Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Lolina 07 kwi 2015, 21:33
Arasha - domyślam się, że będzie mnie to męczyło przez bardzo długi czas. Każdy ma jakieś lęki, fobie czy coś innego. Lecz chciałabym żyć normalnie bez leków, bez obserwacji.

Codziennie sobie o tym pomyślę, lecz nie codziennie mam atak lękowy.
Co mogłabym zabrać ze sobą ma egzaminy? Jakieś zioła, tabletki ziołowe, na uspokojenie dzięki którym łatwiej byłoby się skupić na pisaniu i mówieniu (matura ustna, aż strach)? Kompletnie się na tym nie znam, nigdy mi nic takiego nie dokuczalo. Brałam tylko magnez i jakieś tabletki na uspokojenie i odprężenie.

Maturę zdaje z podstawowych przedmiotów jak polski, matma i angielski, a jako przedmioty rozszerzone wybrałam WOS i j. polski. ;)

Dzisiaj czułam się dobrze, jednak pod wieczór złapał mnie ten uciążliwy ból po lewej stronie przy skroni, nie pomagają mi na to żadne przeciwbóle, które mam prócz diclofenacu. Brzuch tez mnie pobolewa. Mam nadzieje, ze to nie żadna jelitowka, bo nie chciałabym znaleźć się przypadkiem w nocy z głową w klozecie...
I chyba wezmę tabletkę, przynajmniej przespie noc.

Dziękuję za miłe przyjęcie :)
"Ponieważ pragnąłem kochać i być kochanym,
sądziłem, że kocham.
Inaczej mówiąc, udawałem."

przez Arasha 07 kwi 2015, 22:12
Lolina, spokojnie, ból skroni to po prostu jeden z rodzajów bólu głowy. Nic Ci nie będzie. Polecam Aromatol do posmarowania albo coś ciepłego ( mnie np. pomagał gorący termofor ) ! A jakie przeciwbólowe bierzesz na ból głowy ?

Właśnie się zorientowałam, że mało czasu Ci do tej matury zostało :? Tak się zastanawiam, czy powinnaś do tego czasu czytać ten wątek, żeby sobie jeszcze bardziej dolegliwości nie wkręcać ... to już sama musisz zdecydować, co dla Ciebie będzie dobre ... żebyś nie pomyślała, że Cię chcemy wygonić, czy coś w tym stylu :nono:
Jak masz ochotę i czas, to możesz siedzieć, ile chcesz ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Mireille 08 kwi 2015, 02:23
Lolina, witaj :smile:

Powodzenia na maturze ;)
Ja też miałam pisać, ale zrezygnowałam, żeby to wszystko nie wróciło :-|

mggabijp, jak było u psychologa?
F21

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lolina 08 kwi 2015, 14:27
Mirelle - witam :smile: i dziękuję zarazem. Mam nadzieję, że dam sobie jakoś radę.

Arasha - przeciwbóle jakie biorę to najczęściej ibuprofen i paracetamol, z czego ten drugi mało co na mnie działa. Zależy jakie to bóle. Przeważnie ten, który miałam wczoraj i trzyma mnie jeszcze dziś (ćmi strasznie, cała lewa skroń) nie poddaje się tym lekom i zażywam wtedy diclofenac. Kiedyś 100mg, ale teraz ograniczyłam do 50mg. Ogólnie chciałam ograniczyć leki przeciwbólowe, bo głowa to mój wróg :D i boli często, głównie z nerwów, zmiany pogody itd. Czasami to taki ból, że mam wrażenie, iż zaliczę klozet. Ale na szczęście nie zdarzyło mi się to.
Spróbuję czymś smarować i rozgrzewać.

Też się zastanawiam. Pewnie wpadnę w wir nauki jakieś dwa tygodnie przed to może i zapomnę o lęku. Chociaż, kiedy przyjdzie co do czego obawiam się, że mnie nieźle sparaliżuję i będę bała się otworzyć buzię, by cokolwiek powiedzieć.
"Ponieważ pragnąłem kochać i być kochanym,
sądziłem, że kocham.
Inaczej mówiąc, udawałem."

przez alu 08 kwi 2015, 14:54
Lolina, witaj :)
Nie wiem jak u Ciebie ale ja np. w sytuacjach stresowych bardzo się mobilizuje i paradoksalnie organizm mi nie dokucza. Odzywa się oczywiście jak już jest czas na relaks i wtedy wszystko odchorowuje, ale w sumie najważniejsze to dać radę wtedy, kiedy trzeba. Ja w LO miałam bardzo nasiloną nerwicę, do dziś pamiętam jak przed maturą z WOSu aż szarpało mnie na rzyga, bo mieliśmy pisać na sali gimnastycznej (wiecie - dużo ludzi, duchota, daleko od okien brrrr), ale zmobilizowałam się i dałam radę. Będzie dobrze! :)
alu

przez mggabijp 09 kwi 2015, 15:58
Byłam u psycholog, robiłam testy typu przerysować jakąś figurę geometryczną, potem wymienić w określonym czasie jak najwięcej zwierząt czy słów na literę K, potem pokazywałam ''co jest nietak na obrazku'', generalnie chyba zdałam, bo pani powiedziała, że z moją głową w porządku. Teraz do psychiatry 22 kwietnia po skierowanie i na terapię. Zobaczymy.

