Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Kacha89 06 sie 2015, 23:17
Psychotropka`89: Poczytałam opinie na temat pracy w tym markecie i to jakaś masakra jest ale pal licho te opinie na temat warunków pracy ale pisze że trzeba podpisać czek in blanco. Powiedzcie mi jest to normalnie że idąc do pracy do marketu na kase podpisujesz taki czek? Jutro od razu spytam czy to prawda jeśli tak to podziękuję nie będę się w bagno pakowała.
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies"

przez cheval 08 sie 2015, 14:48
Ale beznadzieja... znowu mi wróciły lęki. Chyba fluoksetyna je spowodowała, nie wiem. Tak czy siak, jestem na siebie wściekła, a jednocześnie mi okropnie przykro. Od tygodni planowałam wyjazd na koncert... Jeden z moich ulubionych zespołów. Załatwiłam mieszkanie, kupiłam bilet. I w połowie drogi się wróciłam do domu. Nie dałam rady... Na samą myśl o mieszkaniu gdzie indziej przez 3 dni lęk mnie paraliżował. Wszystko kręci się wokół wymiotowania- bo upały, bo udar, bo zatrucie w restauracji, bo coś tam. Już nie mam siły...
There's an old voice in my head that's holding me back

przez Michal8282 09 sie 2015, 21:52
A ja na weselu wczoraj byłem. Nawet dałem radę. Godzinę przed Xanax na tyle zagłuszył lęk że dałem radę opanować te swoje napady. Koło 19 czułem już że benzo przestało działać, ale wytrzymywałem. Pomyślałem że skoro xanax już nie działa to można parę głebszych wychylić, no i to jakoś znowu mnie wyluzowało i zabawa była niezła. Dzisiaj bez kaca i wielkich napadów lękowych, co mnie zdziwiło bo ja nawet po 2 piwach potrafię mieć kaca i lęki na nim. Zadowolony jestem, wyjścia do ludzi mi trzeba było :). Nie jest jeszcze dobrze, ale leki już po 2 tygodniach brania postawiły mnie na nogi na tyle, że w ogóle jakieś wychodzenie do ludzi jest możliwe (mimo że jeszcze to trudne). Powoli małymi kroczkami dojdę do normalności.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kacha89 09 sie 2015, 23:22
cheval: A ile czasu miałaś spokój od lęków? Może leki musisz zmienić. Trzymaj się.

Michal8282: To rewelacja że dałeś radę i się wybawiłeś, powoli do przodu. Ja miesiąc temu byłam na weselu i było super wybawiłam się za wszystkie czasy i 2 dni do siebie dochodziłam bo tak mnie nogi z tańczenia bolały:D

alu: Co u Ciebie kochana ? jakoś zamilkłaś:*
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies"

przez cheval 11 sie 2015, 18:08
Kacha89 normalnie funkcjonowałam półtora roku myślę, dokładnie nie pamiętam od kiedy lęki zniknęły tak w 100%. Na fluo byłam ok 6-8 miesięcy i po odstawieniu też było super (rok nie brałam nic). Zaczęło się coś dziać przed maturami. Potem znowu było ok w porządku, a teraz to jakiś kosmos. Aż mi się odechciewa wszystkiego :(

przez Kacha89 11 sie 2015, 19:55
cheval: To zacznij znów może tabletki brać. A na terapie jakąś chodziłaś?

przez cheval 12 sie 2015, 20:40
Jestem aktualnie na fluo od 15 dni. I zamiast pomóc to nie pomogła wtedy kiedy powinna- może teraz się rozkręci. A na terapię chodzę cały czas, bo inaczej byłoby bardzo ciężko.

