Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez patik 03 lut 2012, 22:32
haha no sory ej :) ale komus musze sie wygadac :P
patikk

przez TheLook 03 lut 2012, 22:55
Patik :-) wiesz, uśmiecham się teraz ... mam tak samo, na słowa, że ktoś ma grype żołądkową yyyyy jestem chora z nerwów i boję się, że i mnie coś będzie.

Do rzeczy hmmm ... masz dopiero 15 lat ... powiem Tobie w ten sposób, ja będąc dzieckiem bałam sie wymitować, od kąd tylko sięgam pamięcią i również unikam jedzenia warzyw, owoców ze skórami nie wspominając o tym, że wogóle staram sie nie jeść rzeczy które mogłby mi zaszkodzić, ale ok ... więc tak uważam już hmmm od zerówki nie pamiętam ile miałam wtedy lat ... ale teraz mam 26. Rozumiem wszystko doskonale ... jak mnie boli brzuch to też panikuje ... norma. Chociaż mówią, że co Nas nie zabije to Nas niewątpliwie wzmocni :-)

Zawsze jeśli będziesz miała ochotę porozmawiać, wygadać sie i wywalić z siebie to jak sie czujesz, ja zawsze wysłucham i jeśli tylko moge dobrym słowem pomoge ... nie warto samemu tłumić to co Nas boli.

Pozdrawiam

przez patik 04 lut 2012, 18:07
TheLook, nooo np wczoraj byli w gosciach u mnie wuja i ciocia. Wuja jest chory, i pytam sie jego co mu jest... a on sobie zrobil se jaja ze mnie i powiedzial ze ma jelitowke!.... oczywiscie ja juz zaczelam panikowac, oczywiscie juz bol żołądka... po czym powiedzial ze zartujee... i ze nie wie co mu jest... niby to byl zart, podobnie z tym Twoim bratem no nie? takie zarty.. ale zdenerwowanie bylo mega!

co do warzyw i owoców... a wiec. od roku juz nie jem jabłek (tak jak co chwile je jadłam, mozna powiedziec ze "szalałam" wrecz za nimi) tak teraz nie zjem... zadnych surówek nie jem... chociaz psychiatra mi powiedziala ze wlasnie w surowkach sa witaminy i z braku witamin tez mozna wymiotowac ;xx
ale no kurde... ja sie boje ze mi gdzies stanie cos... poprostu nie zjem tego i koniec... niby nie powinnam tak robic bo to jest zwiazane z wymiotowaniem ale noo jakos nie jem ich juz i nie wymiotuje wiec nie bede probowac, zeby potem czasem nie zalowac :)

wiesz, dziekuje Ci :) na pewno jak bede chciala sie wygadac komus to sie odezwe do Ciebie :) widze ze moge na Ciebie liczyc w tych sprawach :)) bo w domu nie mam na kogo....
patikk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez TheLook 04 lut 2012, 20:35
Patik ... ja np jem owoce, jabłka, gruszki, brzoskwinie, ale obrane ze skórki tak więc nie odmawiam sobie przyjemnosci z ich jedzenia, a że są obrane to nie mają prawa mi zaszkodzić i obiecuje Tobie że i również Tobie nie zaszkodzą. Surówek też nie jadłam bardzo długo ( i z braku witamin nie wymiotowałam - w sumie pierwszy raz słysze takie coś ( jakaś bzdura ) że z braku witamin się wymiotuje, witaminy są nie tylko w tych warzywach i owocach, których nie jemy ... zawsze można sobie je zastąpić jakimś pluszem multiwitamina czy zbiorem witamin w tabletkach - TO NIE KONIEC SWIATA ) ... Zamiast surówek jadłam i jem nadal gotowane brokuły, gotowaną marchewkę i jest wszystko ok. Teraz jem ogórki konserwowe i kiszone ... uwaga ze skórką (kiedyś obierałam) teraz jem "z" ... jest miękka i nie ma prawa przykleić się do ścian żołądka poza tym jestem żywym przykładem, można zjeść i nie szkodzi wogóle ( czuje się troche szczęśliwie, że niektóre rzeczy moge jeść normalnie ). Wiem, że nie tknę kukuryczy, ciężko mi jest jeść zielony groszek konserwowy :-) i wszystko co ma skóre. Raz dałam sie namówić na zjedzenie ostrej papryczki ze skórą, bałam sie strasznie, że mi zaszkodzi, ale nie zaszkodziło ...

Kiedyś przyszłam do pracy, to apropo grypy żołądkowej :-) i szefowa do mnie mówi, my tu wszyscy mamy rota wirusa, ale może się nie zarazisz :-) wow !!! wpadłam w delikatną panikę w środku siebie, a musiałam zostać w pracy do końca ... czułam sie strasznie, ale nie zachorowałam, zdrowa byłam, że hej !!!

Też panikuję jak tylko boli mnie brzuch, ale teraz staram sie szybko uspokajać i jest dobrze.

P.S. śmiało jedz jabłka, ale bez skóry :-) nie zaszkodzą ... i przede wszystkim myśl pozytywnie, bo jak sobie wmówisz to sama wiesz jak będziesz się czuła, ale wiedz, że bez skóry nie zaszkodzą i już !!! - gdyby szkodziły to ja już dawno bym ich nie jadła ;-) sprawdz !!!

