Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez alu 24 cze 2015, 17:10
mdłości i 37,1 stopni :( chyba sie zabiję :(
alu

przez alu 24 cze 2015, 18:23
o, już 36,8 ... kurcze, nie wiem czemu tak mi nagle podbiło temperaturę, oby to było chwilowe :(
alu

przez Kacha89 24 cze 2015, 21:40
alu: hej, widzę kochana że u Ciebie zle , powiedz mi na kiedy masz psychiatrę, tego drugiego? przemóc się może jakoś do tych tabletek bo może być tylko lepiej, a spróbuj pomyśleć tak że skoro i tak Ci zle cały czas to jak wezmiesz tabletki i Ci bedzie po nich zle to na jedno wyjdzie może wtedy będzie Ci łatwiej. Trzymaj się :*:*
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alu 24 cze 2015, 22:11
Kacha89, no właśnie dziś miałam psychiatrę. Czekam w poczekalni, pielęgniarka mnie prosi, idę pod gabinet zerkam - a tam tak przystojny facet, że miałam odwrócić się na pięcie bo przyszłam nieuczesana i ubrała byle jak, bo rano miałam atak. Ale mnie wyhaczył i zaprosił, nie było odwrotu :P w ogóle poświecił mi godzinę, o wszystko wypytał i też zalecił ten Trittico - zapewnił, ze jest dobrze tolerowany, że nie ma po nim mdłości jak po SSRI i żebym spróbowała. Zaufałam mu, 3min temu zażyłam 1/3 tabletki (oczywiście już mam mdłości). I mama i mąż przekonują mnie, że może być tylko lepiej, a gdyby było źle to zażyję przeciwwymiotne i poproszę o zmianę leku - taki obrałam plan działania, nie nakręcam się negatywnie, raczej pozytywnie. Muszę przerwać to błędne koło. A, temperatura już w normie, nie wiem co to dziś miało być, ale nieźle mnie zestresowało. :8):
alu

przez Kacha89 24 cze 2015, 22:25
alu: To super że zażyłaś i trzymam kciuki uda się na pewno może być już tylko lepiej :) a ile się czeka na jakieś efekty ?
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies"

przez alu 24 cze 2015, 22:28
Ponoć ten lek działa dość szybko. Mam brać rano i popołudniu po 10mg hydroksyzyny i na wieczór Trittico, który ma mnie wyciszyć i pomóc w bezsenności. Lekarz powiedział, że jest dobrej myśli i że nie daje mi nic silniejszego, bo jestem silna bestia :great: Mówię wam, jaki on przystojny :pirate: Na następną wizytę się odpicuję choćbym miała się nafaszerować Aviomarinem :pirate:
alu

przez Kacha89 24 cze 2015, 22:45
alu: Przystojny psychiatra fajna motywacja do brania leków hehehe. Ja jak w zeszłym roku chodziłam do psychologa to celowo wybrałam kobiete. A jak teraz szukałam psychoterapeuty to też tylko kobiet nie wiem czemu jakoś do faceta mam opory pójść :D

przez alu 24 cze 2015, 22:51
Kacha89, też miałam opory! Ale nie chciałam płacić 150zł za wizytę, a niedaleko mnie jest klinika i okazało się, że psychiatra przyjmuje na NFZ, więc zadzwoniłam z głupa zapytać o termin - czekałam tylko 6 dni i stwierdziłam, że ok, niech stracę. Ale jak zobaczyłam gościa to poważnie - nie myślałam o mdłościach tylko o tym jak wyglądam, a jak wyszłam to stwierdziłam "super, że taki fajny gość ma mnie za wariatkę" po czym się zbeształam w myślach, że przecież jest psychiatrą :great: Haha, no nie wiem, jakoś mu zaufałam :105:

ps. pół godziny po wzięciu leku - jeszcze żyję!

A, zaczęłam też tę psychoterapię, na razie się nie hipnotyzujemy, ale po ostatniej sesji jestem bardzo zadowolona z babki - już widzę, że jest konkretna, dobrze mi się z nią rozmawiało, doszła do zgoła odmiennych wniosków już ja, nieco mi rozjaśniła w głowie, na wiele aspektów zwróciła uwagę. Tu też pozytywnie sie nastawiłam!
alu

przez Kacha89 24 cze 2015, 23:41
alu: Czym więcej czasu minie od brania leków tym będzie lepiej. Najważniejsze że masz pozytywne nastawienie a to połowa sukcesu:)
Powiem Ci szczerze że jestem strasznie ciekawa tej hipnozy ,nie ukrywam że sama chciałabym skorzystać o ile gdzieś w miarę blisko mnie znajdę kogoś kto się tym zajmuję. Najpierw jednak chciałabym poznać Twoją opinie i dowiedzieć się jak to jest bo mam troszkę obaw przed tym, boję się tego jak się będę wtedy czuła itd