przez alu 13 sie 2015, 11:27
Kacha89, dzięki, że o mnie pytasz :* Terapeuta zalecił mi odwyk od forum, bo ponoć nie działa na mnie dobrze - w sumie racja, zamiast skupiać się na zdrowieniu to się taplam w tym dziadostwie :( Dziś się złamałam, ale mam gorszy dzień.
Poza tym bida, niemal codziennie mam nudności - czasem cały dzień, czasem pół. Wstaję z lękiem. Wmuszam w siebie jedzenie, bo zaczęły mi lecieć włosy okropnie i sie boję, że zostanie ze mnie łysa pała :( Ta fobia to koszmar! Przeniosłam się nieco do zamkniętej grupy wsparcia na FB, międzynarodowej. Ile jest osób takich jak my to nawet nie macie pojęcia. A, i zastanawiam się nad zakupem http://emetophobiarecovery.com/printversion/ - kosztuje niemało, ale chwytam się każdej możliwości.
alu

przez alu 13 sie 2015, 14:28
Tymczasem kupiłam tę książkę: http://www.amazon.co.uk/product-reviews ... Descending kurcze, tyle osób nie może się mylić! Nie kupuję nowych ciuchów, bo i tak nie wychodzę z domu, buty i torebki też nie są mi potrzebne, więc kasę wydaje sobie na książki i terapie :pirate: Tyle tytułem żartu, dziś pomyślałam sobie, że gdyby ktoś powiedział mi, że w Pakistanie w wiosce, do której trzeba iść 5 dni jest drzewo, którego fragmenty korzonków uzdrawiają z tej fobii to w jednej sekundzie sprzedałabym auto, wzięła oszczędności i bym wyruszyła :pirate:
alu

przez Michal8282 13 sie 2015, 14:42
Oo biere te książkę i audio po wypłacie :)

przez longa 14 sie 2015, 16:46
Hejka wszystkim :) Mam takie pytanie, nurtujące mnie od dłuższego czasu gdyż borykam się z tym problemem. Chodzi oto że... Czy i jak chodzicie do dentysty? :zonk: Ja mam już dość duże problemy z uzębieniem, ale z ta nasza przypadłością nie potrafię przynajmniej na razie iść do dentysty. Podczas ataków wo gole się nie odzywam, nigdy lub muszę coś rzuć gumę cukierka itp, a otwarcie buzi wtedy kończy się jeszcze silniejszymi mdłościami, wiec jak tu otworzyć buzie u dentysty hm.. :bezradny:
alu: jak by było takie drzewo bez wahania tak samo bym rzuciła wszycho, wzięła kasę i pojechała. Nawet jakby mi ktoś powiedział, ze codziennie przez miesiąc albo dłużej muszę brać zastrzyki albo jakieś ohydne lekarstwo, ale gwarantował by mi 100% wyleczenie się z tego dziadostwa - BRAŁA BYM WSZYSTKO !

przez alu 14 sie 2015, 17:37
longa, ostatni raz byłam u dentysty rok temu, a wtedy moja fobia była w uśpieniu. Teraz sobie nie wyobrażam. Podczas ataku mam tak jak Ty - boję się odezwać, a nawet poruszyć. Gdybym już musiała iść to chyba zarzuciłabym hydroksyzynę/aviomarin i poszłabym z pustym żołądkiem.
longa, mam tak jak Ty - wzięłabym/zrobiła wszystko, żeby się tego pozbyć :( To jest koszmar, jestem naprawdę w kiepskim stanie mimo, że chodzę na terapię i biorę leki. Dno :(
alu

przez longa 14 sie 2015, 18:44
ja biorę leki i jest trochę lepiej, ale to dalej nie jest to co było przed, kiedy to wszycho mi zwisało, a nerwy jak się pojawiały i mdłości to na krotko i szybciutko o nich zapominałam. Ciągle staram się nie myśleć o tym, i iść do przodu choćby nie wiem co, każdy najdrobniejszy postęp (np. załatwienie czegoś na mieście w tym przejażdżka autobusem i pokonywanie tego) to jest jak zdobycie złotego medalu.
Powiem szczerze, ze kiedy bardzo źle się czuje to nie zaglądam tutaj ,źle na mnie to działa.

przez alu 14 sie 2015, 18:49
longa, a jakie leki bierzesz? Ja od 3tyg jestem na Pramolanie, ale nie widzę żadnego efektu :( Też się zastanawiam czy codzienna obecność na forum tym, 2 zagranicznych i jeszcze w grupie wsparcia na FB to nie przesada, bo dochodzi do tego, że taplam się w tym ciągle :(
alu

Sortuj wg