Ogólnie trzęsienie nie ustało, nawet jak odstawiłam Afobam, ale od przedwczoraj wieczorami męczy mnie nawrót emetofobii i jest mi cholernie niedobrze, dlatego brałam Afobam, żeby się uspokoić. I uspokajał, nawet drżenie przechodziło. Dzisiaj trochę mnie mdli ale znośnie, idę na 17 do roboty, zobaczymy jak tam będzie....
...I close my eyes, I tell myself to breathe
and be calm.
Be calm.
I know you feel like you are breaking down.
Oh I know that it gets so hard sometimes.
Be calm...

https://www.youtube.com/watch?v=v4UOPPZVR8E

przez agata_agata 11 kwi 2015, 13:48
Hej. Ja wczoraj bylam u psychiatry i dostalam lek Mirtagen i jestem przerażona. Poczytałam o tym leku na forum i to chyba byla najglupsza rzecza jaka moglam zrobic. Wiekszosc pisze o skutkach ubocznych i tego sie strasznie boje.. :hide:

przez Arasha 11 kwi 2015, 21:38
agata_agata, biorę już 7 lat ten lek i żadnych skutków ubocznych poza sennością i zwiększonym apetytem nie zauważyłam. Jeżeli nie masz skłonności do tycia, to nie masz się czego obawiać ;) Aha niektórzy jeszcze wspominają o bardziej realistycznych snach, trudno mi się wypowiedzieć, bo od zawsze takie mam ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez agata_agata 12 kwi 2015, 10:17
Arasha, wczoraj wzięłam pierwszą dawkę i dzisiaj nie jestem w stanie się dobudzić i się zastanawiam czy jest to możliwe, że to działanie leku? Możliwe żeby po jednej dawce mnie tak rozwaliło? Bo się czuję jakby mnie czołg przejechał! I jeżeli to działanie leku to mam nadzieję, że tak nie będzie przez cały czas?

przez Psychotropka`89 12 kwi 2015, 15:46
agata_agata, jeśli wzięłaś na wieczór to tak. Też byłam po tym nieprzytomna. Co do uboków, to nie bój się nic! Mirtagen fajnie Cię wyciszy, uspokoi, zwiększy apetyt. A senność jest przy niej chyba zawsze na początku brania. Mnie ona nie minęła, ale to nie znaczy, że Tobie też nie minie. Organizm musi się przyzwyczaić. Nie bój nic. ;)
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez agata_agata 12 kwi 2015, 15:51
Psychotropka`89, dziękuję bardzo! Uspokoiłaś mnie :) Co prawda doszłam do siebie ok 11 ale dam szanse tym pigułom i zobaczymy jak będzie! Ale fakt faktem, że jadłam już dzisiaj chyba z 4 razy i ciągle czuję ssanie w żołądku ;D Ale przy wzroście 180cm i wadze 54kg to wyjdzie mi to tylko na dobre! A jak Wy się czujecie w ostatnich dniach?

przez Arasha 12 kwi 2015, 15:56
agata_agata napisał(a):Arasha, wczoraj wzięłam pierwszą dawkę i dzisiaj nie jestem w stanie się dobudzić i się zastanawiam czy jest to możliwe, że to działanie leku? Możliwe żeby po jednej dawce mnie tak rozwaliło? Bo się czuję jakby mnie czołg przejechał! I jeżeli to działanie leku to mam nadzieję, że tak nie będzie przez cały czas?

Normalne ( zwł. jeżeli nie miałaś problemów ze snem ) ;) Najważniejsze, że się dobudziłaś. A można wiedzieć, jaką dawkę dostałaś ? 15 czy 30 mg ? Poza tym podejrzewam, że to Twój pierwszy psychotrop, więc organizm też musi się przyzwyczaić.

-- 12 kwi 2015, 14:58 --

agata_agata napisał(a):Ale fakt faktem, że jadłam już dzisiaj chyba z 4 razy i ciągle czuję ssanie w żołądku ;D Ale przy wzroście 180cm i wadze 54kg to wyjdzie mi to tylko na dobre!

Tak myślałam właśnie, że z tego względu będzie to dla Ciebie korzystne ;) Moim zdaniem nie ma lepszego leku dla emetofobików ( poza benzo, ale o nich nie myśl, bo uzależniają ). Oby Ci tylko pomógł także w codziennym funkcjonowaniu :great:
Ostatnio edytowano 12 kwi 2015, 15:59 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Psychotropka`89 12 kwi 2015, 15:58
agata_agata, w zadnym wypadku Chudzinko nie odstawiaj. Mnie ten lek OGROMNIE pomogl. Jedz na zdrowko, a przymuleniem sie nie przejmuj,prawdopodobnie minie. Na pewno nie masz co sie obawiac tego leku. Co wazne, nie ma pozniej klopotow z odstawieniem,bo nie uzaleznia. Jak cos jestesmy na warcie. ;)

-- 12 kwi 2015, o 15:00 --

agata_agata, w zadnym wypadku Chudzinko nie odstawiaj. Mnie ten lek OGROMNIE pomogl. Jedz na zdrowko, a przymuleniem sie nie przejmuj,prawdopodobnie minie. Na pewno nie masz co sie obawiac tego leku. Co wazne, nie ma pozniej klopotow z odstawieniem,bo nie uzaleznia. Jak cos jestesmy na warcie. ;)
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez agata_agata 12 kwi 2015, 16:18
Arasha, dostałam 15mg i co śmieszniejsze przez 4 dni mam brać po połówce więc wczoraj po połówce mnie tak zwaliło z nóg :D Aż się zastanawiam co będzie jak zacznę brać całą tabletkę :P I tak to jest mój pierwszy psychotrop więc mój organizm nie jest przyzwyczajony, ale licze na to, że z czasem będzie coraz lepiej! I dzięki Bogu za to forum, bo sama to bym chyba zbzikowała :mrgreen:

Psychotropka`89, Dam szansę tym tabletkom. Jakiś czas temu lekarz rodzinny mi wypisał Xanax ale się przestraszyłam uzależnienia i go nawet nie wykupiłam i się zastanawiam czy dobrze zrobiłam, bo poczytałam gdzieś na forum, że to tabletka szczęścia!

Sortuj wg