Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Kacha89 08 lip 2015, 22:12
Dziewczyny też czytałam o tym w Katowicach czekam alu na relacje ze spotkania.

Psychotropka`89 Kobitko dasz radę z tego co pisałaś ,co przeszłam widać że jesteś silną kobitką wierze w Ciebie:)
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies"

przez alu 08 lip 2015, 22:17
Ja jestem tak zmotywowana, że hej! Napisałam gościowi, że jest moją ostatnią nadzieją :pirate:
alu

przez Psychotropka`89 09 lip 2015, 10:50
Kacha89, nie jestem silna... Po prostu chcę żyć, a nie wegetować. Nie chcę za parę lat żałować ile lat młodości straciłam na te lęki. One są. Ale zaciskam zęby i jak mantrę powtarzam, że będzie dobrze, napad niedługo minie, odrzucam złe myśli. Jest ciężko ale jak nam wszystkim. Nic nadzwyczajnego... :bezradny:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oskaka 09 lip 2015, 11:46
Psychotropka`89, czemu odstawiasz sertraline?
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Psychotropka`89 09 lip 2015, 15:17
oskaka, chudłam, miałam po niej koszmarne zaparcia, brak apetytu, libido tragiczne, jakaś byłam depresyjna, a miało odwrotnie działać... Po jakimś czasie stosowania jakoś czułam, że mi ten lek nie podchodzi. Zaczęłam odstawiać i poczułam, że "wracam" do świecie żywych <odstawienne objawy też były/są, ale psychicznie nie jestem już tym betonem co byłam>.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez oskaka 09 lip 2015, 18:50
Koleżanka bierze ale w dawce 50 mg na depresje i ma podobno dodawać energii :D. Z tego co widzę i słyszę od niej to nie działa energetyzująco, ale przeciwdepresyjne działanie widać. Nie ma co się męczyć na trybie zombie i dobrze, że schodzisz. Będziesz brać na inny lek?

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Psychotropka`89 09 lip 2015, 19:51
Powiem szczerze, że nie chcę już wchodzić na SSRI. Wygrzebałam się z największego gówna psychiczno-fizycznego i mam nadzieję, że mam moc na ograniczenie chemii w moim organizmie.
Ja też miałam jakiegoś kopa po sertralnie kiedyś tam... też depresja jakoś się uspokoiła, lęki wyciszyły. Ale po 1,5 roku gdzieś brania, efekt ten zaniknął i zaczęło się odczucie, że to nie to. Że nie działa tak jak powinno. Zaczęłam zmniejszać i uważam, że to był dobry wybór. Nie chcę babrać się w SSRI też ze względu na skutki uboczne. Mordujesz się przy wchodzeniu na dawkę, mordujesz przy schodzeniu... Kurna, no ileż można. Nie chcę już. Ale nie zarzekam się, że już nigdy, prze nigdy nie wezmę leków z tej grupy, bo po prostu nie wiem. Zapewne jak będzie konieczność, to będę brać. :bezradny: Ale nie chciałabym powtórki z rozrywki. :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez oskaka 11 lip 2015, 11:12
Psychotropka`89, To dobrze, jak radzisz sobie już bez leków i trzymam kciuki aby było coraz lepiej :D Ale chyba warto było? Ja paskudnie reaguje na leki z tej grupy, ale muszę zacząć brać esci w końcu (bo chciałbym uprawiać sport, a nie troszeczkę pobiegam i prawie atak). Pozdrawiam :D

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Psychotropka`89 11 lip 2015, 11:19
oskaka, wiesz... biorę jeszcze sporo leków ale już mniejsze dawki. I nie jest jakoś super ekstra, chudnę znowu, czasem mam lęki. Ale porównując z tym co było przed leczeniem, to jest niebo i ziemia. Leki dużo dobrego wniosły.
Tak, zdecydowanie warto było. Chociaż początki były paskudne. Bardzo źle się czułam wchodząc na sertralinę, brrr. Jak tylko sobie przypomnę, to mi niedobrze. :? Ale było, minęło... Oby nie wróciło.

Spróbuj, najgorszy jest pierwszy tydzień, drugi też fajny nie jest ale da się przeżyć. A potem to już z górki na pazurki. ;)
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez oskaka 12 lip 2015, 22:51
Psychotropka`89, jak naradzie stawiam na terapię póki mam możliwość chodzenia 2 razy/tydzień do bardzo dobrego terapeuty (mam super kontakt i jest bardzo dobry) i czytam książki/poradniki o lękach, jak nie pomoże to będę musiał w sierpniu albo w ostateczności wrześniu zarzucić esci. Dzięki za info :D zdrowia życzę :)

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez alu 12 lip 2015, 22:53
oskaka, a jak u Ciebie? Jak ataki?

Dziewczyny, co u was? Jak się macie?
Ja po dobrym tygodniu miałam kiepski weekend niestety :(
alu

przez oskaka 12 lip 2015, 23:05
alu, witam :) już ataku nie miałem ponad 2 miechy. Dlatego chyba że przestałem wierzyć w nasilające się objawy somatyczne podczas ataku, ale dalej mam skoki lęków. Dzielnie dalej jem mirte (powinni robić ją w różnych smakach bo mi się ten smak znudzil). Mam nadzieje, że przekonasz się do mirty, ale nic na siłę. Kiedy pierwsza pierwszą hipnoza? :D

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Kacha89 12 lip 2015, 23:56
alu: hej, ja się mam średnio , ataków nie mam póki co ale silny lęk mam w sobie juz od jakiego czasu prawie cały czas a jeszcze niedawno tak nie miałam:( lęk przed tym że przyjdzie atak ...chore.

Ale wczoraj i właściwie jeszcze dziś byłam na weselu u kolegi i wybawiłam się za wszystkie czasy z parkietu prawie nie schodziłam:D
Do domu wróciliśmy o 5 rano heheh a zakwasy mam ogromne ledwo chodzę.

Ale widze że u Ciebie coraz lepiej, bardzo mnie to cieszy:)
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies"

przez alu 13 lip 2015, 00:09
Kacha89, ooooo, skąd ja to znam! Też ostatnio mam stały, momentami nasilający się lęk, że atak przyjdzie. Oczywiście pomdlewa mnie niemal stale, ale funkcjonuję tylko z ciągłą obawą, że zaraz się zacznie. Mam wrażenie, że paniczny lęk przed wymiotami ewoluował w lęk przed atakiem i wymiotowaniem oczywiście też, więc siłą rzeczy coraz lepiej. Jutro jadę do tych Katowic, zdam relację!
alu

Sortuj wg