Pozdrawiam

przez Thazek 04 lut 2012, 20:40
TheLook napisał(a):Patik ... ja np jem owoce, jabłka, gruszki, brzoskwinie, ale obrane ze skórki tak więc nie odmawiam sobie przyjemnosci z ich jedzenia, a że są obrane to nie mają prawa mi zaszkodzić i obiecuje Tobie że i również Tobie nie zaszkodzą. Surówek też nie jadłam bardzo długo ( i z braku witamin nie wymiotowałam - w sumie pierwszy raz słysze takie coś ( jakaś bzdura ) że z braku witamin się wymiotuje, witaminy są nie tylko w tych warzywach i owocach, których nie jemy ... zawsze można sobie je zastąpić jakimś pluszem multiwitamina czy zbiorem witamin w tabletkach - TO NIE KONIEC SWIATA ) ... Zamiast surówek jadłam i jem nadal gotowane brokuły, gotowaną marchewkę i jest wszystko ok. Teraz jem ogórki konserwowe i kiszone ... uwaga ze skórką (kiedyś obierałam) teraz jem "z" ... jest miękka i nie ma prawa przykleić się do ścian żołądka poza tym jestem żywym przykładem, można zjeść i nie szkodzi wogóle ( czuje się troche szczęśliwie, że niektóre rzeczy moge jeść normalnie ). Wiem, że nie tknę kukuryczy, ciężko mi jest jeść zielony groszek konserwowy :-) i wszystko co ma skóre. Raz dałam sie namówić na zjedzenie ostrej papryczki ze skórą, bałam sie strasznie, że mi zaszkodzi, ale nie zaszkodziło ...

Kiedyś przyszłam do pracy, to apropo grypy żołądkowej :-) i szefowa do mnie mówi, my tu wszyscy mamy rota wirusa, ale może się nie zarazisz :-) wow !!! wpadłam w delikatną panikę w środku siebie, a musiałam zostać w pracy do końca ... czułam sie strasznie, ale nie zachorowałam, zdrowa byłam, że hej !!!

Też panikuję jak tylko boli mnie brzuch, ale teraz staram sie szybko uspokajać i jest dobrze.

P.S. śmiało jedz jabłka, ale bez skóry :-) nie zaszkodzą ... i przede wszystkim myśl pozytywnie, bo jak sobie wmówisz to sama wiesz jak będziesz się czuła, ale wiedz, że bez skóry nie zaszkodzą i już !!! - gdyby szkodziły to ja już dawno bym ich nie jadła ;-) sprawdz !!!

Pozdrawiam

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
dokładnie pięknie napisane ;) wiadomo,że jak ktoś wspomni ,że ma grypę żołądkową to od razu podświadomie sobie wmawiamy i też nas boli ale jesteśmy na tyle silni ,że to udaje się nam powstrzymać ;)
ja np jestem z siebie dumny,że dziś zacząłem pić zioła po ,których mogły wystąpić różne skutki uboczne...
ale nic się nie stało i nie zwróciłem ich. :smile:
dlatego będziemy się trzymać razem i nie damy się temu omotać!! :smile:
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez nextMatii 04 lut 2012, 21:11
Tak jest Thazek,ale mnie mdli jak czytam ten watek...:D.....
nextMatii

przez Thazek 04 lut 2012, 21:15
nextMatii, Ale mam derelkę po tych ziołach... he he czuję się źle ale i tak będę to pił, i tylk dwa razy dziennie bo trzy razy nie dam rady :P
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!

przez _asia_ 04 lut 2012, 21:28
Thazek napisał(a):nextMatii, Ale mam derelkę po tych ziołach... he he czuję się źle ale i tak będę to pił, i tylk dwa razy dziennie bo trzy razy nie dam rady :P

to dobry znak - coś się może wybija, obstawiam grzybki, może coś jeszcze ;) a jaki jest skład tej mieszanki?
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez nextMatii 04 lut 2012, 21:34
Thazek ja zaczynalem od 1 szklanki...potem stopniowo....tak chyba najlepiej....?
nextMatii

przez Thazek 04 lut 2012, 21:47
_asia_,
Skład ziół:
Ziele pięciornika gęsiego
Liść poziomki
Ziele piołunu
koszyczek nagietka
korzeń arcydzięgla
porost islandzki
korzeń mniszka
ziele krwawnika
korzeń łopianu
ziele dziurawca
ziele widłaka goździstego

nextMatii, ja postaram się pić po dwie dziennie...
a czemu aż tak ostrożnie to piłeś? :P

przez nextMatii 04 lut 2012, 21:51
Tobie to musze tlumaczyc??
No nie....z obawy prze.d?...........:D......
Ostatnio edytowano 28 lut 2012, 03:36 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto część zdublowanego postu
nextMatii

przez Thazek 04 lut 2012, 21:53
nextMatii, ha ha przed wymiotowaniem co? :P
spokojnie ja na razie nie wymiotowałem ale mam inne objawy. kręci mi się w głowie i mam dziwny posmak w ustach ;)
chyba nie wykituję? :P

przez Spooky 04 lut 2012, 21:54
Thazek, istna rzeźnia. Tyle substancji na raz :mrgreen:

przez Thazek 04 lut 2012, 21:58
Spooky, Działa lepiej niż nie jeden lek na recepte :mrgreen:
ale mam halo i nie wiem co się dzieje he h e

Sortuj wg