się czujecie? Ja gdzie ostatnio nie pójdę to słyszę, że albo ktoś jest świeżo po grypie żołądkowej, albo że był gdzieś, gdzie wszyscy chorują, co oczywiście ekstra pobudza moje nudności :( Wczoraj wieczorem już też mi się wydawało, że to koniec, czeka mnie paw i to lada moment i co? I zasnęłam, spałam do rana. Obudziłam się i od początku ... no ale pracuje nad sobą, wiem, że to kiedyś minie. Albo ja wykończę emeto, albo ona mnie - trzeciej opcji nie ma :pirate:
alu

przez Michal8282. 19 wrz 2015, 23:12
Jest zle.. na zwolnieniu lekarskim jestem i raczej długo je pociągnę. Fluo nie działa, psychiatra w ten czwartek kazał zwiększyć dawkę i na terapię. A ja nie wysiedzę na terapii bo wszędzie poza domem rzygać mi się chcę, do psychiatry na xanaksie chodzę a itak się stresuję. Objawy somatyczne to masakra. Już rodzina wie że ze mną nie wesoło, i starają się pomóc kliniki, sanatorium szukają :) Ze swoją dziewczyną pytaliśmy o szpital żeby jakoś leki ustawili, usłyszeliśmy u zródła że tam się nie wyleczę, tylko ciężkie przypadki tam przyjmują, żeby lepiej gdzieś prywatnie iść. Zastanawiam się nad terapią przez skype. A książki nie kupiłem jeszcze bo paypal mi świruje. Dziewczynę przycisnę żeby mi kupiła ze swojej karty. Daje Ci coś ten program Alu?

przez alu 19 wrz 2015, 23:41
Michal8282., to niedobrze, że źle u Ciebie :( Ja jestem przekonana, że ten program może wyleczyć z emetofobii, ale trzeba za nim iść jak po sznurku i mieć wiele samodyscypliny, a ja - no cóż - dużo wiem, dużo gadam, mało robię :( To taki mój kolejny wentyl bezpieczeństwa, że w razie czego mam możliwość wziąć się porządnie za program i wyleczyć, ale co, jeśli nie zadziała? W każdym razie czuje się jak szmata, gadam tylko o rzyganiu, nie jem, nic w domu nie robię, moje myśli krążą wokół jednego i codziennie obiecuje sobie, że OD JUTRA się wezmę za siebie. Jak usiadłam do komputera o 14:00 tak siedzę do teraz i nie zrobiłam ze sobą NIC, a więc dalej pławię się w tych pieprzonych mdłościach, nie mam siły do siebie prawdę mówiąc. Biorę Pramolan, raczej działa słabo o ile w ogóle, a nawet jak nie mam mdłości to wiem, że to i tak może być TEN dzień i że za chwilę mogą się pojawić.... jedyne co dziś zrobiłam to przeczytałam 100 stron tego tematu (!) :silence: :blabla:
alu

przez Michal8282. 20 wrz 2015, 00:00
Siedzenie w domu zle na mnie działa, na Ciebie widzę też. Teraz zamiast odpoczywać, boję się konfrontacji z lękiem. W poniedziałek córkę do przedszkola muszę zawieść a to wyzwanie dla mnie :). Ja też od jutra się biorę za siebie - zaczynam biegać :) tak od tygodnia sobie mówię. Chociaż bieganie pomagało mi na wzdęcia i mdłości też, ale ruszyć się ciężko.

przez alu 20 wrz 2015, 00:21
Otóż to! Ja nawet kupiłam sobie wypasione buty do biegania...w czerwcu. Niestety, widze, że po prostu się temu poddałam, gdzieś się ulotniła moja determinacja. Teraz siedzę i wlaściwie to sie zastanawiam, czy mnie mdli czy nie, a skoro nie wiem, to wychodzę z założenia, że tak. Jak się już człowiek zamknie w 4 ścianach i wpadnie w pokusę unikania to niestety, efekt kuli śniegowej murowany, czego właśnie doświadczam.
alu

przez alu 20 wrz 2015, 00:26
a, i jeszcze: na terapii ciągle przerabiamy, że trzeba narzucić sobie rygor i pewną rutynę. Zaplanować dzień i dawać z siebie 100%, nawet jeśli dzień jest ciężki i moje dzisiejsze 100% to np. 20% moich normalnych możliwości. Wprowadzić regularne, niewielkie posiłki, ale jeść - bez względu na mdłości. Takie przełamywanie się sprawia, że objawy odchodzą. W lęku w miejscach publiczych ważne jest też "kotwiczenie" pozytywnych zdarzeń, czyli jeśli boisz się np. centrum handlowego, to idź na 15min, przeczytaj artykuł i wyjdź. Albo wejdź tylko na kawę, zadzwoń do kogoś ważnego, stopniowo wydłużaj okres czasu. Jak się nie da rady to się wycofuj, ale bez pretensji do siebie i bez nakręcania się, tylko znów podejmij próbę - ale trzeba mieć przy tym w cholerę samozaparcia. Zamkniecie się w domu i umartwianie się to najprostsze co można zrobić i co zrobiłam. Codziennie nienawidzę tej fobii, ale wiem, że bez zmiany myślenia i działania nie pozbędę się jej. Jestem mistrzynią teorii :pirate:
alu

przez Michal8282. 21 wrz 2015, 14:12
U mnie jakby lepiej.. nie wiem czy to fluo zaczyna działać czy ostatnie wydarzenia kiedy skonfrontowałem się z lękiem. Chyba to że ostatnio miałem napady lękowe w miejscach publ. przeszedłem je i nic się nie stało, wydawało mi się że jestem bliski wymiotów ale kiedy tak się przyjrzałem swoim uczuciom, wcale nie było blisko. Kiedyś czytałem że podczas napadu lękowego organizm nie wydala - ani górą ani dołem :). Teraz nie wiem... mam więcej odwagi żeby przeżywać napady lękowe. Nawet dzisiaj parę drobnych spraw załatwiłem na mieście. Oczywiście bałem się jak cholera, ale coś trochę się zmieniło w pozytywną stronę.

przez alu 21 wrz 2015, 14:28
Michal8282., no to super! Oczywiście, że z lękiem trzeba się konfrontować, te mdłości są tylko w naszej głowie! U mnie dalej kiepsko, mdłości łapią mnie nagle i niepostrzeżenie, łatwo wpadam w panikę. Ech :(
alu

Sortuj wg