przez agata_agata 25 cze 2015, 10:58
Hej dziewczyny! Dosc dawno tu nie zagladalam. Caly czas biore mirtagen i pochwale sie! Przytylam! Waze prawie 60kg! Nareszcie! Mam apetyt i nie mdli mnie juz non stop. Oczywiscie mam dni gorsze ale zdecydowanie rzadziej i moje ataki paniki sa slabsze niz na poczatku. Akurat teraz mam spadek formy ale to pewnie dlatego, ze sie przeziebilam i drapie mnie w gardle a z nosa sie leje :p generalnie ile razy sie pochwalilam, ze jest mi troche lepiej tyle razy pozniej dostawalam po dupie ale mam nadzieje, ze nie tym razem :)

alu, strasznie jest mi przykro, ze Ciebie teraz tak bardzo meczy ale moze przystojny pan doktor cos na to zaradzi! Trzymam za Ciebie mocno kciuki :* daj znac czy przezylas noc z nowym lekiem. Ja wiem jaki to stres jak bralam pierwszy raz mirtagen to jeszcze nie zdazylam dobrze tabletki polknac a juz mialam wszystkie mozliwe skutki uboczne :D

przez agata_agata 25 cze 2015, 11:43
Hej dziewczyny! Dosc dawno tu nie zagladalam. Caly czas biore mirtagen i pochwale sie! Przytylam! Waze prawie 60kg! Nareszcie! Mam apetyt i nie mdli mnie juz non stop. Oczywiscie mam dni gorsze ale zdecydowanie rzadziej i moje ataki paniki sa slabsze niz na poczatku. Akurat teraz mam spadek formy ale to pewnie dlatego, ze sie przeziebilam i drapie mnie w gardle a z nosa sie leje :p generalnie ile razy sie pochwalilam, ze jest mi troche lepiej tyle razy pozniej dostawalam po dupie ale mam nadzieje, ze nie tym razem :)

alu, strasznie jest mi przykro, ze Ciebie teraz tak bardzo meczy ale moze przystojny pan doktor cos na to zaradzi! Trzymam za Ciebie mocno kciuki :* daj znac czy przezylas noc z nowym lekiem. Ja wiem jaki to stres jak bralam pierwszy raz mirtagen to jeszcze nie zdazylam dobrze tabletki polknac a juz mialam wszystkie mozliwe skutki uboczne :D

przez alu 25 cze 2015, 13:43
agata_agata, właśnie myślałam dziś o Tobie! Co u Ciebie i jak się czujesz :) Gratuluję przytycia i apetytu! :)

A ja - no przeżyłam, ale: wzięłam 1/3 Trittico, położyłam się spać po godzinie od wzięcia (jak zalecił lekarz) i co? I bezsenna noc. Nie spałam w ogóle, mdlilo mnie włącznie z podjeżdżaniem kwasów (ble!), tłukło mi się serce momentami. Usnęłam o 6, o 7 wybudzily mnie mdłości tak silne, że aż wstałam do łazienki. Na szczęście rozeszło sie, znów usnęłam i spałam do 13! Koszmar, boli mnie głowa, nie słyszałam telefonów jak dzwonią, no masakra. Raczej nie dam temu drugiej szansy, ale przynajmniej spróbowałam :hide: Robię dziś dzień z hydroksyzyną i jutro wracam do tej Mirty. Załamka :(
A tak byłam pozytywnie nastawiona! Serio, nie nakręcałam się ani nic no i widzicie...

EDIT: czytam właśnie ulotkę od Mirzatenu QT-15mg (takie mam w domu), a tam: częste działania niepożądane - letarg, zawroty głowy, drgawki, NUDNOŚCI, WYMIOTY, BIEGUNKA, wysypka, bóle stawów itp :( :zonk: :why:
alu

przez agata_agata 25 cze 2015, 16:30
alu, kochana.. strasznie sie meczysz i strasznie mi Ciebie szkoda.. wiem przez co przechodzisz. Kurcze sprobuj pobrac jakis lek dluzej.. daj szanse mircie.. nie mialam po niej zadnych skutkow ubocznych oprocz wilczego apetytu ale to raczej u ludzi z nasza dolegliwoscia dzialania pożądane! A jezeli chodzi o skutki uboczne to wez przeczytaj ulotke od jakichkolwiek tabletek antykoncepcyjnych.. tam to sie idzie za glowe zlapac a jednak w wiekszosci przypadkow nic sie nikomu nie dzieje. Silna bestia z Ciebie i wierze, ze dasz rade!

przez alu 25 cze 2015, 16:36
agata_agata, dziękuję :* No fakt, męczę się strasznie :( Tak, dam szanse mircie, bo nic innego mi nie pozostaje. Dalej mnie mdli, nic jeszcze nie jadłam, wypiłam tylko 2 łyki coli, co za koszmar :( A byłam tak pozytywnie nastawiona!
alu

Sortuj wg