Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez alu 18 lut 2015, 09:42
Lukasz5676754, jak już wcześniej pisały dziewczyny - Twoje problemy nie pasują do wątku o emetofobii. Proponuję przenieść się do hipochondrii - tam mają obcykane wszystkie wyniki badań. Trzymaj się!
alu

przez Mireille 18 lut 2015, 18:19
Psychotropka`89, po relanium dałam radę. Wynik jest prawidłowy :smile:
Z jednej strony się cieszę, że jednak nic nie znaleźli, z drugiej nadal nie wiem co się dzieje :-| Nie wiem czy to może być na tle nerwowym, w najgorszym momencie nie miałam takich objawów, a teraz czuję się dużo lepiej. Psychiatra nawet nie brał pod uwagę takiej możliwości. Zobaczę co powie neurolog.

Lukasz5676754, dzwoniłeś gdzieś w sprawie tej tomografii? Może są bliższe wolne terminy?
F21

przez Psychotropka`89 18 lut 2015, 19:26
Mireille, ufff... to dobrze, że wszystko dobrze. :yeah:
Widzisz? Mówiłam, że po relanium dasz radę. :great:
Wiesz... rozumiem Twój niepokój ale sama wiesz, że mogły być wyniki bardzo groźne, a skoro jest ok, to nic tylko się cieszyć i szukać mniej poważnej przyczyny. :smile:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez encyklopedia1 18 lut 2015, 19:35
dziś znów było źle ;( mam lęk przed wyjsciem z domu, chce mi sie wymiotowac, boje sie ze sie to wydarzy i nikt mi nie pomoze, nie zrozumie, nie uratuje, jak zaczne to nie skoncze i sie udusze... jak sobie z tym radzic ;( leki juz nie pomagaja
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez Psychotropka`89 18 lut 2015, 19:39
encyklopedia1, a co spowodowało ten lęk i samopoczucie?... :( Biedna... spróbuj na spokojnie oddychać, uchyl sobie okno, zajmij <kompem, grą, telewizją, czymkolwiek>. Dlaczego miałabyś zwymiotować? Z jakiej przyczyny kochana? :-|
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez encyklopedia1 18 lut 2015, 19:44
psychotropka ja keidys przezylam traume, zmarly mi babcie, rozstanie z kims bliskim i przyszlma do domu i z nerwow zwymiotowalam, trafilam wychudzona do szpitala, nikt mnie nie zdiagnozowal, potem nerwica lękowa i takie są objawy mego lęku: coś mi się stanie, zwymiotuję (bo takie byly objawy gdy wiezli do szpitala, znaczy się rzygałam powietrzem dusiłam się z nerwów) i teraz tak bardzo sie boje ze nikt mnie nie uratuje
Paroxinor- 20 mg
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata

przez Psychotropka`89 18 lut 2015, 19:46
encyklopedia1, a masz kogoś w domu teraz? Na serio, spróbuj się jakoś uspokoić. Może melisy? Mięty się napij? Bardzo Ci współczuję Twoich przeżyć... A nie masz w domu nic uspokajającego? Choćby hydroxyzyny?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez encyklopedia1 18 lut 2015, 19:49
psychotropka, wlaśnie ratuję się hydrozyzyną i alproxem. ale gdy ich działanie mija to odczuwam lęk. a było miesiac dobrze. może sie unormuje... paroksetyna która biorę to najlepszy lek na lęk i fobie, wiec nie wiem czemu po prawie 2 miesiacach brania, odczuwam jednak dolegliwosci nadal.
Paroxinor- 20 mg
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata

przez Psychotropka`89 18 lut 2015, 19:54
encyklopedia1, przyczyn może być wiele... zawirowania pogodowe, skoki ciśnienia, brak słońca, nerwy z jakiejś przyczyny Ci puszczają... :( Widzisz... a ja stchórzyłam z paroksetyną... bałam się skutków ubocznych i późniejszego odstawiania. :oops:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez encyklopedia1 18 lut 2015, 19:57
paroksetyna ratuje mi zycie podniosla mnie troche na nogi. chyba bede musiala znow isc do lekarza... czy w nerwicy czlowiek nigdy nie czuje sie dobrze?
Paroxinor- 20 mg
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata

przez Psychotropka`89 18 lut 2015, 20:04
encyklopedia1, to jest popieprzona ruletka... Ja żyłam normalnie ze 2-3 lata. Jadłam wsio, chlałam, ćpałam, zapijałam nasenne piwskiem. Panikowałam dopiero, gdy FAKTYCZNIE było mi niedobrze <a zdarzało się to rzadko>. I to bez leków i innych. Przyszło znienacka, jak sraczka. Wychudłam jak pies, nic praktycznie nie jadłam, nie piłam, bo wszystko mi "szkodziło". I to tak trwa, od ok. 3 lat. Ja tej choroby nie ogarniam... :bezradny: Teraz jest lepiej <co nie znaczy, że fantastycznie i super>, ale spójrz ile prochów biorę... A ile ich było wcześniej... :hide: Nie odpowiem Ci na to pytanie... sama bym chciała znać przyczynę i zrobić wszystko, żeby żyć normalnie. :(
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez encyklopedia1 18 lut 2015, 20:06
no właśnie...przychodzi jak sraczka, nie wiesz kiedy i czemu...
Paroxinor- 20 mg
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata

przez Kacha89 18 lut 2015, 20:45
Mi pomagał przy atakach paniki spacer samotny spacer, ogólnie jak miałam atak to nie cierpialam jak ktoś przy mnie siedział i do mnie mówił.
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies"

przez Psychotropka`89 18 lut 2015, 20:59
Kacha89, u mnie też to działało, w sensie spaceru, najlepiej nocą, żeby w razie czego, nie widzieć "tego". :cry:

Z tą obecnością osób 3. różnie bywa u mnie. Mąż i Mama Męża to jedyne osoby, które mogą być przy mnie i są w stanie mnie choć minimalnie uspokoić. W rodzinnym domu brat mnie wyśmiewał, tata też się nabijał albo twierdził, że "mam coś z głową" <TAK K..RWA, MAM! :evil: > i się denerwował, moja mama to już totalna porażka była... Histeryzowała, nawijała jaka ja jestem nienormalna, żebym rzygnęła to mi ulży, czy iść po miednicę, obwiniała mnie, że jej psuję nerwy, zdrowie, że jestem infantylna, itd., itp. I to wszystko w momencie gdy ja się trzęsłam, płakałam, wariowałam... Przykre... :(

Mąż i Mama Męża są jedynymi osobami, które starają się mnie zrozumieć i kiedy trzeba nic nie mówić, tylko pogłaskać, otworzyć okno, podać wodę, przytulić, a w sytuacjach krytycznych zostawić samą i powiedzieć "jak będziesz mnie potrzebować, jestem za ścianą, za chwilę zajrzę, czy jest ok".

Dziękuję Ci Panie Boże za takiego Męża i za Jego cudowną Mamę... <słowo teściowa nie przechodzi mi przez gardło, gdy mówię o Niej>.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Sortuj wg